CFR 1907: hozták a kötelezőt Clinceni ellen

A román labdarúgó élvonal felsőházi rájátszásának 6. fordulójában Călăraşi-ban játszották a hazai pályán itt játszó Clinceni-i Academica és az éllovas Kolozsvári CFR 1907 közötti mérkőzést. A vasutasok Cătălin Itu korai góljával 1–0 (1–0) arányban nyertek.

Az első félidőt uralta a Kolozsvári CFR 1907, s már az elején átvette a vezetést. A fiatal Adrian Mihai Gîdea helyére beállt Alexandru Chipciu egyik első feladata egy szögletrúgás elvégzése volt, beívelését Andrei Burcă továbbította a kapu elé, ahol közelről Cătălin Itunak nem volt nehéz dolga hálóba lőni a labdát (6. perc: 0–1). Tíz percre rá Adrian Păun mintegy 25 méterről lövésre szánta el magát, a labda azonban a kapufán csattant. A 23. percben a francia–algériai Billel Abdel Omrani a 16-oson belül próbálkozott, de Andrei Gabriel Ureche kapus hárítani tudott. A házigazdák első valamirevaló kísérlete során a 38. percben Raul Rusescu szabadrúgásból bombázott a kapura, de a litván Giedrius Arlauskis kapus két ütemben megfogta a labdát. A félidő hosszabbításpercében Chipciu lőtt közelről, de a hálóőr lábbal hárított.

Térfélcsere után három perccel ismét Omrani került helyzetbe, de Ureche magabiztosan vetődve védett. Az 51. percben viszont egyenlítési lehetőséget hagyott ki az Academica: Cvetelin Chunchukov ugrott ki a védők közül, lövését oldalra ütötte Arla, de az visszakerült a bolgár játékoshoz, aki megpróbálta átemelni a kapust, de a hálóőr elérte a labdát. A továbbiakban különösebb veszélyt egyik fél sem teremtett, a vasutasok pedig pragmatikus játékkal beseperték hatodik győzelmüket is az Academica ellenében, amely eddig pontot sem tudott szerezni a bajnokcsapat ellen.

Edward Iordănescu csapata: Giedrius Arlauskis – Mateo Susics, Paulo Vinícius de Souza, Burcă, Mário Camora – Cătălin Itu (64. perc Runár Már Sigurjónsson), Mihai Bordeianu, Adrian Mihai Gîdea (5. perc Alexandru Chipciu; 78. perc Ovidiu Hoban) – Ciprian Deac, Billel-Abdel Omrani (78. perc Gabriel Debeljuh), Adrian Păun (64. perc Valentin Costache); fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Cristian Manea, Sziám Ben Júszef, William Soares da Silva.

A találkozón a portugál–román csapatkapitány Mário Camora jubilálhatott, 300. élvonalbeli mérkőzésén játszott a vasutasoknál.

A Krajova negatív szériája

Sepsiszentgyörgyön magabiztosan nyert 2–0 (1–0) arányban a helyi Sepsi OSK a Krajovai Universitatea FC ellen, ezzel az oltyán együttesnek egyre kevesebb az esélye beleszólni az elsőségbe.

Sőt a vereséggel a harmadik helye is veszélybe került, mert a székelyföldi együttes négy pontra közelítette meg négy fordulóval a vége előtt.

A találkozón a félidők végén születtek a gólok, előbb Bogdan Mitrea, majd a hosszabbításpercek végén a Kolozsvári CFR 1907 bajnokcsapatától kölcsönadott, csereként beálló Claudiu Petrila volt eredményes.

Eredmények, I. liga, felsőház, 6. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Krajovai Universitatea FC 2–0 (gól: Bogdan Mitrea – 45. és Claudiu Petrila – 94. perc) • Clinceni-i Academica–Kolozsvári CFR 1907 0–1 (Cătălin Itu – 6. perc; a mérkőzés egyik partjelzője a sepsiszentgyörgyi Bucsi Imre László volt). Csütörtök estére maradt a Botoşani-i FC–FCSB találkozó.

A 7. forduló mérkőzéseit vasárnap és hétfőn játsszák (élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Vasárnap: • Krajova–Botoşani (19 órakor). Hétfőn: • Kv. CFR 1907–Sepsi (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 19 órakor) • FCSB–Clinceni (21.30-kor). Az ideiglenes állás:

1.       Kv. CFR     6        4        1        1        9–3    45

2.       FCSB          5        2        1        2        6–6    40

3.       Krajova      6        2        2        2        5–5    37

4.       Sepsi 6        3        1        2        6–4    33

5.       Botoşani     5        2        1        2        6–7    28

6.       Clinceni      6        1        0        5        2–9    25

Alsóházi eredmények, 6. forduló: • Târgoviştei Chindia–Medgyesi Gázmetán 1–1 (gól: Daniel Popa – 52. perc, 11 m, illetve Ricardo Valente – 73. perc; Bodzavásáron/Buzăuban játszották) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Aradi UTA 1–2 (George Merloi – 81. perc, illetve David Miculescu – 21. és Erico Da Silva – 89. perc) • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Konstancai Viitorul 0–0 (kiállítva: Romario Benzar – 93. perc, Viitorul; Medgyesen játszották) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó 1–2 (Dzenan Zajmovics – 42. perc, illetve Deian Sorescu – 22. és Jonathan Morsay – 54. perc; a mérkőzést a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette, egyik partjelzője pedig a szintén kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Piteşti-i Argeş FC–Voluntari-i FC 3–0 (Cristian Dumitru – 24., Leonard Stephan Drăghici – 84 és Cephas Malele – 89. perc).

A 7. forduló tervezett menetrendje:

Szombaton: • Gázmetán–Astra (13.30-kor) • Dinamó–Hermannstadt (21.15-kor). Vasárnap: • UTA–Jászvásár (14 órakor) • Viitorul–Argeş (16.30-kor). Hétfőn: • Voluntari–Chindia (16.45-kor). A sorrend:

7.       Chindia       6        4        2        0        7–1    34

8.       Argeş 6        3        2        1        9–3    31

9.       UTA  6        3        0        3        5–7    28

10.     Gázmetán   6        2        3        1        9–6    26

11.     Dinamó       6        3        1        2        7–7    24

12.     Astra 6        1        2        3        5–6    24

13.     Viitorul       6        2        1        3        5–4    23