Bajnokságról bajnokságra: vendégeknek állt a bál

Az olasz és a spanyol labdarúgó élvonalban hétfőre is maradt bajnoki mérkőzés. Mind a három találkozón a pályaválasztó csapatok veszítettek.

Serie A

Az Udinese háromgólos győzelmet aratott a Crotone vendégeként az olasz labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának hétfői játéknapján. A hazai csapat sorozatban harmadik vereségét szenvedte el a Serie A-ban.

Eredmények: • Crotone–Udinese 0–3 • Hellas Verona–Genoa 0–1. A táblázaton: 1. Milánói Internazionale 39 pont/15 mérkőzés, 2. SSC Nápoly 38/15, 3. Torinói Juventus 37/15, 4. AS Róma 34/14, 5. SS Lazio 32/14, 6. Sampdoria 26/14, …, 14. Udinese 15/14, 15. Genoa 13/15, 16. Crotone 12/15, …, 19. Verona 9.

Primera División

A Deportivo Alavés kétgólos hátrányból fordítva nyert a Girona vendégeként a spanyol bajnokság 14. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A Girona öt bajnoki találkozó után kapott ki ismét, míg az Alavés sikerével elmozdult a sereghajtó pozícióból, a kispadján pedig győzelemmel debütált az egy hete kinevezett új vezetőedző, Abelardo Fernández. A mérkőzés hőse Gomez Perez Ibai volt, aki klasszikus mesterhármast ért el, a győztes gólt a 94. percben szerezte.

Eredmény: • Girona–Deportivo Alavés 2–3. A tabellán: 1. FC Barcelona 36 pont, 2. FC Valencia 31, 3. Atlético Madrid 30, 4. Real Madrid 28 (25–11), 5. Sevilla 28 (19–14), 6. Villarreal 21, …, 12. Girona 17, …, 19. Alavés 9.
promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.