Bajnokságról bajnokságra: egymásnak esett Mourinho és Conte

Az olasz és a spanyol labdarúgó-bajnokságban maradt hétfői mérkőzés a fordulóból, a ködös Albionban az FA-kupa negyeddöntőit véglegesítették.

Az SS Lazio két góllal legyőzte az AC Torinót az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A római együttes így már hat mérkőzés óta veretlen a Serie A-ban.

Eredmény: • SS Lazio–AC Torino 3–1. A tabellán: 1. Torinói Juventus 70 pont, 2. AS Róma 62, 3. SSC Nápoly 60, 4. Lazio 56, 5. Milánói Internazionale 54, 6. Atalanta Bergamo 52, …, 10. Torino 39.

Primera División

Az Eibar döntetlent játszott a sereghajtó Osasuna vendégeként a spanyol bajnokság 27. fordulójának hétfő esti zárásán. A pamplonai együttes immár 19 meccs óta nyeretlen a Primera Divisiónban, legutóbb október 17-én, épp az Eibar otthonában győzött a pontvadászatban.

Eredmény: • Osasuna Pamplona–Eibar 1–1. A sorrend: 1. Real Madrid 62 pont/26 mérkőzés, 2. FC Barcelona 60/27, 3. FC Sevilla 57/27, 4. Atlético Madrid 52/27, 5. Villarreal 48/27 (39–19), 6. Real Sociedad 48/27 (42–38), 7. Athletic Bilbao 44/27, 8. Eibar 40/27, …, 20. Osasuna 11/27.

FA-kupa

A címvédő Manchester United egy góllal kikapott a Chelsea-től, így nem jutott a legjobb négy közé az angol FA-kupában. A bajnoki listavezető londoni együttes közel egy órán keresztül emberelőnyben játszott a hétfői negyeddöntőben Ander Herrera kiállítása miatt (35. perc). A győztes találatot N’Golo Kante szerezte az 51. percben. A két vezetőedző, a házigazdáktól az olasz Antonio Conte, a vendégektől pedig José Mourinho kis híján egymásnak esett a mérkőzés folyamán – Conte a portugál mester által elrúgott labdát és az MU durva játékát sérelmezte. A két szakvezető között Michael Oliver játékvezetőnek és Mike Jones tartalék-játékvezetőnek kellett rendet tennie.

Eredmény, FA-kupa, negyeddöntő: • Chelsea–Manchester United 1–0.

A mérkőzés után megejtették a sorsolást is, az FA-kupa elődöntőjében a Chelsea a Tottenham Hotspurrel, az Arsenal pedig a Manchester Cityvel találkozik. Az elődöntős összecsapásokat április 22-én és 23-án rendezik a londoni Wembley Stadionban, a döntőt ugyanitt bonyolítják le május 27-én.