Bajnokságról bajnokságra: pótlások Európában

A hét közepén elhalasztott mérkőzéseket pótoltak az európai labdarúgó topligák közül Spanyolhonban, Angliában és Franciaországban.

Az FC Barcelona 3–0-ra legyőzte a vendég Elchét a spanyol labdarúgó-bajnokság első fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen. Az első félidőben visszafogott teljesítményt nyújtott a Barca, de a második játékrészben már egyértelműen a vendégek fölé nőtt. A 48. percben Lionel Messi góljával jutott vezetéshez a katalán együttes, majd az argentin klasszis a 69. percben duplázta meg a hazai előnyt és góljainak a számát. A végeredményt a 73. percben Jordi Alba Ramos állította be. Messi a bajnoki szezonban 22 mérkőzést követően már 18 találatnál jár, ebből a legutóbbi hét összecsapásán 11-et szerzett.

Eredmény, La Liga, az 1. fordulóból elhalasztott mérkőzés: • FC Barcelona–Elche 3–0. A tabellán 24 forduló után: 1. Atlético Madrid 55 pont/23 mérkőzés, 2. Real Madrid 52/24, 3. Barcelona 50/24, 4. FC Sevilla 48/23, 5. Real Sociedad 41/24, 6. Villarreal 37/24, …, 19. Elche 21/23.

A Leeds United fölényesen nyert a vendég Southampton ellen az angol bajnokság 18. fordulójának keddre halasztott mérkőzésén. A házigazdák a 0–0-s első félidőt követően remekeltek, és három gólt rúgva diadalmaskodtak, sikerükkel pedig a tizedik helyre léptek fel. A Southampton mély gödörben van, ez volt sorozatban a nyolcadik nyeretlen meccse, és ezek közül a hetedik veresége.

Eredmény, Premier League, pótlás a 18. fordulóból: • Leeds United–Southampton 3–0. A táblázaton 25 forduló után: 1. Manchester City 59 pont, 2. Manchester United 49 (53–32), 3. Leicester City 49 (44–27), 4. West Ham United 45, 5. Chelsea 43, 6. FC Liverpool 40, …, 10. Leeds 35, …, 14. Southampton 30.

Ligue 1

A francia élvonalbeli bajnokság 21. fordulójában szerda este két kullogó csapata lépett pályára, a Nimes nagy küzdelem végén tartotta otthon a három pontot a Lorient ellen, miután a 88. percben a Renaud Ripart által értékesített tizenegyessel egy góllal győzött.

Eredmény, Ligue 1, pótlás a 21. fordulóból: • Nimes–Lorient 1–0. Az állás 26 forduló alapján: 1. OSC Lille 58 pont, 2. Olympique Lyon 55, 3. Paris Saint-Germain 54, 4. AS Monaco 52, 5. RC Lens 40, 6. FC Metz 38, …, 17. Nimes 24, …, 19. Lorient 23.