Bajnokságról bajnokságra: hétközi nagyüzem

Az európai labdarúgó topligák közül Olasz- és Spanyolországban kupamérkőzéseket, az angol pontvadászatban hétközi fordulót rendeztek, a franciában pedig bajnokit pótoltak.

Olasz Kupa

Az Atalanta Bergamo 3–2-re legyőzte az SS Laziót a labdarúgó Olasz Kupa szerdai első negyeddöntőjében, míg a legutóbb döntős Torinói Juventus könnyed, négygólos sikerrel jutott tovább. Az 53. perctől emberhátrányban futballozó bergamói együttes a második játékrész derekán büntetőt hibázott, ám így is ötgólos meccsen verte a rómaiakat.

A rómaiaknál csak a cserepadon kapott helyet a román idegenlégiós Ştefan Radu, a Juventus fiatal játékosa, Radu Drăguşin viszont végigjátszotta a mérkőzést.

Eredmények, negyeddöntő: • Milánói Internazionale–AC Milan 2–1 – kedden játszották • Atalanta Bergamo–SS Lazio 3–2 • Torinói Juventus–SPAL Ferrara (II. liga) 4–0. Csütörtökre maradt az SSC Nápoly–Spezia találkozó.

Spanyol Király Kupa

A spanyol kupasorozat a nyolcaddöntőnél tart, az eddigi egyetlen meglepetést az Osasuna Pamplona búcsúja jelentette másodosztályú ellenfelével szemben.

Eredmények, Spanyol Király Kupa, nyolcaddöntő: • Real Valladolid–Levante 2–4 • Real Betis Sevilla–Real Sociedad 3–1 – hosszabbítás után • Girona (II. liga)–Villarreal 0–1 • FC Sevilla–Valencia CF 3–0 • Almería (II.)–Osasuna Pamplona 0–0, 11-esekkel 5–4 • Rayo Vallecano (II.)–FC Barcelona 1–2. Csütörtökre maradt a Navalcarnero (III.)–Granada és az Alcoyano (III.)–Athletic Bilbao találkozó.

Óriási meglepetésre a sereghajtó Sheffield United 2–1-re győzött a második helyen álló Manchester United otthonában az angol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szerdai játéknapján. Az első félidőben a vendégek vezettek, az esélyesebb hazaiak a 64. percben egyenlítettek, ám a 74. percben Oliver Burke eldöntötte a három pont sorsát. A Sheffield ebben az idényben először győzött idegenben, míg az MU – amely november elsején kapott ki utoljára a Premier League-ben – nem tudott az élre ugrani.

Az MU botlását nem használta ki a harmadik helyen álló Leicester City, mert csak egy pontot szerzett az Everton vendégeként.

A német Thomas Tuchel vezetőedző 0–0-s döntetlennel mutatkozott be a Chelsea kispadján. A londoniak – akiknek a stábjában másodedzőként Lőw Zsolt is helyet kapott – hazai pályán nem bírtak az immár hét bajnoki óta nyeretlen Wolverhamptonnal. A német vezetőedzőt december 29-én menesztették a francia Paris Saint-Germaintől, és kedden nevezték ki a Chelsea-nél az elbocsátott Frank Lampard utódjaként.

Eredmények, Premier League, 20. forduló: • Southampton–Arsenal 1–3 • West Bromwich Albion–Manchester City 0–5 • Crystal Palace–West Ham United 2–3 • Newcastle United–Leeds United 1–2 – kedden játszották • Burnley–Aston Villa 3–2 • Chelsea–Wolverhampton Wanderers 0–0 • Brighton & Hove Albion–Fulham 0–0 • Everton–Leicester City 1–1 • Manchester United–Sheffield United 1–2. Csütörtökre maradt a Tottenham Hotspur–FC Liverpool rangadó. A tabellán: 1. Man. City 41 pont/19 mérkőzés, 2. MU 40/37, 3. Leicester 39/20, 4. West Ham 35/20, 5. Liverpool 34/19, 6. Tottenham 33/18.

Ligue 1

A francia pontvadászatban a 20. fordulóból pótoltak mérkőzést, a Dijón 2–1-es vezetésről bukta el a Lorient elleni kiszállást. A vendégeknél a 88. percben csereként lépett pályára a román idegenlégiós Mihai Alexandru Dobre.

Eredmény, Ligue 1, pótlása 20. fordulóból: • Lorient–Dijón 3–2. Az állás: 1. Paris Saint-Germain 45 pont/21 mérkőzés (48–11), 2. Lille 45/21 (36–15), 3. Olympique Lyon 43/21, 4. AS Monaco 39/21, 5. Stade Rennes 36/21, 6. Olympique Marseille 32/20, …, 18. Dijón 15/21 (15–30), 19. Lorient 15/20 (23–40).