Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Foci-összeállításunkban hagyományosan a labdarúgó európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

Serie AAz olasz labdarúgó-bajnokság 14. fordulója után 11 pontra nőtt a Torinói Juventus előnye, miután a vasárnapi római rangadón a Milánói Internazionale csak ikszelni tudott, pedig két ízben is vezetett az AS Róma ellen.

Eredmények: • Sampdoria Genova–Bologna 4–1 (a magyar válogatott középpályás Nagy Ádám a 84. percben csereként lépett pályára a vendégeknél) • Fiorentina–Torinói Juventus 0–3 • SPAL–Empoli 2–2 • AS Róma–Milánói Internazionale 2–2 • Chievo Verona–SS Lazio 1–1 (a rómaiak román hátvédje, Ştefan Radu kezdőemberként szerepelt, a szünetben lecserélték) • AC Torino–Genoa 2–1 (a vendégeknél a román ifi válogatott Ionuţ Radu őrizte a hálót) • Frosinone–Cagliari 1–1 • Sassuolo–Udinese 0–0 • AC Milan–AC Párma 2–1. Hétfőn játsszák az Atalanta Bergamo–SSC Nápoly találkozót. A tabellán: 1. Juventus 40 pont/31 mérkőzés, 2. Inter 29/14 (27–12), 3. Nápoly 29/13 (26–13), 4. Milan 25/14, 5. Lazio 24/14, 6. Torino 21/14,

La LigaAz Atlético Madrid döntetlent játszott Gironában a spanyol bajnokság 14. fordulójának vasárnapi játéknapján, ezzel az FC Barcelona visszaállt az élre.

Eredmények: • Rayo Vallecano–Eibar 1–0 • Real Madrid–CF Valencia 2–0 • Getafé–Espanyol Barcelona 3–0 • Valladolid–Leganés 2–4 • Celta Vigo–Huesca 2–0 • Real Betis Sevilla–Real Sociedad 1–0 • Girona–Atlético Madrid 1–1 • FC Barcelona–Villarreal 2–0 • Deportivo Alavés–FC Sevilla 1–1. Hétfőre maradt a Levante–Athletic Bilbao összecsapás. Az állás: 1. Barcelona 28 pont, 2. Sevilla 27, 3. Atlético 25, 4. Alavés 24, 5. Real Madrid 23, 6. Girona 21.

BundesligaAz RB Lipcse 2–0-ra legyőzte a tabellán második Borussia Mönchengladbachot a német bajnokság 13. fordulójának vasárnapi rangadóján, ezzel egy pontra megközelítette riválisát. A hazaiak góljait Timo Werner szerezte, míg a magyar válogatott kapus, Gulácsi Péter eredményesen őrizte hálóját. A Lipcse sorozatban ötödik hazai bajnoki mérkőzésén nem kapott gólt, ilyen korábban még nem fordult elő a klub történetében. Minden sorozatot figyelembe véve legutóbbi 7 hazai mérkőzésén nem kapott gólt a Lipcse, ebből hatot megnyert, és csak egy alkalommal, a Celtic elleni EL-mérkőzésen nem a magyar válogatott játékos állt a kapuban. A csapatkapitány Willi Orbán a cserepadról nézte végig a ’Gladbach elleni találkozót.

A Hertha Berlin SC hat nyeretlen mérkőzés után gyűjtötte be újra a három pontot: Dárdai Pál csapata Hannoverben nyert 2–0-ra. A vezetőedző fia, Dárdai Palkó csereként állt be a 87. percben.

Eredmények: • Fortuna Düsseldorf–1. FSV Mainz 05 0–1 (a vendégeknél Alexandru Maxim román válogatott középpályás a cserepadot koptatta) • RB Lipcse–Borussia Mönchengladbach 2–0 • TSV 1899 Hoffenheim–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–1 (a magyar válogatott Szalai Ádám a 80. percben csereként állt be) • Borussia Dortmund–SC Freiburg 2–0 • Hannover 96–Hertha Berlin SC 0–2 • VfB Stuttgart–FC Augsburg 1–0 • Werder Bremen–Bayern München 1–2 • Eintracht Frankfurt–VfL Wolfsburg 1–2. Hétfőn este játszották az 1. FC Nürnberg–Bayer Leverkusen találkozó. Az élmezőny: 1. Dortmund 33 pont, 2. Mönchengladbach 26, 3. Lipcse 25, 4. Bayern 24, 5. Eintracht 23, 6. Hoffenheim 21, 7. Hertha 20.

Premier LeagueElső gólját jegyezte az angol bajnokságban Florin Andone román válogatott csatár, neki köszönhető a Brighton & Hove Albion 2–1-es idegenbeli sikere a Huddersfield Town ellen az angol bajnokság 14. fordulójában. Andone a 69. percben volt eredményes.

Az Arsenal egy hat gólt hozó, fordulatos mérkőzésen 4–2-re győzte le a nagy rivális Tottenhamet, pedig a szünetben még hátrányban volt. Unai Emery együttese – minden sorozatot figyelembe véve – továbbra is őrzi augusztus 18. óta tartó veretlenségét.

Eredmények: • Cardiff City–Wolverhampton 2–1 • Southampton–Manchester United 2–2 • Crystal Palace–Burnley 2–0 • Huddersfield Town–Brighton & Hove Albion 1–2 • Leicester City–Watford 2–0 • Manchester City–AFC Bournemouth 3–1 • Newcastle United–West Ham United 0–3 • FC Liverpool–Everton 1–0 • Arsenal–Tottenham Hotspur 4–2 • Chelsea–Fulham 2–0. Az élen: 1. Man. City 38 pont, 2. Liverpool 36, 3. Chelsea 31, 4. Arsenal 30 (32–18), 5. Tottenham 30, 6. Everton 22.

Ligue 1A francai pontvadászat 15. fordulója elhozta az éllovas és címvédő Paris Saint-Germain első pontjainak elvesztését.

Eredmények: • Saint-Étienne–Nantes 3–0 (a vendégeknél a román válogatott kapusa Ciprian Tătăruşanu védett egészen az 51. percig, ekkor megsérült, és lecserélték, a három gólt Maxime Dupe kapta az utolsó 20 percben) • OSC Lille–Olympique Lyon 2–2 • Angers–Caen 1–1 • Guingamp–Nizza/Nice 0–0 • AS Monaco–Montpellier 1–2 • Nimes–Amiens 3–0 • Girondins Bordeaux–Paris Saint-Germain 2–2 • Toulouse–Dijón 2–2 • Olympique Marseille–Stade Reims 0–0 • Stade Rennes–Racing Strasbourg 1–4. A sorrend: 1. PSG 43 pont, 2. Montpellier 29, 3. Lyon 28, 4. Lille 27, 5. Marseille 28 (27–22), 6. Saint-Étienne 26 (22–18).