Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Visszatérünk hagyományos labdarúgó összefoglalónkhoz, az európai topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről szólunk.

A Lazio hiába játszott veszélyesebben a vendég AC Milannal, végül a döntetlent is csak a 94. percben szerzett góllal tudta kiharcolni az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi rangadóján. Ştefan Radu a rómaiaknál kezdőemberként szerepelt, a 82. percben cserélték.

Eredmények: • Milánói Internazionale–Frosinone 3–0 • Torinói Juventus–SPAL 2–0 • Udinese–AS Róma 1–0 • SS Lazio–AC Milan 1–1 • SSC Nápoly–Chievo Verona 0–0 (Vlad Chiricheşt nem nevezték a nápolyiak) • Empoli–Atalanta Bergamo 3–2 • Bologna–Fiorentina 0–0 (Nagy Ádám a cserepadon ült) • AC Párma–Sassuolo 2–1 • Genoa–Sampdoria 1–1 (a házigazdáknál a román ifi válogatott Ionuţ Radu védett). Hétfőn játsszák a Cagliari–AC Torino találkozót. Az állás: 1. Juventus 37 pont, 2. Nápoly 29, 3. Inter 28, 4. Lazio 23, 5. Milan 22, 6. Párma 20.

Az Eibar nagy meglepetésre három góllal nyert a Bajnokok Ligája-címvédő Real Madrid ellen a spanyol bajnokság 13. fordulójában. Négy sikert követően először kapott ki Santiago Solari madridi vezetőedző, akinek ez volt az első meccse azóta, hogy véglegesítették a pozícióban. A baszk csapat története során először győzte le a Real Madridot az élvonalban. Az FC Sevilla 1–0-ra legyőzte a vendég Valladolid csapatát, és a tabella élére ugrott. A listavezető andalúz együttes egypontos előnyben van a címvédőként a tabella második helyére visszacsúszó FC Barcelonával szemben, amely 1–1-es döntetlent ért el az Atlético Madrid otthonában.

varosnapokHirdetés

Eredmények: • Leganés–Deportivo Alavés 1–0 • Atlético Madrid–FC Barcelona 1–1 • Huesca–Levante 2–2 • Valencia CF–Rayo Vallecano 3–0 • Eibar-Real Madrid 3–0 • FC Sevilla–Valladolid 1–0 • Athletic Bilbao–Getafé 1–1 • Espanyol–Girona 1–3 • Villarreal–Real Betis Sevilla 2–1. Hétfőre maradt a Real Sociedad–Celta Vigo mérkőzés. A tabellán: 1. Sevilla 26 pont, 2. Barcelona 25, 3. Atlético 24, 4. Alavés 23, 5. Espanyol 21, 6. Real Madrid 20.

Bundesliga

A Dárdai Pál irányította Hertha Berlin SC 3–3-as döntetlent játszott a válogatott Szalai Ádám csapatával, a Hoffenheimmel a német bajnokság 12. fordulójában. A berlini együttes a címvédő Bayern München szeptember 28-i legyőzése óta már a hatodik bajnokiján maradt nyeretlen. A Hoffenheim – amelyben Szalai előkészítette az első gólt – négy győzelem után veszített pontokat.

A Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal felálló RB Lipcse – amely eddig a legkevesebb gólt kapta – vereséget szenvedett Wolfsburgban. A vendégeknél Gulácsi állt a kapuban, míg Orbánt a 70. percben lecserélték.

A sérült Sallai Roland nélkül felálló SC Freiburg kezéből az utolsó pillanatokban csúszott ki a győzelem a Werder Bremen ellen.

Eredmények: • Bayer Leverkusen–VfB Stuttgart 2–0 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–1. FC Nürnberg 5–2 • FC Augsburg–Eintracht Frankfurt 1–3 • Bayern München–Fortuna Düsseldorf 3–3 • Hertha Berlin SC–TSV 1899 Hoffenheim 3–3 • 1. FSV Mainz 05–Borussia Dortmund 1–2 (a házigazdáknál csereként állt be a 83. percben a román válogatott Alexandru Maxim) • VfL Wolfsburg–RB Lipcse 1–0 • Borussia Mönchengladbach–Hannover 96 4–1 • SC Freiburg–Werder Bremen 1–1. Az élen: 1. Dortmund 30 pont, 2. Mönchengladbach 26, 3. Eintracht 23, 4. Lipcse 22, 5. Bayern 21, 6. Hoffenheim 20.

A Tottenham ideiglenes otthonában, a Wembley Stadionban 3–1-re legyőzte az addig veretlen Chelsea-t az angol bajnokság 13. fordulójában. Győzelmével a Tottenham megelőzte londoni riválisát a tabellán, és feljött a harmadik helyre. A tabellán első Manchester City négy-, a második helyen álló Liverpool háromgólos győzelmet aratott.

Eredmények: • Tottenham Hotspur–Chelsea 3–1 • Brighton–Leicester City 1–1 (Florin Andone csatár a 82. perctől kapott lehetőséget) • Everton–Cardiff City 1–0 • Fulham–Southampton 3–2 • Manchester United–Crystal Palace 0–0 • Watford–FC Liverpool 0–3 • West Ham United–Manchester City 0–4 • AFC Bournemouth–Arsenal 1–2 • Wolverhampton Wanderers–Huddersfield Town 0–2. Hétfőn játsszák a Burnley–Newcastle United meccset. Az élmezőny: 1. Man. City 35 pont, 2. Liverpool 33, 3. Tottenham 30, 4. Chelsea 28, 5. Arsenal 27, 6. Everton 22.

Ligue 1

A francia pontvadászat 14. menetében is legyőzhetetlennek bizonyult a címvédő és éllovas Paris Saint-Germain.

Eredmények: • Olympique Lyon–Saint-Étienne 1–0 • Paris Saint-Germain–Toulouse 1–0 • Caen–AS Monaco 0–1 • Dijón–Girondins Bordeaux 0–0 • FC Nantes–Angers 1–1 (a házigazdák hálóját a román válogatott Ciprian Tătăruşanu őrizte) • Stade Reims–Guingamp 2–1 • Racing Strasbourg–Nimes 0–1 • Nizza/Nice–OSC Lille 2–0 • Montpellier–Stade Rennes 2–2 • Amiens–Olympique Marseille 1–3 (Florian Thauvin mesterhármast ért el). A sorrend: 1. PSG 42 pont, 2. Lyon 27, 3. Montpellier 26 (22–10), 4. Lille 26 (21–12), 5. Marseille 25, 6. Saint-Étienne 23.