Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze hagyományos módon.

A Milánói Internazionale hazai pályán két góllal nyert az SS Lazio ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 22. fordulójában, így kihasználta a városi rivális AC Milan szombati botlását, és az élre ugrott a tabellán. A milánóiak a belga Romelu Lukaku duplájával már a szünetig kétgólos előnyre tettek szert, a rómaiak ugyan az argentin Gonzalo Escalante révén a 61. percben szépítettek, de honfitársa, Lautaro Martínez három perccel később betalált, és eldöntötte a meccset. Antonio Conte együttese egy pont előnnyel az eddigi éllovas AC Milan elé ugrott, míg az SS Lazio maradt a hetedik. A rómaiaknál kezdőként szerepelt volna a román idegenlégiós Ştefan Radu, de bemelegítéskor megsérült, és kénytelen volt kihagyni a találkozót. A milánóiaknál a cserepadon kapott helyet a román Ionuţ Andrei Radu kapus.

Az Olasz Kupában döntős Atalanta Bergamo a kolumbiai Luis Muriel 91. percben szerzett góljával 1–0-ra nyert a Cagliari vendégeként. A házigazdáknál kezdőként szerepelt a román válogatott Răzvan Marin, a 86. percben cserélték le.

A nyolcadik helyen álló Sassuolo a papírformának megfelelően győzött a sereghajtó Crotone otthonában. A házigazdák a félidőben még 1–1-es döntetlenre álltak, ám a 49. percben büntetőből kapott újabb gólra már nem tudtak válaszolni. A Crotone csapatában a cserepadra szorult a román idegenlégiós Denis Drăguş csatár, a vendégek nem nevezték sérült honfitársát, Vlad Chiricheşt.

Eredmények, Serie A, 22. forduló: • Bologna–Benevento 1–1 • Spezia–AC Milan 2–0 (a vendégeknél a cserepadot koptatta a román Ciprian Tătăruşanu kapus) • FC Torino–Genoa 0–0 • SSC Nápoly–Torinói Juventus 1–0 (a vendégek nem nevezték erre a mérkőzésre a fiatal román Radu Drăguşint) • Milánói Internazionale–SS Lazio 3–1 • Crotone–Sassuolo 1–2  • Cagliari–Atalanta Bergamo 0–1 • Sampdoria–Fiorentina 2–1 • AS Róma–Udinese 3–0. Hétfőre maradt a Hellas Verona–AC Párma találkozó. Az állás: 1. Inter 50 pont/22 mérkőzés, 2. Milan 49/22, 3. Róma 43/22, 4. Juventus 42/21, 5. Nápoly 40/21 (45–21), 6. Atalanta 40/22 (49–29), 7. Lazio 40/22 (37–30).

A Real Madrid házigazdaként 2–0-ra legyőzte vasárnap a Valencia CF-et a spanyol bajnokság 23. fordulójában. A címvédő fővárosi együttes góljait a francia Karim Benzema és a világbajnok német Toni Kroos szerezte az első félidőben.

Eredmények, La Liga, 23 forduló: • Celta Vigo–Elche 3–1 • FC Barcelona–Deportivo Alavés 5–1 • Eibar–Real Valladolid 1–1 • FC Sevilla–Huesca 1–0 • Granada–Atlético Madrid 1–2 • Real Madrid–Valencia CF 2–0 • Getafé–Real Sociedad 0–1 • Villarreal–Real Betis Sevilla 1–2 • Levante–Osasuna Pamplona 0–1. Hétfőre maradt a Cádiz–Athletic Bilbao találkozó. A sorrend: 1. Atlético 54 pont/21 mérkőzés, 2. Real Madrid 49/23, 3. Barcelona 46/22, 4. Sevilla 45/22, 5. Sociedad 38/23, 6. Villarreal 36/23.

Bundesliga

A német bajnokság 21. fordulójában a három magyar válogatott labdarúgót foglalkoztató RB Lipcse sorozatban a negyedik tétmérkőzését nyerte meg: 2–1-re legyőzte a vendég FC Augsburgot. A végig mezőnyfölényben játszó lipcseiek az első félidő hajrájában kétgólos előnyre tettek szert, a vendégek a 76. percben büntetőből szépítettek. A magyarok közül Gulácsi Péter ezúttal a csapat kapitányaként védte végig a találkozót a lipcseiek kapujában. Hozzá hasonlóan kezdőként kapott lehetőséget Willi Orbán is, aki a 62. percben sárga lapot kapott, és szintén a lefújásig a pályán volt. A télen szerződtetett, és még mindig sérült Szoboszlai Dominikot ezúttal sem nevezték a keretbe.

Eredmények, Bundesliga, 21. forduló: • RB Lipcse–FC Augsburg 2–1 • 1. FC Union Berlin–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–0 • Borussia Dortmund–TSG 1899 Hoffenheim 2–2 • Bayer Leverkusen–1. FSV Mainz 05 2–2 (a vendégeknél a magyar válogatott Szalai Ádám kezdőként lépett pályára, a 83. percben lecserélték) • VfB Stuttgart–Hertha Berlin SC 1–1 (ez volt a fővárosiak első pontszerzése Dárdai Pál vezetőedzővé való kinevezése, három mérkőzés óta; a mester fia, Márton a cserepadon kapott helyet) • Werder Bremen–SC Freiburg 0–0 (a vendégek nem nevezték a még mindig sérült magyar válogatott Sallai Rolandot) • VfL Wolfsburg–Borussia Mönchengladbach 0–0 • Eintracht Frankfurt–1. FC Köln 2–0. Hétfőre maradt a Bayern München–Arminia Bielefeld meccs. A tabellán: 1. Bayern 48 pont/20 mérkőzés, 2. Lipcse 44/21, 3. Eintracht 39/21 (43–29), 4. Wolfsburg 39/21 (32–19) 5. Leverkusen 36/21, 6. Dortmund 33/21.

A második helyezett Manchester United 1–1-es döntetlent játszott az utolsó előtti West Bromwich Albion otthonában az angol bajnokság 24. fordulójában. A hazaiak a szenegáli Mbaye Diagne találatával már 83 másodperc után megszerezték a vezetést, és bár a vendégek Bruno Fernandes akrobatikus mozdulattal szerzett találatával még az első félidőben egyenlítettek, újabb gólt nem tudtak elérni, így egy pontot szereztek. Ezzel együtt nem szakadt meg a manchesteriek tavaly január 19-e óta tartó idegenbeli veretlensége a Premier League-ben.

Eredmények, Premier League, 24. forduló: • Brighton & Hove Albion–Aston Villa 0–0 • Manchester City–Tottenham Hotspur 3–0 • Crystal Palace–Burnley 0–3 • Leicester City–FC Liverpool 3–1 • West Bromwich Albion–Manchester United 1–1 • Arsenal–Leeds United 4–2 (a gaboni Pierre-Emerick Aubameyang mesterhármast ért el) • Everton–Fulham 0–2 • Southampton–Wolverhampton Wanderers 1–2. Két mérkőzés (West Ham United–Sheffield United és Chelsea–Newcastle United) hétfőre maradt. A táblázaton: 1. Man. City 53 pont/23 mérkőzés, 2. MU 46/24 (50–31), 3. Leicester 46/24 (42–26), 4. Liverpool 40/24, 5. Chelsea 39/23 (38–24), 6. West Ham 39/23 (34–28).

Ligue 1

A francia pontvadászat 25. fordulójában a Paris Saint-Germain legyőzte a román Adrian Ursea edzette nizzaiakat, s ezzel felkapaszkodott a második helyre, megelőzve a hazai pályán botló Olympique Lyont.

Eredmények, Ligue 1, 25. forduló: • Paris Saint-Germain–OGC Nizza/Nice 2–1 • Stade Reims–RC Lens 1–1 • Olympique Lyon–Montpellier 1–2 • AS Monaco–Lorient 2–2 • Angers–FC Nantes 1–3 • Dijón–Nimes 0–2 (a hazaiaknál a cserepadra került a román Mihai Alexandru Dobre) • FC Metz–Racing Strasbourg 1–2 • Stade Rennes–Saint-Étienne 0–2 • OSC Lille–Brest 0–0 • Girondins Bordeaux–Olympique Marseille 0–0. Az élen: 1. Lille 55 pont/25 mérkőzés, 2. PSG 54/25, 3. Lyon 52/25, 4. Monaco 49/25, 5. Rennes 38/24, 6. Lens 37/25.