Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Ezúttal sem marad el összefoglalónk az európai labdarúgó topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről.

A címvédő Juventus hátrányból, 89. percben szerzett fejesgóljával nyert 2–1-re a Torino elleni városi rangadón az olasz bajnokság 10. fordulójában. A hazaiak a 78. percig hátrányban voltak, Leonardo Bonucci győztes találata előtt a csereként beálló amerikai Weston James Earl McKennie révén egyenlítettek. A Juventus cserepadján ült a fiatal román tehetség, Radu Drăguşin. Ez volt a két csapat 151. egymás elleni bajnokija, a Juventus a 73. sikerét aratta 43 döntetlen és 35 vereség mellett, és 2015 áprilisa óta őrzi veretlenségét a párharcban.

A román válogatott középpályás Răzvan Marin első gólját jegyzi a Serie A-ban, ő lőtte csapata, a Cagliari egyenlítő gólját Veronában a Hellas ellen az 1–1-gyel végződött mérkőzésen. Marin eddig mind a 10 meccsen pályára lépett, most 83 perc játéklehetőséget kapott.

Eredmények, Serie A, 10. forduló: • Milánói Internazionale–Bologna 3–1 • Torinói Juventus–FC Torino 2–1 • Spezia–SS Lazio 1–2 (a román idegenlégiós Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést a rómaiaknál) • Sampdoria–AC Milan 1–2 • Crotone–SSC Nápoly 0–4 (a házigazdáknál a román válogatott Denis Drăguş a 86. percben csereként állt be) • AS Róma–Sassuolo 0–0 • AC Párma–Benevento 0–0 (a pármaiaknál a magyar Balogh Botond és a román Reinaldo Radu is tartalék volt) • Hellas Verona–Cagliari 1–1 • Fiorentina–Genoa 1–1. Az Udinese–Atalanta Bergamo mérkőzést elhalasztották. A tabellán: 1. AC Milan 26 pont, 2. Inter 21, 3. Nápoly 20 (24–10), 4. Juventus 20 (20–8), 5. Sassuolo 19, 6. Róma 18.

A Real Sociedad csak 0–0-s döntetlent ért el a Deportivo Alavés otthonában, így nem tudta visszaelőzni az éllovas Atlético Madridot a spanyol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójában. A pontvesztés azért is fájhat a Sociedadnak, mert a rivális a 61. perctől emberhátrányban futballozott.

Az FC Barcelona 2–1-re kikapott a Cádiz vendégeként. A Cádiz legutóbb 1991 májusában tudott győzni a Barca ellen. Érdekesség, hogy a hazaiak első gólját szerző Álvaro Giménez nyolc nappal az akkori meccs után született, a katalán együttest jelenleg irányító holland Ronald Koeman pedig játszott azon a mérkőzésen. Az újonc Cádiz a 6. fordulóban a Real Madridot is legyőzte, méghozzá idegenben.

Eredmények, La Liga, 12. forduló: • Athletic Bilbao–Celta Vigo 0–2 • FC Cádiz–FC Barcelona 2–1 • Atlético Madrid–Real Valladolid 2–0 • FC Sevilla–Real Madrid 0–1 • Levante–Getafé 3–0 • Deportivo Alavés–Real Sociedad 0–0 • Villarreal–Elche 0–0 • Osasuna Pamplona–Real Betis Sevilla 0–2 • Granada–Huesca 3–3 • Eibar–Valencia CF 0–0. A táblázaton: 1. Atlético 26 pont/10 mérkőzés, 2. Real Sociedad 25/12, 3. Villarreal 21/12, 4. Real Madrid 20/11, 5. Cádiz 18/12, 6. Sevilla 16/10.

Bundesliga

A kapus Gulácsi Péterrel felálló, második helyen álló RB Leipzig hatgólos döntetlent játszott idegenben a címvédő és listavezető Bayern Münchennel a német labdarúgó-bajnokság 10. fordulójában. A vendégek másik magyar válogatott futballistája, Willi Orbán a 78. percben csereként lépett pályára. A lipcseiek kétszer is vezettek, az első és a második félidő elején, de be kellett érniük az egy ponttal. A Bajnokok Ligája-címvédő hazaiak legjobbja a duplázó Thomas Müller volt, míg a francia Kingsley Coman három gólpasszt adott.

Eredmények, Bundesliga, 10. forduló: • Hertha Berlin SC–1. FC Union Berlin 3–1 (a Herthában cserepados volt a magyar Dárdai Márton) • Bayern München–RB Lipcse 3–3 • Arminia Bielefeld–1. FSV Mainz 05 2–1 (a vendégek nem nevezték a sérült magyar válogatott Szalai Ádámot) • Eintracht Frankfurt–Borussia Dortmund 1–1 • SC Freiburg–Borussia Mönchengladbach 2–2 (a hazaiaknál a sérülésből felgyógyult magyar válogatott Sallai Roland a 74. percben állt be) • 1. FC Köln–VfL Wolfsburg 2–2 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Bayer Leverkusen 0–3 • Werder Bremen–VfB Stuttgart 1–2 • TSG 1899 Hoffenheim–FC Augsburg 3–1. Az élen: 1. Bayern 23 pont, 2. Leverkusen 22, 3. Lipcse 21, 4. Dortmund 19, 5. Wolfsburg 18, 6. Union Berlin 16.

A házigazda Tottenham Hotspur sikerét hozta az Arsenal elleni észak-londoni rangadó az angol labdarúgó-bajnokság 11. fordulójában, a Spurs maradt a tabella élén. A házigazdák mindkét gólja a dél-koreai Szon Hung Min és Harry Kane összjátékából született, először utóbbi adott gólpasszt előbbinek, majd fordított volt a szereposztás. A második félidőben sokkal többet birtokolta a labdát a rivális Arsenal, de még szépítenie sem sikerült. A stadionba ezúttal már nézők is bemehettek, igaz, a koronavírus-járvány miatt mindössze néhány ezer szurkoló lehetett ott a lelátókon. A Tottenham tíz forduló óta veretlen, az Arsenal négy kör óta nyeretlen a Premier League-ben.

Eredmények, Premier League, 11. forduló: • Chelsea–Leeds United 3–1 • West Ham United–Manchester United 1–3 • Manchester City–Fulham 2–0 • AFC Burnley–Everton 1–1 • FC Liverpool–Wolverhampton Wanderers 4–0 • Tottenham Hotspur–Arsenal 2–0 • Sheffield United–Leicester City 1–2 • West Bromwich Albion–Crystal Palace 1–5 • Brighton & Hove Albion–Southampton 1–2. Az élmezőny: 1. Tottenham Hotspur 24 pont/11 mérkőzés (23–9), 2. Liverpool 24/11 (26–17), 3. Chelsea 22/11, 4. Leicester 21/11, 5. Southampton 20/11, 6. MU 19/10.

Ligue 1

Román vezetőedzője van az OGC Nizza/Nice csapatának a francia élvonalban Adrian Ursea váltja Patrick Donalé Vieirát, miután az együttes sorozatban ötször kapott ki. Az 53 esztendős Ursea a 80-as években a Ploieşti-i Petrolul középpályása volt mielőtt külföldön folytatta volna sportkarrierjét. A nizzaiaknál másodedző volt 2016 óta, előbb Lucien Favre, majd Vieira segédje volt. A román mester irányításával az együttes gól nélküli döntetlenre végzett a Stade Reims otthonában a 13. játéknapon.

Eredmények, Ligue 1, 13. forduló: • Nimes–Olympique Marseille 0–2 • Stade Rennes–RC Lens 0–2 • Montpellier–Paris Saint-Germain 1–3 • OSC Lille–AS Monaco 2–1 • Angers–Lorient 2–0 • Girondins Bordeaux–Brest 1–0 • Dijón–Saint Étienne 0–0 • Nantes–Racing Strasbourg 0–4 • Stade Reims–OGC Nizza/Nice 0–0 • FC Metz–Olympique Lyon 1–3. A sorrend: 1. PSG 28 pont/13 mérkőzés, 2. Lille 26/13 (24–9), 3. Lyon 26/13 (24–11), 4. Marseille 24/11, 5. Monaco 23/13 (24–18), 6. Montpellier 23/13 (22–19).