Bajnokságról bajnokságra, focikörkép Európából

Immár mind az öt európai labdarúgó topbajnokságban (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) útjára indult a labda a bajnoki idényben, a hétvégén Olasz- és Némethonban is lejátszották az első fordulót.

A címvédő Torinói Juventus 3–0-ra nyert otthon a Sampdoria ellen az olasz labdarúgó-bajnokság első fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Az augusztus 8-án kinevezett Andrea Pirlo – aki néhány nappal a bajnoki nyitány előtt kapta meg az Európai Labdarúgó Szövetség edzői pro licencét – a svéd Dejan Kulusevski, Leonardo Bonucci és a portugál Cristiano Ronaldo góljának köszönhetően sima győzelemmel mutatkozott a Serie A-ban a sorozatban a tizedik elsőségéért harcba szálló torinói csapat kispadján.

Eredmények, Serie A, 1. forduló: • Hellas Verona–AS Róma 0–0 • Fiorentina–FC Torino 1–0 • Torinói Juventus–Sampdoria 3–0 • Genoa–Crotone 4–1 (a belga Standard Liége által a vendégeknek kikölcsönzött román idegenlégiós Denis Drăguş csereként lépett a pályára a 89. percben) • AC Párma–SSC Nápoly 0–2 • Sassuolo–Cagliari 1–1 (a házigazdáknál a román válogatott Vlad Chiricheş végigjátszotta a mérkőzést, a vendégeknél Răzvan Marin kezdőként szerepelt, a 76. percben lecserélték). Hétfőre maradt az AC Milan–Bologna találkozó, a Benevento–Milánói Internazionale, az SS Lazio–Atalanta Bergamo és az Udinese–Spezia mérkőzést szeptember 30-án rendezik.

A Real Madrid idegenben gól nélküli döntetlent játszott a Real Sociedaddal a spanyol bajnokság második fordulójának vasárnap esti találkozóján. Végig mezőnyfölényben futballozott a címvédő fővárosi csapat – amely az első fordulóban még nem játszott –, de komolyabb helyzete a hazai együttesnek akadt. A Real Sociedadban most mutatkozott a Manchester Citytől érkezett világ- és Európa-bajnok David Silva, aki a 63. percben beállva több mint tíz év elteltével szerepelt ismét spanyol bajnoki mérkőzésen.

Eredmények, La Liga, 2. forduló: • Getafé–Osasuna Pamplona 1–0 • Villarreal–Eibar 2–1 • Celta Vigo–Valencia 2–1 • Huesca–Cádiz 0–2 • Real Betis Sevilla–Valladolid 2–0 • Granada–Deportivo Alavés 2–1 • Real Sociedad–Real Madrid 0–0. Az FC Sevilla–Elche, Levante–Atlético Madrid és Athletic Bilbao–FC Barcelona mérkőzést elhalasztották. A tabella élén: 1. Granada 6 pont (4–1), 2. Betis 6 (3–0), 3. Villarreal 4 (3–2), 4. Celta Vigo 4 (2–1), 5. Valencia 3 (5–4), 6. Osasuna 3 (2–1).

Bundesliga

A Gulácsi Péterrel felálló RB Lipcse hazai pályán 3–1-re legyőzte az 1. FC Mainz 05 együttesét a német bajnokság 2020–2021-es idényének első fordulójában. A lipcseiek másik magyar válogatott játékosa, Willi Orbán a kispadon ült. A vendégeknél a csatár Szalai Ádám nem fért be a meccskeretbe. A mérkőzést 8500 szurkoló tekintette meg a helyszínen.

Eredmények, Bundesliga, 1. forduló: • Bayern München–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 8–0 (egyebek között Serge Gnabry mesterhármasával) • Borussia Dortmund–Borussia Mönchengladbach 3–0 • Eintracht Frankfurt–Arminia Bielefeld 1–1 • 1. FC Köln–TSG 1899 Hoffenheim 2–3 • Union Berlin–FC Augsburg 1–3 • VfB Stuttgart–SC Freiburg 2–3 (a vendégeknél a magyar válogatott Sallai Roland kezdőként lépett a pályára, a 77. percben lecserélték) • Werder Bremen–Hertha Berlin SC 1–4 • RB Lipcse–1. FSV Mainz 05 3–1 • VfL Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–0.

A címvédő FC Liverpool 2–0-ra nyert a Chelsea vendégeként az angol bajnokság második fordulójának vasárnapi rangadóján. A mérkőzés alakulását döntően befolyásolta az első félidő ráadása, amikor a hazaiak dán védőjét, Andreas Christensent videóbírós elemzés után azonnali piros lappal kiállította a játékvezető. Christensen utolsó emberként birkózta le a kilépni igyekvő Sadio Manét. A második játékrészben éppen a szenegáli támadó döntötte el a rangadót, mivel az 50., majd az 54. percben is gólt szerzett. Frank Lampard csapata a hajrában szépíthetett volna, ám az olasz–brazil Jorge Luiz Frello Filho Jorginho gyengén elvégzett büntetőjét a brazil Alisson Ramses Becker hárította. Az FC Liverpool egymás után negyedik alkalommal győzte le a bajnokságban a Chelsea-t.

Eredmények, Premier League, 2. forduló: • Arsenal–West Ham United 2–1 • Manchester United–Crystal Palace 1–3 • Leeds United–Fulham 4–3 • Everton–West Bromwich Albion 5–2 • Chelsea–FC Liverpool 0–2 • Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–3 • Southampton–Tottenham Hotspur 2–5 • Leicester City–Burnley AFC 4–2. Hétfőre maradt az Aston Villa–Sheffield United és Wolverhampton Wanderers–Manchester City meccs. Az állás: 1. Leicester 6 pont (7–2), 2. Everton 6 (6–2), 3. Arsenal 6 (5–1), 4. Liverpool 6 (6–3), 5. Crystal Palace 6 (4–1), 6. Tottenham 3.

Ligue 1

A francia pontvadászatban már a 4. játéknapnál tartanak, s mivel a Saint-Étienne is pontokat vesztett, immár nincs hibátlan csapat.

Eredmények, Ligue 1, 4. forduló: • Olympique Lyon–Nimes 0–0 • RC Lens–Girondins Bordeaux 2–1 • Stade Rennes–AS Monaco 2–1 • Nizza/Nice–Paris Saint-Germain 0–3 • Brest–Lorient 3–2 • FC Metz–Stade Reims 2–1 • Montpellier–Angers 4–1 • Racing Strasbourg–Dijón 1–0 • Nantes–Saint-Étienne 2–2 • Olympique Marseille–OSC Lille 1–1. A sorrend: 1. Saint-Étienne 10 pont (8–2), 2. Rennes 10 (9–5), 3. Montpellier 9 (10–5), 4. Lens 9 (7–5), 5. Lille 8, 6. Monaco 7.