Bajnokságról bajnokságra, focikörkép Európából

Hagyományosan a labdarúgó európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

A címvédő Torinói Juventus 2–0-ra győzött a vendég Milánói Internazionale ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 26. fordulójából elhalasztott rangadón. Olaszországban április 3-ig zárt kapus lesz minden sportesemény a koronavírus-járvány terjedésének veszélye miatt a kormány szerdai döntésének értelmében, így a vasárnap esti összecsapáson sem voltak nézők. Az első félidő még egyenlő erők küzdelmét hozta, ám a fordulást követően egyértelműen a Juventus akarata érvényesült. Az 54. percben egy kapu előtti kavarodásból Aaron Ramsey lőtt a hálóba, az 1000. tétmérkőzésen pályára lépő Cristiano Ronaldo volt az előkészítő. Aztán a 67. percben a nyolc perccel korábban becserélt Paulo Dybala a 11-es pont közeléből bal külsővel gurított a jobb alsó sarokba. Az eredetileg a mostani hétvégére tervezett 27. forduló meccseit valószínűleg május 13-án játsszák le.

Eredmények: • SS Lazio–Bologna 2–0 (a román idegenlégiós Ştefan Radu végigjátszotta a mérkőzést a hátvédsorban) • SSC Nápoly–AC Torino FC 2–1 • Lecce–Atalanta Bergamo 2–7 • Cagliari–AS Róma 3–4 • AC Párma–SPAL Ferrara 0–1 (a házigazdáknál a román válogatott kapus, Andrei Ionuţ Radu a cserepadot koptatta) • Sampdoria–Hellas Verona 2–1 • AC Milan–Genoa 1–2 • Udinese–Fiorentina 0–0 • Torinói Juventus–Milánói Internazionale 2–0. Hétfőre maradt a Sassuolo–Brescia találkozó. A tabellán: 1. Juventus 63 pont/26 mérkőzés, 2. Lazio 62/26, 3. Inter 54/25, 4. Atalanta 48/25, 5. Róma 45/26, 6. Nápoly 39/26.

A Real Madrid 2–1-re kikapott a Real Betis vendégeként Sevillában a spanyol bajnokság 27. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén, így most már a Real Sociedad ellen győztes FC Barcelona áll a tabella élén. A fővárosiak abban a tudatban léptek pályára, hogy győzelem esetén éllovasként zárják a fordulót. Csakhogy a Betis a 40. percben vezetést szerzett, amit még a szünet előtt Karim Benzema büntetőjével sikerült kiegyenlíteni. A folytatásban hiába támadott többet a Madrid, a 82. percben félpályánál történt labdavesztésből Cristian Tello kontra végén megszerezte a hazaiaknak a három pontot érő találatot.

Eredmények: • Deportivo Alavés–Valencia CF 1–1 • Getafé–Celta Vigo 0–0 • FC Barcelona–Real Sociedad 1–0 • Atlético Madrid–FC Sevilla 2–2 • Eibar–Real Mallorca 1–2 • Real Betis Sevilla–Real Madrid 2–1 • Villarreal–Leganés 1–2 • Levante–Granada 1–1 • Valladolid–Athletic Bilbao 1–4 • Osasuna Pamplona–Espanyol Barcelona 1–0. A táblázaton: 1. Barcelona 58 pont/27 mérkőzés, 2. Real Madrid 56/27, 3. Sevilla 47/27, 4. Getafé 46/27, 5. Atlético 45/27, 6. Real Sociedad 43/26.

Bundesliga

Az RB Lipcse gól nélküli döntetlent játszott Wolfsburgban a német bajnokság 25. fordulójában. A lipcseiek hálóőrének, a magyar válogatott Gulácsi Péternek négy lövést kellett hárítania, ugyanakkor a csapatkapitány, szintén magyar válogatott Willi Orbán még mindig térdsérüléséből lábadozik, így nem lépett pályára.

Sallai Roland kezdőként 65 percet játszott a Freiburgban, amely az éppen mögötte álló Union Berlint fogadta. A magyar válogatott támadó egy bal oldali szöglet után a felső léc segítségével fejjel szerezte csapata első gólját a 34. percben.

A 1. FSV Mainz 1–1-es döntetlent játszott vasárnap a vendég Fortuna Düsseldorffal. A hazaiak magyar válogatott csatára, Szalai Ádám a kispadról nézte végig a találkozót.

Eredmények: • SC Paderborn–1. FC Köln 1–2 • Borussia Mönchengladbach–Borussia Dortmund 1–2 • SC Freiburg–Union Berlin 3–1 • Hertha Berlin SC–Werder Bremen 2–2 • Bayer Leverkusen–Eintracht Frankfurt 4–0 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–TSV 1899 Hoffenheim 1–1 • VfL Wolfsburg–RB Lipcse 0–0 • Bayern München–FC Augsburg 2–0 • 1. FSV Mainz–Fortuna Düsseldorf 1–1. Az állás: 1. Bayern 55 pont, 2. Dortmund 51, 3. Lipcse 50, 4. Leverkusen 47, 5. Mönchengladbach 46, 6. Schalke 37.

A Manchester United vasárnap kétgólos győzelmet aratott riválisa, a vendég Manchester City felett a két csapat 182. városi rangadóján az angol bajnokság 29. fordulójában. A hazaiak Anthony Martial révén szereztek vezetést a 30. percben, a végeredményt pedig a hosszabbításban, a csereként beállt Scott McTominay alakította ki. A második helyen álló City hátránya 25 pont maradt az éllovas FC Liverpoollal szemben, azaz a Vörösek már csak két sikerre vannak a bajnoki címtől. Az immár öt kör óta veretlen MU diadalával az ötödik helyre lépett előre, egyúttal versenyben maradt a Bajnokok Ligája-indulásért, mivel hátránya mindössze három pont a negyedik Chelsea-vel szemben.

Eredmények: • AFC Burnley–Tottenham Hotspur 1–1 • Arsenal–West Ham United 1–0 • Crystal Palace–Watford 1–0 • Sheffield United–Norwich City 1–0 • Southampton–Newcastle United 0–1 • Wolverhampton Wanderers–Brighton & Hove Albion 0–0 • FC Liverpool–AFC Bournemouth 2–1 • Manchester United–Manchester City 2–0 • Chelsea–Everton 4–0. Hétfőre maradt a Leicester City–Aston Villa mérkőzés. A sorrend: 1. Liverpool 82 pont/29 mérkőzés, 2. Manchester City 57/28, 3. Leicester 50/28, 4. Chelsea 48/29, 5. MU 45/29, 6. Wolverhampton 43/29.

Ligue 1

A francia pontvadászat 28. fordulójából a Racing Strasbourg–Paris Saint-Germain mérkőzést a koronavírus-járvány miatt elhalasztották.

A többi eredmény: • Olympique Marseille–Amiens 2–2 • Angers–Nantes 2–0 • Dijón–Toulouse 2–1 • Metz–Nimes 2–1 • Nizza/Nice–AS Monaco 2–1 • Stade Reims–Brest 1–0 • Saint-Étienne–Girondins Bordeaux 1–1 • Stade Rennes–Montpellier 5–0 • OSC Lille–Olympique Lyon 1–0. Az élen: 1. PSG 68 pont/27 mérkőzés, 2. Marseille 56/28, 3. Rennes 50/28, 4. Lille 49/28, 5. Reims 41/28 (26–21), 6. Nice 41/28 (41–38).