Bajnokságról bajnokságra

Foci-összeállításunkban hagyományos módon a labdarúgó európai topbajnokságok (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről szólunk.

Az olasz labdarúgó-bajnokság kilencedik fordulójában Nagy Ádám csapata, a Bologna kétgólos hátrányból felállva tartott otthon egy pontot, miután 2–2-es döntetlent ért el az AC Torino gárdájával szemben. A magyar középpályás – csakúgy, mint az elmúlt kilenc napban a válogatott görögországi és észtországi Nemzetek Ligája-mérkőzését – végigjátszotta a találkozót, amelyen a torinóiak a 14. percben szereztek vezetést, majd az 54. percben megduplázták az előnyüket. A házigazdák az 59. percben szépítettek, a 77. percben pedig egyenlítettek.

Az éllovas Torinói Juventus otthonából pontot rabló Genoában Ionuţ Radu védett, a Pármában győztes SS Lazióban is végigjátszotta a meccset Ştefan Radu hátvéd.

Eredmények: • Udinese–SSC Nápoly 0–3 • Torinói Juventus–Genoa 1–1 • AS Róma–SPAL 0–2 • Milánói Internazionale–AC Milan 1–0 • Fiorentina–Cagliari 1–1 • Bologna–AC Torino 2–2 • Chievo–Atalanta Bergamo 1–5 • AC Párma–SS Lazio 0–2 • Frosinone–Empoli 3–3. Hétfőre maradt a Sampdoria–Sassuolo találkozó. A tabellán: 1. Juventus 25 pont/9 mérkőzés, 2. Nápoly 21/9, 3. Inter 19/9, 4. Lazio 18/9, 5. Fiorentina 14/9 (15–7), 6. Sampdoria 14/8 (12–4).

A spanyol bajnokság 9. fordulójának eredményei: • Celta Vigo–Deportivo Alavés 0–1 • Real Madrid–Levante 1–2 (!) • Valencia CF–Leganés 1–1 • Villarreal–Atlético Madrid 1–1 • FC Barcelona–FC Sevilla 4–2 • Real Betis Sevilla–Real Valladolid 0–1 • Rayo Vallecano–Getafé 1–2 • Eibar–Athletic Bilbao 1–1 • Huesca–Espanyol Barcelona 0–2. Hétfőn játsszák a Real Sociedad–Girona meccset. Az állás: 1. Barcelona 18 pont, 2. Espanyol 17 (13–7), 3. Alavés 17 (12–8), 4. Sevilla 16 (21–12), 5. Atlético 16 (10–5), 6. Valladolid 15.

Bundesliga

Az 1899 Hoffenheim 3–1-re győzött az 1. FC Nürnberg otthonában a német bajnokság nyolcadik fordulójában, a vendégek harmadik gólját Szalai Ádám szerezte. A magyar válogatott csatár a szünet után állt be, és a 67. percben egy beívelés után fejjel volt eredményes. Ez volt a 197. mérkőzése és a 49. gólja a Bundesligában.

Válogatottbeli csapattársa, Gulácsi Péter védte az RB Lipcse kapuját, Willi Orbán pedig a védelmet erősítette, együttesük gól nélküli döntetlent játszott Augsburgban.

Dárdai Pál csapata, a Hertha Berlin SC hazai pályán 1–1-es döntetlent játszott a Sallai Rolanddal a felálló SC Freiburggal. A magyar válogatott Sallai a 72. percig volt a pályán, míg a berlinieknél a korábbi magyar szövetségi kapitány a 84. percben küldte pályára fiát. Ifj. Dárdai Pál egy büntetőt is kiharcolt, a játékvezető azonban rövid videózás után megváltoztatta ítéletét.Eredmények: • Eintracht Frankfurt–Fortuna Düsseldorf 7–1 • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–Werder Bremen 0–2 • FC Augsburg–RB Lipcse 0–0 • Bayer Leverkusen–Hannover SC 2–2 • 1. FC Nürnberg–1899 Hoffenheim 1–3 • VfB Stuttgart–Borussia Dortmund 0–4 • VfL Wolfsburg–Bayern München 1–3 • Hertha Berlin SC–SC Freiburg 1–1 • Borussia Mönchengladbach–1. FSV Mainz 05 4–0 (a román válogatott Alexandru Maxim csak a cserepadon kapott helyet a vendégeknél). A sorrend: 1. Dortmund 20 pont, 2. Mönchengladbach 17 (19–9), 3. Werder 17 (15–8), 4. Bayern 16, 5. Lipcse 15 (16–9), 6. Hertha 15 (13–8).

Az angol bajnokság 9. fordulójában a Chelsea a 96. percben mentett pontot Londonban a jobb időket megélt Manchester United ellen, a döntetlennel így is leszakadt két ponttal a kötelező győzelmeket jegyző Manchester Citytől és FC Liverpooltól.

Eredmények: • Huddersfield Town–FC Liverpool 0–1 • AFC Bournemouth–Southampton 0–0 • Cardiff City–Fulham 4–2 • Manchester City–Burnley 5–0 • Newcastle United–Brighton & Hove Albion 0–1 • West Ham United–Tottenham Hotspur 0–1 • Wolverhampton Wanderers–Watford 0–2 • Chelsea–Manchester United 2–2 • Everton–Crystal Palace 2–0. Hétfőn játsszák az Arsenal–Leicester City mérkőzést. Az élen: 1. Manchester City 23 pont/9 mérkőzés (26–3), 2. Liverpool 23/9 (16–3), 3. Chelsea 21/9 (20–7), 4. Tottenham 21/9 (16–7), 5. Arsenal 18/8, 6. Bournemouth 17/9.

Ligue 1

A francai pontvadászatban a 10. játéknap után is 100%-os a bajnok és éllovas Paris Saint-Germain, egy fordulóra áll a Tottenham csúcsától az európai topligákban.

Eredmények: • Olympique Lyon–Nimes 2–0 • Paris Saint-Germain–Amiens 5–0 • Caen–Guingamp 0–0 • Dijón–OSC Lille 1–2 • FC Nantes–Toulouse 4–0 (a házigazdáknál kitűnően védett a román válogatott hálóőre, Ciprian Tătăruşanu) • Stade Reims–Angers 1–1 • Racing Strasbourg–AS Monaco 2–1 • Montpellier–Girondins Bordeaux 2–0 • Saint-Étienne–Stade Rennes 1–1 • Nizza/Nice–Olympique Marseille 0–1. Az élmezőny: 1. PSG 30 pont, 2. Lille 22, 3. Montpellier 19 (14–7), 4. Marseille 19 (22–16), 5. Lyon 17, 6. Saint-Étienne 16.