A 93. percben verte az Astra a Steauát, listavezető lett a Gázmetán!

I. liga – 20.: Nem sikerült a CFR-nek a pontszerzés Krajován

Bár a Krajovai U az utóbbi időben hullámvölgybe került – legutóbbi három találkozóján csak egyszer nyert, akkor is a tabella utolsó helyezettje ellen –, a Kolozsvári CFR-nek pénteken nem sikerült elhoznia a bajnoki pontokat a krajovaiak otthonából. A játéknap rangadóján is házigazdasiker született: a címvédő Astra a 93. percben szerzett góllal legyőzte a Steauát.

A krajovai találkozó ígéretesen indult, az első nagy helyzet a CFR előtt adódott – akkor, vagyis a 14. percben Horj fejese dolgoztatta meg alaposan Calancea kapust. A házigazdák válasza a 23. percben érkezett: Vâtcă rosszul jött ki egy labdára, amely Ivan elé került, de utóbbi lövése szerencsére nem találta el a kapu felületét.

Négy perccel később Camora a kapufa mellől hárította Nuno Rocha próbálkozását, a 34. percben aztán megtörtént a baj: egy oltyán beadásnál a bíró – miután a partjelzővel megtanácskozta – vitatott hencet fújt Camoránál, a megítélt büntetőt pedig a 36. percben Zlatinsky értékesítette. A házigazdák azonban nem tudtak sokat örülni a vezetésnek: három perccel később Bud közelről vágta hálóba a labdát: 1–1, és minden kezdődhetett elölről.

A második félidő sajnos a brazil idegenlégiós Gustavo góljával debütált (48. perc), s ha ez még nem lett volna elég, nemsokára a CFR emberhátrányba került. Omrani ugyanis a 60. percben sárga lapot kapott, mivel elégedetlenkedett a bíró egyik ítéletével, s miután a figyelmeztetést ironikus tapssal „nyugtázta”, Marcel Bârsan bukaresti játékvezető felmutatta neki a második sárgát is, és kiállította.

A történtek felborították a mérkőzés addigi kiegyensúlyozottságát, és innentől kezdve a krajovai csapat végérvényesen átvette a játék irányítását. A 71. percben kis híján 3–1-re módosult az eredményjelző állása, de Bancu szenzációs távoli lövése végül a felső lécen csattant. Néhány perccel később Băluţă lövése ment fölé, majd a 78. percben Camora mentett jóformán a gólvonalról, miután Rocha átvarázsolta a labdát Vâtcă kapus lába között. A krajovai helyzetek sorára Ivan tett pontot a 82. percben: egyéni akció végén lőtt mellé. A CFR-nek mindeközben esélye sem adódott az egyenlítésre, így mondhatni örvendhet, hogy ennyivel megúszta…

Miriuţa László gárdája szombaton, a 21. fordulóban a Voluntari-i FC otthonába látogat.

Ami a további találkozókat illeti, kiemelkedik közülük a gólokban gazdag Tg. Jiu-i Pandúrok–Medgyesi Gázmetán mérkőzés, amelyen a házigazdák kétszer is vezetést szereztek, de az újonc medgyesiek a második félidőben négy gólt lőttek és fordítottak – ezzel ideiglenesen a tabella élére ugrottak. Idegenben győzött a Jászvásári Poli is, míg a Bukaresti Dinamó a fővárosban fektette kétvállra a jó ideje gyengélkedő marosvásárhelyi csapatot, és felzárkózott az élbolyhoz, amely kezd elszakadni a középmezőnytől.

A forduló legjobban várt mérkőzésén vasárnap este a címvédő Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra a Bukaresti Steauát fogadta; a találkozón mindkét együttesnek több helyzete is volt, ennek ellenére a mérkőzés nagy lépésekben haladt a gólnélküli döntetlen felé. A 85. percben aztán a Steaua emberhátrányba került Gabriel Tămaş kiállításával (második sárgalap miatt), de úgy tűnt, az Európa Liga csoportköréből frissen továbbjutott gárda ezt már nem tudja kihasználni. A bíró 3 perc hosszabbítást jelzett, s már-már emelte volna a sípot a szájához, amikor Daniel Florea passzából Budescu belőtte a mindent eldöntő találatot.

Ez egyben azt is jelenti, hogy a Medgyesi Gázmetán marad a listavezető – az élvonalba idén visszakerült gárda története során először áll a bajnoki tabella élén.

Eredmények és gólszerzők: Temesvári Poli–Voluntari-i FC 1–0 (Doman 37), Zsilvásárhelyi/Tg. Jiu-i Pandúrok–Medgyesi Gázmetán 2–5 (Sânmărtean 17., Rugasevic 45., illetve Munteanu 3 – 20., 64., 67., Axente 77, Bic 79.), Botoşani-i FC– Jászvásári Poli 1–3 (Burca 70., illetve Bole 2 – 23., 61., Cristea 38.), Bukaresti Dinamó–Marásvásárhelyi ASA 1–0 (Nemec 22.), Gyurgyevói/Giurgiu-i Astra–Bukaresti Steaua 1–0 (Budescu 93.) . A Chiajnai Concordia–Konstancai Viitorul találkozót hétfőn rendezik.

A tabellán:

1.        Gázmetán    20       10       7         3         33–20           37

2.        Steaua           20       11       4         5         26–16           37

3.        Krajova         20       11       3         6         28–21           36

4.        Viitorul          19       11       3         5         24–17           36

5.        Dinamó         20       9         5         6         32–25           32

6.        Kv. CFR         20       10       6         4         33–18           30

7.        Astra  20       7         5         8         20–25           26

8.        Botoşani       20       7         4         9         24–22           25

9.        Pandúrok     20       6         6         8         22–29           24

10.      Voluntari      20       6         4         10       25–28           22

11.      Jászvásár      20       6         4         10       19–22           22

12.      Chiajna         19       4         4         11       10–24           16

13.      Marosv.        20       4         3         13       16–33           9

14.      Temesvár     20       6         4         10       21–33           8

A Temesvári Politól 14, a Kolozvári CFR-től 6 pontot levontak.

A táblázat 1–6. helyezettjei a play-offba kerülnek, az ott 1. és 2. helyen végző csapat a Bajnokok Ligájában, a 3. és a 4. az Európa Ligában indulhat. Az alapszakasz 7–14. helyezettjei a play-outban folytatják a küzdelmet; a végső 13. és 14. helyezett kiesik az élvonalból, míg a 12. pótselejtezőt játszik egy a másodosztály 3. helyezettjével.