Videobírós CFR-döntetlen a Sevilla ellen

Az Európa-liga tizenhatod-döntőinek kolozsvári mérkőzésén a CFR 1–1-es döntetlenre játszott a sorozat háromszoros győztesével, a spanyol Sevillával, amelynek edzője a mérkőzés után a gyep minőségére panaszkodott, míg Dan Petrescu úgy vélte: tanítványai megérdemelték volna a győzelmet. Tény: a CFR-t mintegy 10 perc választotta el egy „világraszóló” győzelemtől.

Borítókép: Ciprian Deac szerezte meg a vezetést – fotó: Facebook/CFR1907.ro

A teltházas mérkőzést támadószellemben kezdték a hazaiak, szinte azonnal szöglethez jutottak. Păun beadásánál a vendégek kapusa Omranival „koccant” – többen 11-est kértek –, a kiütött labda pedig Viniciushoz került, akinek lövése azonban elakadt a 16-osban tömörülő játékostengerben.

A küzdelmes, de helyzetekben szegény első félidő legnagyobb helyzetét a vendégek hagyták ki a 33. percben: Suso beadás-lövését De Jong jobb híján sarokkal próbálta meg levenni, a lábán így megpattanó labda a felső lécről. Összességében egyik csapatnak sem volt kapu felületére tartó lövése.

A második félidő első negyedórájának végén az egyre bátrabban játszó CFR tizenegyeshez jutott: a Sevilla védője, Kounde kézzel „vette le” Manea beadását a 6-os szélén, s bár Deniz Aytekin bíró nem fújt rögtön büntetőt, a videobíró egyértelműen mutatta a szabálytalanságot. A labda mögé Ciprian Deac állt, s kiválóan rúgott sarokra: hiába volt a labdán a kapus, nem volt esélye hárítani.

A folytatásban sokáig úgy tűnt, hogy a CFR meg tudja tartani előnyét, az idei kiírás második számú esélyesének tartott vendégek azonban egyre nagyobb nyomás alá helyezték a CFR védelmét. Bordeianu el is vesztette emiatt picit a fejét, szögletre tolt egy olyan labdát, amit egészen másképp is meg lehetett volna játszani. A szögletet követő felszabadítás után a labda az ellenfél egyik játékosához került, aki a közben kimozduló védelem „mögé”, De Jongnak passzolt. Utóbbi ilyenformán egyedül maradt Arlauskis kapussal, de önzetlenül a cserekén beállt El-Nesyri elé tálalt, akinek formalitás volt az üres kapuba passzolni: a 82. percben a Sevilla kiegyenlített.

A hajrában a vendégek álltak közelebb az újabb gólhoz, a szintén csereként pályára küldött Rony Lopes lövését azonban szenzációsan védte Arlauskis, így maradt az 1–1, ami azt jelenti, hogy amennyiben tovább akar jutni, a CFR-nek muszáj gólt lőnie jövő csütörtökön a La liga 5. helyezettjének stadionjában,.

A CFR kezdőcsapata: Arlauskis – Manea, Burcă, Vinicius, Camora – Deac, Bordeianu, Djokovic, Păun (74. perc Hoban) – Traore (83. perc Rondon), Omrani (85. perc Golofca).

Végeredmény: Kolozsvári CFR–Sevilla 1–1 (gól: Deac 59. – 11-esből, illetve en-Nesziri 82.)

*

A további találkozókon mindössze három – egyébként szintén 1–1-es – döntetlen született, az Eintracht Frankfurt, a Basel és a Wolverhampton viszont már most eldöntötte a továbbjutó kérdését. A párharcoknak román gólszerzője is volt: a Glasgow Rangershez nemrég igazolt Ianis Hagi – akinek teljesítményét a tribünből követte édesapja, Gheorghe Hagi – egy duplával vette ki részét a skót gárda Braga elleni sikeréből, amelynek értékét növeli, hogy a Rangers 0–2-ről fordított mindössze negyed órán belül. Ianis a 67. és 82. percekben a hazaiak első, illetve utolsó gólját szerezte.

Eredmények: Sahtar Doneck (ukrán)–Benfica (portugál) 2–1, Eintracht Frankfurt (német)–Salzburg (osztrák) 4–1, Ludogorec (bolgár)–Internazionale (olasz) 0–2, FC Bruges (belga)–Manchester United (angol) 1–1, FC Köbenhavn (dán)–Celtic (skót) 1–1, Getafe (spanyol)–Ajax 2–0, Sporting CP (portugál)–Basaksehir (török) 3–1, Rangers (skót)–Braga (portugál) 3–2, AS Róma (olasz)–Gent (belga) 1–0, Wolfsburg (német)–Malmö (svéd) 2–1, AZ Alkmaar (holland)–LASK Linz (osztrák) 1–1, Olympiakosz (görög)–Arsenal (angol) 0–1, APOEL (ciprusi)–Basel (svájci) 0–3, Bayer Leverkusen (német)–FC Porto (portugál) 2–1, Wolverhampton (angol)–Espanyol (spanyol) 4–0.