Rangadót vesztett a CFR

A román labdarúgó élvonal idei utolsó fordulójában az éllovas Kolozsvári CFR 1907 csapata a táblázat harmadik helyen álló Krajovai Universitatea SK vendége volt, s egygólos vereséget szenvedett az új Ion Oblemenco Stadionban.

A találkozót közel telt ház, mintegy 27 ezer ember tekintette meg a helyszínen, az összecsapást a nagykárolyi Kovács István vezette. A szombat esti meccs előtt egyperces felállással emlékeztek meg az aznap eltemetett I. Mihály királyra.

Az első félidőben a vasutasok nem sokat mutattak fel, csak idő kérdése volt, hogy a házigazdák vezetést szerezzenek. Ez a játékrész első hosszabbításpercében történt meg, egy tévesen megadott szöglet nyomán Alexandru Băluţă fejelt a hálóba. Előtte Alexandru Mateiu 17 m-es lövését hárította a kapus a 10. percben, majd Alexandru Ionuţ Mitriţă és Ionuţ Bancu is veszélyeztetett a 38.-ban, Băluţă volt a feladó. A kolozsváriaktól csak az argentin Juan Emanuel Cúlio helyzete emelhető ki, a 26. percben estében lőtt labdája elzúgott a kapu előtt.

Az előnyt az 51. percben növelték az oltyánok, Mitriţă mintegy 25 m-es szabadrúgásból bombázott Giedrius Arlauskis kapujába. Mindkét oldalon óriási helyzet maradt ki ezután: Adrian Păun lövése a felső sarok mellé ment (59. perc), Băluţă pedig ideális helyzetben kapufát lőtt.

Ezt követően azonban szépített a CFR 1907 csapata, Dan Petrescu ismét ráérzett a cserére, Urko Vera beállása az első labdaérintésnél gólt hozott a 61. percben. Ezt a találatot is szöglet előzte meg, a labda több játékos kezén is megpattant mielőtt a spanyol csatár a hálóba vágta. Innentől kezdve a kolozsváriak uralták a mérkőzést, de több találatra már nem tellett.

Az egyenlítést Damjan Djokovics és Billel Omrani (74. perc) szalasztotta el, mindkét esetben a moldáv Nicolae Calancea kapus hárított. A hazaiaktól a svájci Ivan Martics maradt le egy beadásról (69. perc), majd Urko Vera (89. perc) hagyta ki az utolsó egyenlítési lehetőséget.

Az utolsó 10 percben a CFR 1907 emberelőnyben játszhatott, miután Băluţă, Cúlio labda nélküli támadásáért megkapta a második sárga lapot, s korábban mehetett zuhanyozni.

A kolozsvári együttes ezt megelőzően hat mérkőzés óta nem kapott gólt, a Krajovai Universitatea pedig ugyanennyi találkozón veretlen (egy döntetlen és öt győzelem a mérlege). Ez volt a CFR 1907 harmadik veresége az idényben, korábban a temesváriaktól és a címvédő Konstancai Viitorultól kapott ki idegenben.

Az oltyánok az új stadionban már sorozatban a harmadik sikert aratják, a szombati meccs előtt a Bukaresti Juventust és a Viitorult is 3–1-ra győzték le.

Dan Petrescu mester a következő csapatot szerepeltette: Arlauskis – Manea, Vinícius, Andrei Mureșan, Camora – Rus (85. perc Nouvier), Cúlio, Djokovics (61. perc Urko Vera) – Deac, Omrani, Păun (69. perc Mailat).

Végeredmény: Krajovai Universitatea SK–Kolozsvári CFR 1907 2–1 (gól: Alexandru Băluţă – 45. + 1. és Alexandru Ionuţ Mitriţă – 51. perc, illetve Urko Vera – 61. perc; kiállítva: Băluţă – 80. perc).

További eredmények péntek-szombati: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Botoşani-i FC 2–1 (gól: Alexandru Ioniţă II. – 9., 11 m és Claudiu Belu – 85. perc, illetve Mihai Roman I. – 63. perc, 11 m; kiállítva: Anatole Bertrand Abang – 30. perc, Astra; a találkozót a kolozsvári Horaţiu Mircea Feşnic vezette) • Chiajnai Concordia–Medgyesi Gázmetán 1–1 (Marian Cristescu – 49. perc, illetve Nasser Chamed – 61. perc; kiállítva: Cristescu – 88. perc). Az élmezőny: 1. KV. CFR 1907 4ö PONT/22 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 44/21, 3. Krajova 43/22, 4. Astra 37/22, 5. Botoşani 35/22, 6.   Viitorul 34/21.