Pótlások a harmadosztályban

Kedden és szerdán mérkőzéseket elmaradt mérkőzéseket pótoltak a román labdarúgó harmadosztály Kolozs megyei érdekeltségű csoportjaiban.

A Tordai Üveg Aranyos FC a Vajdahunyadi SK fogadta az 5. fordulóból elhalasztott mérkőzésen. Az üveggyáriak sorozatban negyedik alkalommal nem voltak képesek győzni, most gól nélküli döntetlenre végeztek.

Constantin Olariu a következő csapatot szerepeltette: Onciu – Manu, Cocoară, Ionescu, Cimpoeșu – Salcău, Ititiesc (81. perc Savu), Chiș (70. perc Florin Dan), Băețan (46. perc Ciurcui) – Lemnaru (70. perc Svichi), Paleoca.

Eredmény, III. liga, pótlás az 5. fordulóból: • Tordai Üveg Aranyos FC–Vajdahunyadi SK 0–0.

Szintén a 9. csoportban Kolozsvári Egészség is pályaválasztó volt a hatodik fordulóból pótolt Alsógáldi Ipar elleni meccsen Nemeszsukon, s meglepetésre vereséget szenvedett az addig nyeretlen Alsógáldi Ipartól. A Zöld Vírusok 0–2-ről és 2–3-ról is fel tudtak kapaszkodni, az utolsó találatot emberhátrányban kapták, miután a veterán, Kolozsvári CFR 1907-et is megjárt Cosmin Tilincă a kiállítás sorsára jutott.

Az Egészség összeállítása: Lăzăreanu – Creţ, Szölöşi, Dan Matei, Şumlea – Oltean, Claudiu Petruş, Ciupe, Dioşan – Ceaca, Tilincă; cserepad: Todoran, Câmpean, Bucur, Hoca, Lujerdean, Poenar, Al. Petruş, Urcan és Oprea; edzők: Csaba Kis, Dan Matei. Eredmény, III. liga, pótlás az 6. fordulóból: • Kolozsvári Egészség–Alsógáldi Ipar 3–4 (gól: Cosmin Tilincă 2, valamint Andrei Ştefan Ceaca, illetve Best Tegbo 2, Andrei Cioară és Denis Cunţan).

Az állás 7 forduló után: 1. Kudzsiri CSO 19 pont/7 mérkőzés, 2. Szászrégeni Lendület 13/7, 3. DÉSI EGYESÜLÉS 12/5 (12–5), 4. Nyárádtői Egyesülés 12/7 (10–14), 5. KV. EGÉSZSÉG 9/7, 6. Vajdahunyad 8/6, 7. TORDA 7/6, 8. Gyulafehérvári Egyesülés 6/6, 9. Alsógáld 4/6, 10. Marosújvár 3/6.

A 8. forduló mérkőzéseit pénteken és szombaton bonyolítják le (a mérkőzések egységesen 15 órakor kezdődnek).

A tervezett program:

Pénteken: • Dési Egyesülés–Kudzsir • Gyulafehérvár–Torda. Szombaton: • Nyárádtő–Alsógáld • Kv. Egészség–Vajdahunyad (Nemeszsukon játsszák) • Marosújvár–Szászrégen.

A 10. csoportban az 5. fordulóból kellett volna pótolni a Nagyváradi AC–Szatmárnémeti MSC összecsapást, de ez most sem sikerült, így a találkozó sorsa zöld asztalnál dől majd el a váradiak javára.

A szombati 8. forduló programja: • Váradszentmártoni CSC–Besztercei 1. FC Glória • Szilágysomlyói Sport–Nagybányai Minaur • Szatmárnémeti MSC–Zilahi MSC • Nagysomkúti Haladás–Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul • NAC–Dési Szamos. A sorrend: 1. Zilah 17 pont/7 mérkőzés, 2. Minaur 16/6, 3. Szilágysomlyó 11/7, 4. DÉSI SZAMOS 9/7, 5. Váradszentmárton 8/6 (7–7), 6. NAC 8/6 (10–11), 7. Beszterce 8/6 (11–15), 8. Szatmárnémeti 6/5, 9. Nagysomkút 5/7, 10. Esthajnalcsillag 1/6.