NEGYEDSZER SZUPERKUPA-GYŐZTES A KOLOZSVÁRI CFR 1907

Tizenegyes-párbaj után a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata 4–1 arányban legyőzte a Román Kupa-nyertes FCSB a román Szuperkupa döntőjében. A vasutasok immár negyedik alkalommal hódítják el a trófeát, korábban 2009-ben, 2010-ben és 2018 győztek.

A döntőt az idény elejére szokták kitűzni, de a koronavírus-járvány és a sűrű program miatt mostanra halasztották.A ploieşti-i Ilie Oană Stadionban rendezett mérkőzés a rendes játékidőben gól nélküli döntetlenre végződött. A CFR 1907 számos gólhelyzetet dolgozott ki, egy gólt is szerzett az 54. percben, de a játékvezetői hármas – Radu Petrescu (Bukarest) vezetőbíró, Mircea Mihail Grigoriu (Bukurest) és Mihai Marius Marica (Beszterce) partjelző – nem vette észre, hogy a tunéziai Sziám Ben Júszef fejese után a gólvonalon túlról kaparta ki Andrei Vlad kapus a labdát. A 11-es rúgásoknál a venezuelai Mario Rondón, Adrian Păun, Alexandru Chipciu és Mário Camora is magabiztos volt, míg a túloldalon csak a montenegrói Riszto Radunovics talált be, Ovidiu Perianu a kapufát találta el, Adrian Şut lövését kivédte a litván Giedrius Arlauskis kapus.

Edward Iordănescu csapata: Giedrius Arlauskis – Cristian Manea (72. perc Adrian Păun), Sziám Ben Júszef, Andrei Burcă, Mário Camora (csapatkaptány) – William Soares da Silva (83. perc Runár Már Sigurjónsson), Ovidiu Hoban, Adrian Mihai Gîdea (8. perc Mario Rondón) – Ciprian Deac, Gabriel Debeljuh (72. perc Alexandru Chipciu),  Valentin Costache (72. perc Denis Ciobotariu); fel nem használt cserék: Cristian Bălgrădean – Iasmin Latovlevici, Mateo Susics, Nicolae Carnat.

A mérkőzés elején a fiatal Adrian Mihai Gîdea mutatta meg oroszlánkörmeit, 25 méteres bombáját kivédte Vlad az 5. percben. Rondón oldalhálót lőtt (27. perc), a horvát Gabriel Debeljuh egy szöglet nyomán a kapufát találta el (35. perc), majd Vlad kijavította saját hibáját: rossz kirúgását Ciprian Deac fejelte rá, de a kapus hárított. Toni Petrea csapatából csak Răzvan Oaidă jutott lövéshez, de fölé trafált a 43. percben. Az FCSB mestere egyáltalán nem volt elégedett csapatával, szünetben mind az 5 (!) lehetséges cseréjét végrehajtotta.

Térfélcsere után viszont a CFR 1907 folytatta a gólhelyzetek kidolgozását, kezdve a már említett meg nem adott Ben Júszef-góllal. Valentin Costache és Deac akciói következtek, a 60. percben a utóbbi beadását a csatár a kapusba lőtte, majd hat perc múlva nem érte el a passzt. A 68. percben Radunovics szabálytalankodott Deac ellen a büntetőterületen belül, de a bíró sípja néma maradt. A 76. percben Ben Júszef lőtt fölé, majd az FCSB-nek is adódott egy helyzete, de Dragoş Nedelcu fejesénél a 88. percben Arlauskis parádésan védett.

A végéig még két vasutas helyzet maradt ki, a 90. percben Denis Ciobotariu szögből lőtt kapufát, majd egy percre rá Păun a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát.

A szabályok értelmében egyenesen a büntetőrúgásokra tértek rá, s a vasutasok voltak higgadtabbak.

Eredmény, román Szuperkupa döntő: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 4–1, 11-es lövések után (0–0 a rendes játékidőben) – a 11-eseket értékesítette Mario Rondón, Adrian Păun, Alexandru Chipciu és Mário Camora, illetve Riszto Radunovics; kihagyta Ovidiu Perianu és Adrian Şut.

Érdekesség, hogy legutóbb a Szuperkupát a Kolozsvári CFR 1907 a 42 éves Edward Iordănescu mester első rövidke, hárommeccses mandátuma idején szerezte, aki így már két trófeát is szerzett a vasutasokkal: 2018-ban 1–0-ra győzte le a fináléban a Krajovai Universitatea FC-t. Az FCSB 2013 óta vár a trófeára, amelyet eddig hatszor hódított el.Borítókép: Vasutas örömünnep a trófea elhódítása után – FOTÓ: FACEBOOK/CFR1907