Nem lépett meg az FCSB a Sepsi jóvoltából

A román labdarúgó élvonal rájátszásának 3. fordulójában vasárnap este az FCSB négy pontra növelhette volna előnyét a krajovaiak ellen botló címvédő Kolozsvári CFR 1907 előtt, amennyiben legyőzte volna a Sepsit – nos, a székely csapat ezt megakadályozta, idegenben 2–1 (1–0) arányban nyerte a fővárosiak ellen.

Az FCSB mostanság hazai meccseit Gyurgyevóban/Giurgiuban kénytelen játszani, amíg a Nemzeti Aréna az Európa-bajnoki találkozókra készül, a Marin Anastasovici Stadionban a vasutasok által kölcsönbe adott (s az idény végén visszavárt) Claudiu Petrila közeli fejesével a Sepsi szerezte meg a vezetést a 29. percben (0–1). Erre még volt válasz Octavian Popescu részéről (68. perc: 1–1), de a hajrában az ex-FCSB-játékos Bogdan Mitrea beállította a végeredményt. A 74. percben a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető Florin Tănase és Niczuly Roland kapus ütközésénél előbb a 11-es pontra mutatott, de aztán felülbírálta ítéletét, s az FCSB-játékosnak adott sárga lapot szimulálásért. A meccs lefújása után a vehemensen tiltakozó Valentin Creţu utólag piros lapot kapott.

Az FCSB előnye így egy pont maradt a CFR 1907 előtt, a forduló nyertese az oltyán gárda, amely vetélytársain három pontot tudott hozni, de még így is le van maradva.

Újabb hétközi forduló következik, a 4. játéknapon a Kolozsvári CFR 1907 a Botoşani-i FC-t fogadja zárt kapus mérkőzésen, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban szerdán 19 órai kezdettel, a Krajovai Universitatea pedig csütörtökön az FCSB-t fogadja.

Eredmények, rájátszás, 4. forduló:

Felsőház: • Botoşani-i FC–Clinceni-i Academica 2–1 (gól: Realdo Fili 2 – 39. és 65. perc, illetve Raul Rusescu – 56. perc, 11 m) • FCSB–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–2 (Octavian Popescu – 68. perc, illetve Claudiu Petrila – 29. és Bogdan Mitrea – 81. perc; kiállítva: Valentin Creţu – lefújás után, FCSB). Szombaton játszották: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea FC 1–2 (Runár Már Sigurjónsson – 52. perc, illetve Andrei Ivan – 27. és Alexandru Tudorie – 88. perc).

A 4. forduló tervezett programja (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó):

Szerdán: • Sepsi–Clinceni (16.30-kor) • Kolozsvári CFR 1907–Botoşani-i FC (19 órakor). Csütörtökön: • Krajova–FCSB (19.45-kor). A táblázaton:

1.      FCSB         3       2       0       1       5–3   39

2.      Kv. CFR     3       2       0       1       5–2   38

3.      Krajova      3       1       2       0       3–2   34

4.      Sepsi 3       1       1       1       2–2   27

5.      Botoşani     3       1       1       1       4–4   25

6.      Clinceni      3       0       0       3       1–7   22

Az alsóházban a 3. fordulóból hétfőre maradt a Voluntari-i FC–Konstancai Viitorul találkozó.

A többi eredmény: • Aradi UTA–Nagyszebeni Hermannstadt 0–1 (gól: Petrişor Petrescu – 49. perc) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó 4–1 (Vlad Morar – 14., Ricardo Valente – 30. Ronaldo Deaconu – 39. és Nasser Chamed – 88. perc, 11 m, illetve Deian Sorescu – 36. perc; kiállítva: Andrei Blejdea – 86. perc, Dinamó; a találkozó egyik partjelzője a kolozsvári Alexandru Cerei volt) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Piteşti-i Argeş FC 0–1 (Cephas Malele – 78. perc, 11 m) • Târgoviştei Chindia–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 2–0 (Daniel Constantin Florea 2 – 41. és 80. perc).

A 4. forduló menete:

Kedden: • Hermannstadt–Gázmetán (16.30-kor) • Argeş–UTA (19 óra). Szerdán: • Chindia–Astra (14 órakor). Csütörtök: • Jászvásár–Viitorul (14.30-kor) • Dinamó–Voluntari (17 órakor). Az ideiglenes sorrend: 1. Chindia 29/3 mérkőzés, 2. UTA 25/3, 3. Argeş 24/3, 4. Astra 23/3, 5. Gázmetán 21/3, 6. Voluntari 20/2, 7. Viitorul 19/2, 8. Hermannstadt 16/3, 9. Dinamó 15/3, 10. Jászvásár 14/3.