I. liga: zárult a rájátszás 2. fordulója

A román labdarúgó élvonal rájátszásának hétközi második fordulójában egy-egy mérkőzés maradt csütörtökre az alsó- és a felsőházban, utóbbi esetben az FCSB hozta a kötelezőt az Clinceni-i Academica elleni találkozón, és visszaállt az élre.

A călăraşi-i Ion Comşa Stadionban rendezett találkozót Florin Tănase duplája döntött el. A támadó a góllövőlista élén áll 21 találattal, az FCSB kilenc fordulója veretlen (7 győzelem és 2 döntetlen).

Eredmény, I. liga, felsőház, 2. forduló: • Clinceni-i Academica–FCSB 0–2 (gól: Florin Tănase 2 – 26. és 57. perc). Az állás: 1. FCSB 39 pont, 2. KOLOZSVÁRI CFR 1907 38, 3. Krajovai Universitatea FC 31, 4. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 24, 5. Botoşani-i FC 22 (2–3), 6. Clinceni 22 (0–5).

A 3. fordulót szombaton és vasárnap bonyolítják le a felsőházban (élőben közvetíti a DigiSport, Look tv és Telekom Sport tévéadó).

A tervezett program:

Szombaton: • Kv. CFR 1907–Krajova (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 20.30-kor). Vasárnap: • Botoşani–Clinceni (19.15-kor) • FCSB–Sepsi (21.30-kor).

Eredmény, I. liga, alsóház, 2. forduló: • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Voluntari-i FC 0–1 (gól: Ivan Peszics – 30. perc).

A 3. forduló már pénteken elkezdődött az Aradi UTA–Nagyszebeni AFC Hermannstadt és a Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó összecsapással.

A tervezett további program:

Szombaton: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Piteşti-i Argeş FC (17.30-kor). Vasárnap: • Târgoviştei Chindia–Jászvásár (15 órakor). Hétfőn: • Voluntari–Konstancai Viitorul (20.30-kor).

Két forduló után a sorrend: 7. Chindia 26 pont, 8. UTA 25, 9. Astra 23, 10. Argeş 21, 11. Voluntari 20, 12. Viitorul 19, 13. Gázmetán 18, 14. Dinamó 15, 15. Jászvásár 14, 16. Hermannstadt 13.