Megvan a Kolozsvári CFR idei első bajnoki győzelme

Megtörte a jeget a Kolozsvári CFR: négy nyeretlen mérkőzés után – kettő a bajnokságban, kettő a BL-selejtezőben – végre győzni tudott a csapat.

Antonio Conceicao legénysége szombat este, a Betano I. liga 3. fordulójában a Chiajna-i Concordiát fogadta a fellegvári stadionban. Az első félidő nem ragadtatta el a focirajongókat, de a másodikban már olajozottabban működött a „mozdony”: az 54. percben Ţucudean lövésével vezetéshez jutottak a mérkőzést uraló vasutasok, miután a sérült Deac helyén játszó Mailat jól tálalta a labdát a 16-os szélén a támadónak.

A 73. percben a Malmőben piros lapot kapott Culio értékesítette a Ioniţă által kiharcolt büntetőt, aki ezúttal belefért a kezdőcsapatba – a svédek elleni visszavágón nem kapott játéklehetőséget.

A 2–0-s vezetés nyugodt utolsó perceket ígért – arról, hogy ez mégsem így lett, Batin gondoskodott, aki Vinicius hibáját kihasználva közeli lövéssel a 84. percben csökkentette a vendégek hátrányát. Többre azonban nem futotta a Concordia erejéből, így a találkozó 2–1-gyel ért véget, a CFR pedig az eddig gyűjtött 5 pontjával ideiglenesen feljött a tabella 2–3. helyére.

A vasutasok felállása: Arlauskis – Peteleu, Vinicius, Lang, Camora – Ioniţă (85. perc Costache), Bordeianu (81. perc Djokovic), Culio – Mailat, Ţucudean (75. perc Tambe), Omrani.