Megszenvedett a győzelemért a CFR, büntetőt is kihagyott az FTC

BL-selejtezők

Ráijesztett a Kolozsvári CFR-re a gibraltári Lincoln Red Imps együttese: a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában, a párharc keddi, első mérkőzésén a házigazdák a szünetben 1–0-ra vezettek. A papírforma szerinti toronymagas esélyes aztán térfélcsere után Debeljuh duplájával hamar fordított, így kedvező helyzetből várja a jövő heti visszavágót. Az FTC-nek viszont az is belefért, hogy kihagyjon egy büntetőt: két góllal nyert a nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen.

A CFR és a Red Imps összecsapása kapcsán nem árt megemlíteni, hogy a gibraltári alakulat játékosainak piaci értéke a transfermarkt szakportál szerint összesen 1 millió euró, nagyjából annyi, mint amennyit a CFR másodcsapata ér – a bajnoki címvédő játékoskeretét ezzel szemben több mint 30 millió euróra becslik. Ennek ellenére a kedd esti mérkőzésen a házigazdák nem szeppentek meg a túlerő tudatában, és bátran futballozva már az első percben eljutottak Arlauskis kapujáig, aki Bernal lövését szögletre mentette. A 16. percben Walker is próbára tette a litván hálóőrt egy távoli, vinklire tartó lövéssel, de nem tudta becsapni a kapujából kissé kintebb álló kapust, aki kitenyerelte a labdát.

A 26. percben Ciprian Deac beadását Bouhenna nem tudta jól rászúrni, így gyakorlatilag odapasszolta a gibraltári kapus ölébe, de 3 perc múlva Deac 16 méteres, lapos – kissé gyenge – lövése sem jelentett problémát Goldwindnak.

A következő negyedóra eseménytelenül telt el, ám amikor már mindenki a lefújást várta, a Lincoln megtörte a jeget: félpályáról indított, szép támadás végén Marco Rosa jól helyezett kapáslövése a hosszú sarokban landolt.

A szünetben Marius Şumudică vezetőedző – aki a mérkőzés után a szintetikus pályára és az igen erős szélre panaszkodott, ami megnehezítette a játékot – saját bevallása szerint két üveget is összetört az öltözőben, hogy tanítványait felébressze. Úgy látszik, a „cirkusznak” meglett a hatása: az 52. percben Sigurjonsson precíz, 25 méteres beadását a horvát Gabriel Debeljuh magabiztosan fejelte a rivális kapujába: 1–1. Hat perccel később ugyanő csapott le egy figyelmetlenül hazaadott labdára, majd elfektette Goldwindt: 1–2. A tripla azonban már nem jött össze: Debeljuh újabb fejese – szögletet követően – fölé ment, mint ahogyan Deac 80. percbeli bombája is.

A CFR ilyenformán – mondhatni ajándékba kapott góllal – elkerülte a szégyent, és végül győzelemmel tért vissza Gibraltárból, annak ellenére, hogy kedd esti játéka egyáltalán nem volt meggyőző.

A CFR felállása: Arlauskis – Susici (74. perc Manea), Bouhenna, Graovac, Latovlevici – Deac (81. perc Tahiri), J. Rodriguez, Sigurjonsson (93. perc Fofana) – Costache (46. perc Chipciu), Debeljuh, Păun (81. perc Petrilă).

A Ferencváros eközben házigazdaként 2–0-ra nyert a litván Zalgiris Vilnius ellen. A Groupama Arénában mintegy 10 ezer néző előtt rendezett találkozón ebben a kiírásban egyértelműen a legjobb első félidejét játszotta a tavaly csoportkörös Ferencváros, és már a tizedik percben kis híján megszerezte a vezetést, de Uzuni lövése a keresztlécen csattant. Az előző körben a koszovói FC Prishtina elleni visszavágón triplázó albán támadónak a 25. percben már összejött a gól, ekkor Ryan Mmaee gyönyörű passzát értékesítette: 1–0.

A házigazdák a folytatásban is uralták az összecsapást, és a tavalyi selejtezőkön is villogó Nguen Tokmac látványos lövésével a 39. percben megduplázták előnyüket.

A fordulást követően is a magyar bajnokcsapat futballozott fölényben, de a nagy helyzetek ezúttal – egy Mmaee-fejest leszámítva – elmaradtak. A vendégek a kapura nem jelentettek komoly veszélyt, ráadásul a 91. percben még nehezebb helyzetbe kerülhettek volna a továbbjutás szempontjából, hiszen egy kezezés miatt büntetőhöz jutott a Ferencváros, de Uzuni lövését védte a kapus.

A Ferencváros összeállítása: Dibusz – Wingo, Blazic, S. Mmaee, Civic (92. perc Vécsei) – Haratin, Somália – Nguen (69. perc Zachariassen), Uzuni, Zubkov (69. perc Mak) – R. Mmaee (76. perc Boli).

Az ebből a selejtezőfordulóból továbbjutó együttesek már biztosan valamelyik nemzetközi kupa főtábláján szerepelnek.