Magyar NB I., 32. forduló: Csata a bronzért

Az utolsó fordulóban dől el, melyik csapat végez a harmadik helyen a labdarúgó OTP Bank Ligában, mivel a 32. fordulóban úgy alakultak az eredmények, hogy a Debrecen, az Újpest és a Budapesti Honvéd két ponton belül van egymáshoz képest.

A Debrecen a szombat esti zárómérkőzésen kikapott a már bajnok Ferencvárostól, míg korábban ugyancsak alulmaradt az Újpest a Puskás Akadémiával szemben, a Honvéd pedig gólzáporos mérkőzésen döntetlent játszott a Diósgyőrrel.

Utóbbi együttes egy ponttal elmozdult a kiesőhelyről, ugyanakkor a Budapesti MTK – amely Székesfehérváron kikapott – visszacsúszott a 11. pozícióba.

A Szombathelyi Haladás a mezőkövesdi vereségével búcsúzik az élvonaltól, a Paksnak és a Puskás Akadémiának viszont ettől már nem kell tartania. A jövő vasárnapi utolsó játéknapon az MTK, a DVTK és a Kisvárda küzd még a bennmaradásért.

Eredmények: • Újpest FC–Puskás Akadémia FC 0–1 (gól: Joszip Knezevics – 57. perc; a 44. percben az Újpest elefántcsontparti játékosa, a Kolozsvári CFR 1907-nél is megfordult Lacina Traoré 11-est hibázott) • Budapesti Honvéd–Diósgyőri VTK 4–4 (Djordje Kamber – 18., Danilo – 39., David N’Gog – 71. és Ivan Lovrics – 78. perc, illetve Prosser Dániel – 42., továbbá Vernes Richárd 3 – 49., 62. és 84. perc, az első 11 m) • MOL Vidi FC–Budapesti MTK 4–2 (Huszti Szabolcs – 32., 11 m, Boban Nikolov – 64., Nego Loic – 86. és Kovács István – 91. perc, illetve Ulysse Diallo – 24. és Kulcsár Tamás – 89. perc; kiállítva: Baki Ákos – 78. perc, MTK) • Mezőkövesd Zsóry FC–Szombathelyi Haladás 1–0 (Amadou Moutari – 65. perc) • Paksi FC–Kisvárda Master Good 1–0 (Könyves Norbert – 73. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Debreceni VSC 2–1 (Isael da Silva Barbosa – 14. és Varga Roland – 57. perc, illetve Pávkovics Bence – 43. perc). A tabellán:

1.      FTC               32     23     4       5       71–26         73

2.      MOL Vidi   32     18     6       8       52–36         60

3.      Debrecen    32     13     9       10     40–38         48

4.      Újpest        32     12     12     8       38–25         48

5.      Honvéd      32     12     10     10     42–37         46

6.      Mezőköv.   32     12     8       12     44–38         44

7.      Puskás A.   32     11     6       15     35–44         39

8.      Paks            32     9       12     11     32–42         39