Magyar NB I., 3. forduló: Százszázalékos Fradi

A listavezető Ferencvárosi Torna Club 3–1-re legyőzte a vendég Szombathelyi-Swietelsky Haladást a labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulójának szombati játéknapján.

A Fradi megőrizte százszázalékos mérlegét a bajnoki szezonban – a három fordulóban 11 gólt szerzett Thomas Doll csapata –, míg a magyar pontvadászatban immár 22 összecsapás óta tart a veretlenségi sorozata.

A MOL Vidi FC–Mezőkövesd Zsóry FC találkozót a székesfehérvári bajnokcsapat kérésére elhalasztották, a Vidi FC ugyanis kedden majd a Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első mérkőzésén érdekelt, ahol a Kolozsvári CFR 1907-et búcsúztató svéd Malmö FF lesz az ellenfele idegenben.

Eredmények: • Puskás Akadémia FC–Budapesti MTK 1–2 (gól: Kiss Tamás – 55. perc, illetve Bouard Ramos – 33. és Torghelle Sándor – 86. perc; kiállítva: Spandler Csaba – 50. perc, Puskás Akadémia; a 90. percben az MTK-s Kanta József 11-est hibázott) • Debreceni VSC–Diósgyőri VTK 2–0 (Tőzsér Dániel – 49. és Szécsi Márk – 88. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Szombathelyi-Swietelsky Haladás 3–1 (Varga Roland – 23., valamint Davide Lanzafame 2 – 53. és 63. perc, a második 11 m, illetve Gaál Bálint – 49. perc; kiállítva: Jagodics Márk – 87. perc, Haladás). Vasárnap játsszák az Újpest FC–Kisvárda Master Good és a Budapesti Honvéd–Paksi FC találkozót.

A tabella élén: 1. FTC 9 pont/3 mérkőzés, 2. Debrecen 7/3, 3. Honvéd 6/2 (7–2), 4. MTK 6/3 (5–5), 5. MOL Vidi FC 4/2 (5–1), 6. Mezőkövesd 4/2 (4–2).