Magyar NB I., 26. forduló: Maradt a nyolcpontos FTC-előny

A Ferencváros nyert Kisvárdán a labdarúgó OTP Bank Liga 26. fordulójában, ezzel őrzi nyolcpontos előnyét a címvédő Vidi FC-vel szemben a tabella élén.

A második helyezett székesfehérvári csapat egygólos hátrányból fordítva győzte le a vendég Debrecent.

Az Újpest Pakson gyűjtötte be a három pontot, így a DVSC-t megelőzve a harmadik helyre jött fel.

A sereghajtó Haladás Szombathelyen értékes győzelmet aratott a Puskás Akadémia felett.

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapest Honvéd 3–1 (gól: Amadou Moutari – 71., Vajda Sándor – 84. és Sztefan Drazsics – 92. perc, illetve Holender Filip – 69. perc) • Paksi FC–Újpest FC 0–2 (Bobál Dávid – 60., öngól és Lacina Traoré – 68. perc, 11 m) • Szombathelyi Haladás–Puskás Akadémia FC 3–0 (Michael Rabusic – 31., valamint és Rui Pedro Couto Ramalho 2 – 45. + 1. és 58. perc; az 56. percben az egykori CFR-játékos Rui Pedro 11-est hibázott) • Budapesti MTK–Diósgyőri VTK 2–1 (Gera Dániel Richárd – 2 – 22. és 27. perc, illetve Tajti Mátyás – 43. perc) • Kisvárda Master Good–Ferencvárosi Torna Club 0–1 (Mikalaj Szihnyevics – 47. perc; kiállítva: Pavlo Olehovics Lukjancsuk – 60. perc, Kisvárda) • Székesfehérvári MOL Vidi FC–Debreceni VSC 2–1 (Marko Scsepovics – 77. és Pátkai Máté – 84. perc, illetve Tőzsér Dániel – 54. perc). A tabellán:

1.      FTC              26     18     4       4       56–19         58

2.      MOL Vidi   26     15     5       6       42–26         50

3.      Újpest        26     11     10     5       33–18         43

4.      Debrecen    26     11     7       8       31–29         40

5.      Honvéd      26     11     6       9       32–27         39

6.      Mezőköv.   26     9       8       9       37–33         35

7.      MTK            26     10     4       12     38–41         34

8.      Paks             26     7       10     9       29–37         31