Magyar NB I., 24. forduló: Fehérvár hátrányban

Szerdai döntetlenjét követően öt pont a hátránya a harmadik Székesfehérvári MOL Fehérvár FC-nek a második Puskás Akadémiával szemben a labdarúgó OTP Bank Ligában.

A kiesés szempontjából fontos mérkőzést nyert az Újpest FC a Budafoki MTE ellen, míg a Zalaegerszegi TE FC nem tudott elmozdulni az utolsó előtti helyről.

Eredmények, OTP Bank Liga, 24. forduló: • Mezőkövesd Zsóry FC–Zalaegerszegi TE FC 2–0 (gól: Cseri Tamás – 30. és Antonio Vutov – 40. perc; kiállítva: Sandro Semedo – 75. perc) • Újpest FC–Budafoki MTE 2–0 (Csongvai Áron – 90. és  Antonio Perosevics – 91. perc; kiállítva: Kulcsár Kornél – 74. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Paksi FC 2–2 (Ivan Petrjak – 11. és Budu Zivzivadze – 64. perc, illetve Haraszti Zsolt 2 – 78. és 85. perc). Kedden játszották: • Kisvárda Master Good–Puskás Akadémia FC 0–1 (Joszip Knezevics – 39. perc) • Budapesti Honvéd–Budapesti MTK 3–2 (Gazdag Dániel – 34., továbbá Balogh Norbert 2 – 71. és 73. perc, illetve Varga Roland – 6. és Schön Szabolcs – 18. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Diósgyőri VTK 1–0 (Franck Boli – 77. perc). A tabellán:

1.      FTC  24     17     6       1       48–14         57

2.      Puskás A.   24     13     3       8       34–30         42

3.      Fehérvár     24     10     7       7       48–30         37

4.      MTK 24     9       7       8       35–33         34

5.      Mezőköv.   24     9       7       8       27–29         34

6.      Paks  24     9       6       9       48–45         33

7.      Újpest        24     9       4       11     31–49         31

8.      Kisvárda    24     8       7       9       22–31         31