Magyar NB I., 15. forduló: Fehérvári kisiklás

A Paksi FC szolgáltatta a legnagyobb meglepetést az OTP Bank Liga 15. fordulójának szombati játéknapján, miután vendégként 2–0-ra legyőzte a második helyen álló MOL Fehérvár FC-t.

A Tolna megyei csapat története során először tudott nyerni Székesfehérvárott, és hat nyeretlenül megvívott bajnoki mérkőzés után sikerült újra győznie.

Az újonc együttesek összecsapását a Zalaegerszegi TE FC nyerte, 2–0-ra verte a vendég Kaposvári Rákóczit, míg a kilencedik helyen álló Diósgyőr – szintén meglepetésre – vendégként 1–0-ra legyőzte a harmadik Mezőkövesdet.

Eredmények: • Mezőkövesd Zsóry FC–Diósgyőri VTK 0–1 (gól: Rui Pedro Couto Ramalho – 90. perc) • Debreceni VSC–Budapesti Honvéd 1–1 (Varga Kevin – 62. perc, illetve Batik Bence – 45. + 1. perc) • Újpest FC–Kisvárda Master Good 1–0 (Obinna Nwobodo – 33. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Paksi FC 0–2 (Szabó János – 54. és Könyves Norbert – 78. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Kaposvári Rákóczi 2–0 (Edouvie Ikoba – 1. és Zoran Lesjak – 38. perc) • Ferencvárosi TC–Puskás Akadémia FC 2–2 (Olekszandr Zubkov 2 – 7. és 40. perc, illetve Ezekiel Henty 2 – 51. és 79. perc). A tabellán:

1.       FTC  14      10      3        1        28–14         33

2.       Fehérvár     15      9        2        4        29–17         29

3.       Mezőköv.    15      8        4        3        20–12         28

4.       Puskás A.   15      7        4        4        26–19         25

5.       Újpest         15      7        2        6        23–22         23

6.       Honvéd       15      7        2        6        19–20         23

7.       Kisvárda     15      6        2        7        18–20         20

8.       Debrecen     14      6        1        7        24–26         19