Magyar NB I., 22. forduló: Gheorghe Grozav mesterhármasa

A harmadik helyezett Székesfehérvári MOL Fehérvár hazai pályán kikapott a sereghajtó Diósgyőri VTK-tól a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában, ezzel tovább nőtt a hátránya az éllovas Ferencváros mögött, amely saját stadionjában begyűjtötte a három pontot a Budapesti Honvéddal szemben.

A DVTK hátrányból fordított a csereként az 55. percben beállt Gheorghe Grozav mesterhármasával. A mérkőzést eredetileg Miskolcon rendezték volna, de a részben Székesfehérvárott esedékes tavaszi U21-es labdarúgó Eb, illetve a tervezett gyepcsere miatt a pályaválasztói jogot felcserélték.

Eredmények, OTP Bank Liga, 22. forduló: • Budapesti MTK–Mezőkövesd Zsóry FC 0–0 • Zalaegerszegi TE FC–Újpest FC 3–0 (gól: Artem Volodimirovics Favorov – 34., 11 m, Szánthó Regő – 61. és Koszta Márk – 78. perc) • Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK 1–3 (Ianique dos Santos Tavares „Stopira” – 9. perc, illetve Gheorghe Grozav 2 – 60., 61. és 89. perc) • Ferencvárosi Torna Club–Budapesti Honvéd 1–0 (Myrto Uzuni – 56. perc) • Budafoki MTE–Puskás Akadémia FC 0–3 (Alexandru Mihail Băluţă – 3., Luciano Slagveer – 64. és Antonio Mance – 93. perc, 11 m; a vendégek mindkét román játékosa, Băluţă és Marius Dumitru Corbu is kezdőember volt, előbbit a 82., utóbbit a 67. percben cserélték le) • Paksi FC–Kisvárda Master Good 3–0 (Hahn János – 4., Bognár István – 45. + 1. és Nagy Richárd – 84. perc; a vendégeknél a román Claudiu Vasile Bumba kezdőemberként szerepelt, a 73. percben lecserélték). A tabellán:

1.      FTC  22     16     5       1       45–12         53

2.      Puskás A.   22     12     3       7       32–28         39

3.      Fehérvár     22     9       6       7       44–28         33

4.      MTK 22     9       6       7       31–28         33

5.      Paks  21     9       5       8       45–40         32

6.      Kisvárda    22     8       7       7       22–28         31

7.      Mezőköv.   22     8       6       8       23–27         30

8.      ZTE  22     7       4       11     40–41         25