Magyar NB I., 11. forduló: Veretlen maradt az FTC

A címvédő és listavezető Ferencváros 1–0-ra legyőzte vendégként a Budapesti Honvédot a labdarúgó OTP Bank Liga 11. fordulójának szombati játéknapján, az Új Hidegkuti Nándor Stadionban.

A zöld-fehérek így már 10 bajnoki összecsapás óta veretlenek, a mostani szezonban játszott kilenc NB I-es találkozójukból két döntetlen mellett hetet megnyertek. A Honvédnak és az FTC-nek ez volt a 208. élvonalbeli bajnoki összecsapása, a Ferencváros 115. alkalommal győzött 34 döntetlen és 59 kispesti siker mellett.

A Kisvárda–Paks találkozó első találatát a román idegenlégiós Claudiu Vasile Bumba szerezte.

Eredmények, OTP Bank Liga, 11. forduló: • Kisvárda Master Good FC–Paksi FC 3-1 (gól: Claudiu Vasile Bumba – 18., Jaroslav Navratil – 44. és Jelena Richárd – 86. perc, illetve Rubus Tamás – 30. perc, öngól) • Puskás Akadémia–Budafoki MTE 3–0 (Joszip Knezevics – 39., valamint Antonio Mance 2 – 58. és 72. perc) • Mezőkövesd Zsóry FC–Budapesti MTK 0–1 (George Ikenne-King Patrick – 20. perc) • Budapesti Honvéd FC–Ferencvárosi Torna Club C 0–1 (Marcel Heister – 26. perc). Vasárnapra maradt a Székesfehérvári MOL Fehérvár FC–Diósgyőri VTK találkozó, az Újpest FC–Zalaegerszegi TE FC összecsapást december 23-ra halasztották. A tabellán:

1.      FTC  9       7       2       0       19–4 23

2.      Kisvárda    10     6       1       3       16–14         19

3.      MTK 11     5       3       3       18–14         18

4.      Paks  11     5       2       4       22–19         17

5.      Fehérvár     9       4       4       1       22–14         16

6.      Puskás A.   11     5       0       6       16–21         15

7.      Budafok     9       4       1       4       13–16         13

8.      ZTE  10     3       2       5       18–20         11