Magyar NB I., 3. forduló: Öt veretlen csapat

A magyar labdarúgó OTP Bank Liga harmadik fordulóját követően még öt veretlen és három nyeretlen csapat van.

A Puskás Akadémia két elhalasztott találkozó és az Európa Liga-búcsú után győzelemmel rajtolt az NB I-ben, a Székesfehérvári MOL Fehérvár pedig az újonc Budafok legyőzésével ugrott az élre. Szintén veretlen maradt a címvédő Ferencváros, amely hatvan percig emberhátrányban futballozva is nyert Zalaegerszegen.

A mezőny egyetlen pont nélküli csapata a kupagyőztes Budapesti Honvéd.

Eredmények, OTP Bank Liga, 3. forduló: • Diósgyőri VTK–Budapesti MTK 1–1 (gól: Molnár Gábor – 29. perc, illetve Schön Szabolcs – 55. perc) • Paksi FC–Mezőkövesd Zsóry FC 1–2 (Böde Dániel – 65. perc, illetve Berecz Zsombor – 17. és Cseri Tamás – 36. perc) • Zalaegerszegi TE FC–Ferencvárosi Torna Club 1–2 (Babati Benjamin – 83. perc, illetve Eldar Csivics – 40. és Ihor Ihorovics Haratyin – 53. perc; kiállítva: Zoran Lesjak – 93. perc, illetve Botka Endre – 31. perc) • Budafoki MTE–Székesfehérvári MOL Fehérvár FC 1–4 (Skribek Alen – 58. perc, illetve Loic Nego 2 – 35. és 66., Nikolics Nemanja – 73., továbbá Ivan Jevhenovics Petrjak – 91. perc) • Puskás Akadémia FC–Újpest FC 3–2 (Komáromi György – 11., Szolnoki Roland – 49. és Jakub Plsek – 83. perc, 11 m, illetve Simon Krisztián – 44. és Máté Zsolt – 86. perc; kiállítva: Stieber Zoltán – 41. és Dzenan Burekovics – 92. perc, mindkettő Újpest) • Budapesti Honvéd–Kisvárda Master Good 1–2 (Sztávrosz Cukalász – 20. perc, öngól, illetve Cukalász – 5. és Fernando Viana Jardim Silva – 17. perc). A tabellán:

1.      Fehérvár     3       1       2       0       8–5   5

2.      MTK 3       1       2       0       5–3   5

3.      Diósgyőr    2       1       1       0       3–2   4

4.      FTC  2       1       1       0       3–2   4

5.      Újpest        3       1       1       1       5–5   4

6.      Mezőköv.   3       1       1       1       4–4   4

7.      Budafok     3       1       1       1       4–6   4

8.      Puskás A.   1       1       0       0       3–2   3