Magabiztos CFR-siker a Sepsi ellen

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata 2–0 (1–0) arányban legyőzte hétfőn este a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-t a romániai élvonal alapszakasz 13. fordulójának zárómérkőzésén, a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón.

A gólokon a Sepsi volt játékosa, az algériai Rachid Bouhenna (24. perc) és az argentin Juan Emmanuel Cúlio (53. perc) osztozott.

Dan Petrescu együttese taktikusan átadta a kezdeményezést a Sepsinek, de a mezőnyfölényt nem tudta gólra váltani a székelyföldi együttes. A sepsiszentgyörgyieknél ez volt az olasz Cristiano Bergodi edző második mérkőzése, a mester korábban a CFR-t is irányította.

A 24. percben a gól viszont a vasutasoknak jött össze: Ciprian Deac tökéletesen ívelte be a labdát a jobb oldali szögletnél, az 5-ös vonalán pedig Rachid Bouhenna a gólvonalra fejelte a labdát, amely Niczuly Roland kapujának jobb alsó sarkában kötött ki (1–0).

Térfélcsere után nem sokkal eldőlt a találkozó, a kapu közelében Bogdan Mitrea szabálytalankodott Juan Emmanuel Cúlio ellen, a fővárosi Andrei Florin Chivulete játékvezető pedig habozás nélkül büntetőt ítélt. A 11-est a sértett végezte el, Niczulyról a labda lepörgött ugyan, de a középpályás a kapuba tolta (2–0).

Denis Alibec növelhette volna az előnyt, de lövése elkerülte a kaput. A 80. percben a házigazdák megfogyatkoztak, mivel Mihai Bordeianu két percen belül két sárga lapot is begyűjtött, de a Sepsinek szépítenie sem sikerült emberelőnyben.

Dan Petrescu csapata: Cristian Bălgrădean – Mateo Susics, Rachid Bouhenna, Andrei Burcă, Mário Camora – Juan Emmanuel Cúlio (90. perc Mike Cestor), Nana Boateng (46. perc Mihai Bordeianu), Ciprian Deac (82. perc Adrian Păun) – Billel-Abdel Omrani, Denis Alibec (82. perc Gabriel Debeljuh), Claudiu Petrila; fel nem használt cserék: Hindrich Ottó – Runár Már Sigurjónsson, Cristian Manea, Adrian Mihai Gîdea és Valentin Costache.

A CFR 1907 számára szombaton 21.30-kor a következő mérkőzésen a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a Voluntari-i FC lesz az ellenfél.

Hétfői eredmények, I. liga, alapszakasz, 13. forduló: • Clinceni-i Academica–Aradi UTA 0–3 (gól: Ioan Hora 2 – 21. és 45. + 1., továbbá David Miculescu – 38. perc; a fővárosi Dinamó Stadionban játszották; a találkozó egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc volt) • Kolozsvári CFR 1907–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–0 (Rachid Bouhenna – 24. és Juan Emmanuel Cúlio – 53. perc; Cúlio az 53. percben 11-est hibázott; kiállítva: Mihai Bordeianu – 80. perc, CFR 1907).

A 14. fordulót péntektől hétfőig bonyolítják le.

A tervezett program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport, a Look tv és a Telekom Sport tévéadó, a krajovai mérkőzést a Prima tv is):

Pénteken: • Botoşani-i FC–Konstancai Farul (20.30-kor). Szombaton: • Krajovai Universitatea–Mioveni-i SK (19 órakor) • Kv. CFR 1907–Voluntari-i FC (Dr. Constantin Rădulescu Stadion, 21.30-kor). Vasárnap: • Medgyesi Gázmetán–Clinceni (15 órakor) • Sepsi–Bukaresti Dinamó (17.30-kor) • FCSB–Piteşti-i Argeş FC (20.30-kor). Hétfőn: • UTA–Târgoviştei Chindia (17.30-kor) • Bukaresti Rapid–Krajovai U 1948 (20.30-kor). A táblázaton:

1.       Kv. CFR     13      11      0        2        19–8  33

2.       Krajova      13      8        1        4        23–10         25

3.       FCSB          12      7        3        2        23–11         24

4.       Botoşani     13      6        6        1        13–9  24

5.       Voluntari    13      8        0        5        17–15         24

6.       UTA  13      6        5        2        15–8  23

7.       Rapid          13      6        4        3        16–10         22