Kupáról kupára

A hét közepén a spanyol és a német bajnokságban kupamérkőzéseket játszottak, Angolhonban pedig az FA-kupa mezőnyét véglegesítették.

Spanyol Király Kupa

Az FC Sevilla jutott elsőként a labdarúgó spanyol Király Kupa fináléjába, miután az idegenben elért 1–1-es döntetlent követően az elődöntő szerdai visszavágóján otthon 2–0-ra legyőzte a Leganést. Az április 21-i fináléba jutásért a másik ágon az FC Valencia és a címvédő FC Barcelona küzd, a Barca az első meccsen 1–0-ra nyert.

Eredmény, Király Kupa, elődöntő, visszavágó: • FC Sevilla–Leganés 2–0 – továbbjutott a Sevilla, 3–1-es összesítéssel.

Német Kupa

A bajnoki listavezető Bayern München kiütéses győzelmet aratott a harmadosztályú Paderborn vendégeként a Német Kupa negyeddöntőjében, így a legjobb négy közé jutott.

Eredmények: • Paderborn (III. osztályú)–Bayern München 0–6 • Bayer Leverkusen–Werder Bremen 4–2 – hosszabbítás után • Eintracht Frankfurt–1. FSV Mainz 05 3–0 (a vendégeknél Alexandru Maxim csereként lépett pályára az 56. percben) • FC Schalke 04 Gelsenkirchen–VfL Wolfsburg 1–0.

FA-kupa

A „pótvizsgás”, azaz az első mérkőzésen csak döntetlent játszó, Premier League-ben szereplő együttesek a legjobb 16 közé jutottak.

Eredmények: • Birmingham City (II.)–Huddersfield Town 1–4 – hosszabbítás után • Rochdale (III.)–Millwall (II.) 1–0 • Swansea City–Notts County (IV.) 8–1 • Tottenham Hotspur–Newport County (IV.) 2–0.

A nyolcaddöntő párosítása: • Sheffield Wednesday (II.)–Swansea • West Bromwich Albion–Southampton • Chelsea–Hull City (II.) • Leicester City–Sheffield United (II.) • Huddersfield–Manchester United • Rochdale (III.)–Tottenham • Brighton & Hove Albion–Coventry City (IV.) • Wigan Athletic (III.)–Manchester City.

A mérkőzéseket február 17-én vagy 18-án rendezik meg.