III. liga, 7. forduló: Két siker a lehetséges ötből

A romániai labdarúgó élvonal és másodosztály szünetel a válogatottak mérkőzései miatt, a III. ligában viszont folytatták a sorozatot a hétvégén. A 7. fordulóban a Kolozs megyei csapatok közül kettő nyert, három pedig vesztesen hagyta el a pályát.

A 9. csoportban a kolozsvári Dan Anca Sportbázison rendezett találkozón a helyi Jövő Futballakadémia a második játékrészben vitte dűlőre a dolgot, Augustin Pop (66. perc) és Denis Calo (94. perc) találataival 2–0-re legyőzte a Nyárádtői Egyesülést. Nemeszsukon hat gól is esett, ebből a házigazda Kolozsvári Egészségnek csak kettő jutott, így némi meglepetésre a Marosújvári SK 4–2-es győzelemmel távozott. A Tordai Üveg Aranyos FC hajrában kapott góllal szenvedett vereséget Kudzsiron a feljebbjutásért harcoló Kohász ellen.

A 10. csoportban szereplők idegenben léptek pályára, a Kolozsvári CFR 1907 a hosszabbítás negyedik percéig őrizte a gól nélküli döntetlent, de az U FC-nél is megfordult veterán Mihai Onicaş kifogott a vasutasokon.

A Dési Szamos viszont Nagysomkútról elhozta mind a három pontot, Raul Cristea a 85. percben döntötte el a találkozót.

Eredmények, 7. forduló:

9. csoport: • Kolozsvári Jövő Futballakadémia–Nyárádtői Egyesülés 2–0 (gól: Augustin Pop – 66. és Denis Calo – 94. perc) • Vajdahunyadi SK–Szászrégeni Lendület 2–0 (Petre Simon – 11. és Sergiu Arnăutu – 82. perc) • Kolozsvári Egészség–Marosújvári SK 2–4 (Patrick Kallemback da Silva – 55., 11 m és Alexandru Oltean – 76. perc, illetve Andrei Ceaca 2 – 20. és 83., Alexandru Cioară – 60., továbbá Claudiu Haiduc – 64. perc) • Gyulafehérvári Egyesülés–Beszterce-Naszódi Glória 0–4 (Marius Curtuiuș 3 – 47., 55. és 69. perc, valamint Ovidiu Stoianof – 78. perc) • Kudzsiri Kohász–Tordai Üveg Aranyos FC 3–2 (Marius Lupu – 7., Ioan Grozav – 67. és Alexandru Rus – 88. perc, illetve Armand Svichi – 31., 11 m és Sebastian Salcău – 35. perc). Az állás (dobogósok és a Kolozs megyeiek): 1. Vajdahunyad 19 pont, 2. Kudzsir 17, 3. KV. JÖVŐ FUTBALLAKADÉMIA 13, …, 8. TORDA 4, …, 10. KV. EGÉSZSÉG 2.

10. csoport: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Szatmárnémeti MSC 1–4 (gól: Cristian Țîrlea – 74. perc, 11 m, illetve Raul Ziman – 4., Kevin Barth – 22., Gabriel Cadar – 83. és Antonio Pașca – 93. perc) • Nagysomkúti Haladás–Dési Szamos 2–3 (Paul Batin 2 – 36. és 77. perc, illetve Marius Ionescu – 22. és Stephane Ferhaoui – 56. és Raul Cristea – 85. perc) • Zilahi MSC–Kolozsvári CFR 2 1–0 (Mihai Onicaş – 94. perc) • Szilágysomlyói Sport–Nagyvárdi AC 1–1 (Ismail Guiti – 71. perc, illetve Cosmin Letan – 94. perc, 11 m) • Nagybányai Minaur–Félixfürdői Lótusz 1–3 (Mircea Donca – 7. perc, illetve Claudiu Codoban 2 – 15. és 25., továbbá Mădălin Popa – 74. perc). Az élen: 1. Lótusz 18, 2. Minaur 16, 3. NAC 14, 4. Zilah 12 (21–14), 5. DÉSI SZAMOS 12 (17–12), 6. KV. CFR 2 11.