Európa Liga: FCSB-búcsú a kiskapun

Nem jutott a legjobb 16 közé a labdarúgó Európa Ligában az FCSB csapata, miután az egy héttel korábbi 1–0-s sikerét mindössze hat percig tudta őrizni Rómában az SS Lazio ellenében, ahol végül négygólos vereséget szenvedett.

Az Olimpiai Stadionban lejátszott mérkőzésen Ciro Immobile mesterhármasig jutott, a bukarestiektől – akárcsak az első találkozón – a francia Harlem Eddy Gnohere volt eredményes.

A találkozót a szlovén Slavko Vincsics vezette. A rómaiak nem nevezték a meccsre a román idegenlégiós Ştefan Radut.

A két csapat:

Lazio: Thomas Strakosha – Patric, – Stefan de Vrij, – Martin Caceres (26. perc Bastos) – Dusan Basta, Marco Parolo, Lucas Leiva, Luis Alberto (67. perc Alessandro Murgia), Senad Lulics – Felipe Anderson (74. perc Felipe Caicedo) – Ciro Immobile; vezetőedző: Simone Inzaghi.

FCSB: Daniel Vlad – Romario Benzar, Valerică Găman (61. perc Mihai Bălaşa), Bogdan Planics, Junior Morais – Dragoş Nedelcu (46. perc Lucian Filip), Filipe Teixeira – Dennis Man, Constantin Budescu, Florin Tănase (46. perc Florinel Coman) – Harlem Eddy Gnohere; vezetőedző: Nicolae Dică.Végeredmény: • SS Lazio (olasz)–FCSB 5–1 (gól: Ciro Immobile 3 – 7., 43. és 71. perc, Bastos – 35., valamint Felipe Anderson – 51. perc, illetve Harlem Eddy Gnohere – 82. perc) – továbbjutott a Lazio 5–2-es összesítéssel.

A Lokomotív Moszkva kettős győzelemmel jutott a legjobb 16 közé, miután csütörtökön is 1–0-ra legyőzte a vendég Nizza/Nice gárdáját. A találkozót mínusz 15 Celsius-fokban rendezték meg.

Gulácsi Péter csapata, a RB Lipcse, valamint Kádár Tamás együttese, a Dinamó Kijev is nyolcaddöntős. A Lipcse a csütörtöki visszavágón hazai pályán kapott ki az SSC Nápolytól 2–0-ra, de összesítésben az idegenben szerzett több góljának köszönhetően így is továbblépett. A német együttes kapujában Gulácsi végig a pályán volt. A magyar kapusnak sokszor kellett játékba avatkoznia, mert az olaszok mezőnyfölényben játszottak, és két góljuk mellett gólhelyzetek sorát dolgozták ki. Az olaszok nem nevezték a mérkőzésre román válogatott Vlad Chiricheşt. Kádárék otthon gól nélküli döntetlent játszottak az AEK Athénnal, az ukrán csapat idegenben szerzett góljával jutott tovább. A magyar védő végigjátszotta a mérkőzést.

Kleinheisler László kezdőként kapott lehetőséget az FK Asztanában, amely hiába játszott 3–3-as döntetlent a Sporting Lisszabon vendégeként, búcsúzott a sorozattól. A magyar középpályás az 59. percben sárga lapot kapott, egy perc múlva – csapatából elsőként – lecserélték. A házigazdák akkor 2–1-re vezettek. A találkozó játékvezetője Bognár Tamás volt.

A Razgrad Ludogorec Milánóban is vereséget szenvedett, ezúttal csak 1–0-ra, a bolgár csapatban Cosmin Moţi végigjátszotta a mérkőzést, a másik román idegenlégióst, Claudiu Keşerűt ezúttal sem nevezték.

További eredmények, Európa Liga, a legjobb 16 közé jutásért, visszavágó: • Lokomotív Moszkva (orosz)–Nizza/Nice (francia) 1–0 – továbbjutott a Lokomotív kettős győzelemmel, 4–2-es összesítéssel • Sporting Lisszabon CP (portugál)–FK Asztana (kazah) 3–3 – tj. a Sporting 6–4-gyel • Viktoria Plzen (cseh)–Partizán Belgrád (szerb) 2–0 – tj. a Plzen 3–1-gyel • Villarreal (spanyol)–Olympique Lyon (francia) 0–1 – tj. a Lyon kettős győzelemmel, 4–1-gyel • RB Lipcse (német)–Nápoly (olasz) 0–2 – tj. Lipcse 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal • Zenit Szentpétervár (orosz)–Celtic Glasgow (skót) 3–0 – tj. a Zenit 3–1-gyel • Dinamó Kijev (ukrán)–AEK Athén (görög) 0–0 – tj. a Dinamó Kijev 1–1-gyel, idegenben szerzett góllal • Atlético Madrid (spanyol)–FC Koppenhága (dán) 1–0 – tj. az Atlético kettős győzelemmel, 5–1-gyel • Braga (portugál)–Olympique Marseille (francia) 1–0 – tj. az Olympique Marseille 3–1-es összesítéssel • Arsenal (angol)–Östersund (svéd) 1–2 – tj. az Arsenal 4–2-vel • AC Milan (olasz)–Razgrad Ludogorec (bolgár) 1–0 – tj. a Milan kettős győzelemmel, 4–0-lal • Red Bull Salzburg (osztrák)–Real Sociedad (spanyol) 2–1 – tj. a Salzburg 4–3-mal • Athletic Bilbao (spanyol)–Szpartak Moszkva (orosz) 1–2 – tj. a Bilbao 4–3-mal • Atalanta Bergamo (olasz)–Borussia Dortmund (német) 1–1 – tj. a Dortmund 4–3-mal.

A nyolcaddöntő sorsolását pénteken rendezték a svájci Nyonban, a párharcok első felvonását március 8-án, a visszavágókat egy héttel később rendezik.

A párosítás: Lazio–Dinamó Kijev, Lipcse–Zenit, Atlético–Lokomotív, CSZKA Moszkva (orosz)–Olympique Lyon, Olympique Marseille–Bilbao, Sporting–Plzen, Dortmund–Salzburg (osztrák) és Milan–Arsenal.