EL: Egygólos előnnyel várja a visszavágót a Fener

A Fenerbahce 1–0-ra legyőzte a Zenit Szentpétervárt a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjébe jutásért zajló párharc első, keddi mérkőzésén.

Az isztambuli együttesből az algériai Iszlam Szlimani szerezte a meccs egyetlen gólját, az oroszoknak pedig még úgy sem sikerült egyenlíteniük, hogy a 44. percben büntetőhöz jutottak, mert a szlovák Robert Mak tizenegyesét a Fenerbahce kapusa, Harun Tekin bravúrral kivédte.

A visszavágót jövő csütörtökön rendezik.

A többi találkozót most csütörtökön játsszák. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Kádár Tamást foglalkoztató ukrán Dinamó Kijev idegenben, a görög Olimpiakosz otthonában kezd: a hazája bajnokságában második helyen álló rivális múlt hétvégén fontos rangadót bukott a listavezető, Răzvan Lucescu edzette PAOK Szaloniki otthonában. A kijeviek is másodikak otthon, hétpontos hátránnyal követik a Sahtar Donyecket, amely szintén az EL-ben bizonyíthat tavasszal.

A 18 éves Szoboszlai Dominik bekerült az előző idényben elődöntős Red Bull Salzburg Európa Liga-keretébe, így akár már csütörtökön, az FC Bruges elleni idegenbeli összecsapáson szerepet kaphat. Ugyancsak ott van a benevezett játékosok között a Bécsi Rapidban légióskodó Szántó Tamás, akinek csapata az olasz Milánói Internazionaléval csap össze a 16 közé jutásért.

Eredmény, Európa Liga, nyolcaddöntőbe jutásért, 1. mérkőzés: • Fenerbahce Isztambul (török)–Zenit Szentpétervár (orosz) 1–0 (gól: Szlimani – 21. perc; a 44. percben a vendégek játékosa, Robert Mak 11-est hibázott).

Csütörtökön játsszák:

19.55-kor: • Galatasaray Isztambul (török)–Benfica Lisszabon (portugál) – élőben közvetíti a Telekom Sport4 tévéadó • BATE Boriszov (fehérorosz)–Arsenal (angol) – Look Sport, DigiSport3 és Telekom Sport3 • SS Lazio (olasz)–FC Sevilla (spanyol) – Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1 • Olimpiakosz Pireusz (görög)–Dinamó Kijev (ukrán) • Stade Rennes (francia)–Real Betis Sevilla (spanyol) • FK Krasznodar (orosz)–Bayer Leverkusen (német) • Slavia Prága (cseh)–KRC Genk (belga) • Bécsi Rapid (osztrák)–Milánói Internazionale (olasz) – DigiSport4 és Telekom Sport2.22 órakor: • Sporting Lisszabon (portugál)–Villarreal (spanyol) – Telekom Sport4 • Celtic Glasgow (skót)–Valencia CF (spanyol) – DigiSport3 és Telekom Sport3; a mérkőzést az aradi Ovidiu Alin Haţiegan vezeti • Sahtar Donyeck (ukrán)–Eintracht Frankfurt (német) – DigiSport4 • Malmö FF (svéd)–Chelsea (angol) – Look Plus, DigiSport1 és Telekom Sport1 • FC Zürich (svájci)–SSC Nápoly (olasz) – Look Sport, DigiSport2 és Telekom Sport2 • FC Bruges (belga)–Red Bull Salzburg (osztrák) • Viktoria Plzen (cseh)–Dinamó Zágráb (horvát). A Lazio–Sevilla meccs visszavágója szerdán, a többi mérkőzésé jövő csütörtökön lesz.