CFR 1907: góleső, avagy amikor jobban megy a kapusedzővel

Az idény legnagyobb különbségű győzelmét, egyben a legtöbb gólt lőtte a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata az FCSB elleni rangadón vasárnap este – derbinek nevezhető, hiszen az előző szezon bajnoka és ezüstérmese csapott össze – a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban. A gyakorlatilag edző nélkül kiálló vasutasok a 4–1 (1–0) arányú sikerrel az I. liga alapszakaszának 7. fordulója után is 100%-os teljesítménnyel, 21 ponttal vezetik a tabellát.

A legjobb mérkőzését az esővel nehezített vizes pályán érte el a CFR 1907, amelynek irányítását erre a meccsre a menesztett Marius Şumudică helyett a kapusedző, Cristian Moldovan vállalta el (igaz, hivatalosan az ifik kapusedzőjét, Ovidiu Ceclant nevezték meg trénernek).

A gólok sorát a francia–algériai Billel-Abdel Omrani nyitotta meg a 30. percben, de védelmi hiba is kellett hozzá. A korábban sokáig a CFR-t erősítő brazil Paulo Vinícius röviden szabadított fel, a csatár pedig kapásból lőtt, s a vizes földön megpattanó labda a jobb alsóban kötött ki (1–0).Fordulás után a magabiztosan játszó, a nehéz terepen sokkal pontosabban passzolgató vasutasok az 57. percben növelték előnyüket: Cristian Manea a jobb oldalról küldte be a labdát, Andrei Vlad kapus a legjobb tehetsége szerint kiöklözte – egyenesen az izlandi Rúnar Már Sigurjónssonhoz, aki habozás nélkül fejjel, ívelten küldte a kapuba a játékszert (2–0).
Tíz percre rá Denis Alibec kiválóan továbbított Ciprian Deachoz, aki az est legszebb gólját jegyezte: a 16-oson kívülről megeresztett pontos lövése nyomán a jobb sarokban kötött ki a labda (3–0).
A 73. percben Claudiu Petrila büntetőt harcolt ki, Vlad akasztotta el a 16-oson belül, és az aradi Ovidiu Alin Haţegan a mészpontra mutatott. A végrehajtó Alibec volt, aki higgadtan helyezett a kapu közepébe, kihasználva Vlad elugrását (4–0).
A fővárosiak – akik irányítását nemrég a CFR korábbi sikerkovácsa, Edward Iordănescu vette át – az utolsó percben Ianis Stoica kapáslövésével érték el a becsületgólt (4–1).
A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Cristian Manea, Rached Bouhenna, Danijel Graovac, Márió Camora (csapatkapitány) – Ciprian Deac (85. perc Guessouma Fofana), Rúnar Már Sigurjónsson (78. perc Cătălin Itu), Jonathan Rodríguez – Claudiu Petrila (87. perc Adrian Mihai Gîdea), Billel-Abdel Omrani (78. perc Valentin Costache), Denis Alibec (78. perc Gabriel Debeljuh); fel nem használt cserék: Hindrich Ottó – Mike Cestor, Denis Ciobotariu, Mateo Susics.A vasutasok az előző hat mérkőzésen egygólos különbséggel nyertek.Vasárnapi eredmények, I. liga, alapszakasz, 7. forduló: • Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Botoşani-i FC 1–1 (gól: Andres Dumitrescu – 89. perc, illetve Andrei Chindriş – 62. perc; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette, a tartalékbíró pedig öccse, Szabolcs volt) • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 4–1 (Billel-Abdel Omrani – 30., Rúnar Már Sigurjónsson – 57. és Ciprian Deac – 67. és Denis Alibec – 73. perc, illetve Ianis Stoica – 90. perc). A forduló hétfőn a Clinceni-i Academica–Mioveni-i SK és a Medgyesi Gázmetán–Aradi UTA találkozókkal ért véget. Az állás:

1.    Kv. CFR    7    7    0    0    13–4    21
2.    Rapid        7    5    1    1    8–2    16
3.    Botoşani   7    4    2    1    7–5    14
4.    Farul          7    3    3    1    7–2    12
5.    Krajova     7    4    0    3    9–8    12
6.    UTA           6    3    2    1    6–3    11
7.    FCSB         7    2    3    2    9–9    9
8.    Mioveni    6    3    0    3    4–5    9