I. liga, 11. forduló: Remi a rangadón

Csütörtökön este zárult a román labdarúgó élvonal 11. fordulója, amelyen a Dr. Contantin Rădulescu Stadionban mintegy 18 ezer ember, szinte telt ház előtt rendezték a Kolozsvári CFR 1907–FCSB rangadót, amelyen az éllovas a második helyezettet fogadta. A találkozó 1–1 (1–0) arányú döntetlennel zárult.

A találkozón nem ülhetett a CFR kispadján az eltiltását most letöltő vezetőedző, Dasn Petrescu, de a mester kapott egy televíziós közvetítőszobát, ahol Marius Bilaşco társaságában és segítségével a távolból adott utasításokat.

Az összecsapást az aradi Ovidiu Alin Haţegan vezette, a nemzetközileg elismert sípmester már a találkozó elején fontos döntést kellett hozzon. A 8. percben a vasutasok támadásánál a spanyol Urko Vera ugyanis közelről hálóba fejelte a Bryan Nouvier által továbbított labdát, ám a gólt nem adták meg azon a címen, hogy a francia támadószabálytalanságot követett el, ugrás közben ellökte Romario Benzart.

A vendégek legnagyobb veszélyt jelentő kísérlete Constantin Budescu szabadrúgása jelentette a 38. percben, Mihai Bălaşa közeli fejese azonban magasan a kapu fölé pattant. Az első félidő hajrájában Urko Vera fejesgóljával szerzett vezetést a CFR, a spanyol támadó Ciprian Deac szabadrúgás-beívelésére hamarabb érkezett, mint a rosszul kiszaladó Florin Niţă kapus (45. perc: 1–0).

A második félidőben a korábban Steaua néven szereplő fővárosi gárda szépségdíjas ellentámadásból egyenlített: a 64. percben Dennis Man beadását Constantin Budescu lőtte a bal kapufára, s onnan bepattant a lett Giedrius Arlauskis hálójába (1–1). A 69. percben újabb ellentmondásos helyzetben kellett dönteni Haţegannak: Benzar és Nouvier csatájában előbbi elesett a büntetőterületen belül, a bíró azonban továbbot intett. Az utolsó 20 percben már egyik együttes sem kockáztatta, hogy elveszítse a fontos pontocskát. A mérkőzés után a Kolozsvári CFR 1907 megőrizte előnyét a tabellán.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–FCSB 1–1 (gól: Urko Vera – 45. perc, illetve Budescu – 64. perc).

A két csapat összeállítása:

CFR: Arlauskis – Manea, Vinícius, Andrei Mureşan, Camora – Culio, Hoban – Dan Nistor (88. perc Laurenţiu Rus), Ciprian Deac (91. perc Balde), Nouvier – Vera (65. perc Omrani); vezetőedző: Dan Petrescu, másodedző: Valeriu Bordeanu.

FCSB: Niţă – Benzar, Planics, Bălaşa, Junior Morais – Nedelcu, Pintilii – Golofca (46. perc Dennis. Man), Budescu, Fl. Tănase (74. perc Florinel Coman) – Alibec (84. perc Gnohere); vezetőedző: Nicolae Dică.

Péntektől hétfőig már a 12. játéknap mérkőzéseit játsszák. Lapzárta után fejeződött be a Krajovai Universitatea SK–Voluntari-i FC találkozó.

A további program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a Telekom Sport, a többit, külön jelöljük):

Szombaton: • Chiajnai Concordia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Bukaresti Juventus–Medgyesi Gázmetán (15 órakor, Look tv) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–Temesvári ACS Poli (17.30 órakor, Look tv) • FCSB–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: Botoşani-i FC–Konstancai Viitorul (18 órakor, Look Plus) • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Kv. CFR 1907 (20.30 órakor, Look Plus). Az állás:

1.      Kv. CFR     11     8       2       1       20–7 26

2.      FCSB         11     6       4       1       17–8 22

3.      Astra 11     6       4       1       16–7 22

4.      Krajova      11     6       4       1       17–9 22

5.      Botoşani     11     6       2       3       19–13         20

6.      ACS Poli    11     5       2       4       11–11         17

7.      Dinamó      10     5       1       4       15–10         16