CFR 1907 és FCSB: Távozás az Európa Liga kiskapuján (FRISSÍTVE)

Mindkét romániai együttes kiesett az Európa Liga play-offjában, sem a bajnok Kolozsvári CFR 1907, sem az ezüstérmes FCSB nem tudta ledolgozni kétgólos hátrányát.

Mi több, a vasutasok kettős vereséggel búcsúztak a luxemburgi F91 Dudelange ellenében, amely a hazai 2–0 után adott pillanatban már 3–0-ra is vezetett a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban (mintegy 15 ezer néző előtt). Akárcsak a nagyhercegségben, Danel Sinani (51. és 54. perc), valamint David Turpel (78. perc) volt eredményes, a hajrában elért Robert Tambe (85. perc) és Billel Omrani (88. perc) találata már csak kozmetikázni tudott a végeredményen.

A gól nélküli első félidőben mindkét együttes hagyott ki helyzeteket, de a döntés a második játékrészre maradt. Fordulás után hat perccel viszont Sinani eurógólt lőtt Jesus Fernandeznek, majd az 54. percben a védelem újabb hibáját kihasználva már megalázóvá vált a párharc állása. Míg a CFR 1907 csak kapufáig jutott Tambe révén, Turpel is kihasználta a lyukas védelmet. A két vasutasgól után az egyenlítés is összejöhetett volna, de a hosszabbításpercekben Adrian Păun fejesét megfogta Joe Frising kapus.

A magyar Lang Ádám először játszhatott a vasutasok nemzetközi meccsén, végig a pályán volt.

Az F91 Dudelange az első luxemburgi együttes, amely az EL csoportkörébe jut.

Az összecsapást az olasz Davide Massa vezette.

A két együttes összeállítása:

CFR 1907: Jesus Fernandez – Cristian Manea, Paulo Vinícius, Lang Ádám, Mario Camora – Mihai Bordeianu (54. perc Adrian Păun), Alexandru Ioniţă II., Mate Males – Sebastian Árpád Mailat (46. perc Robert Tambe), George Ţucudean (68. perc Julio Baptista), Billel Omrani; vezetőedző: Antonio Conceicao.Dudelange: Joe Frising – Kevin Malget (80. perc Edisson Jordanov), Tom Schnell, Jerry Prempeh, Aniss El Hriti – Stelvio Da Cruz, Danel Sinani (87. perc Sanel Ibrahimovics), Clement Couturier – Dominik Stolz, David Turpel (92. perc Mario Pokar), Bryan Melisse; vezetőedző: Dino Toppmöller.Európa Liga, play-off, visszavágó: • Kolozsvári CFR 1907–F91 Dudelamge (luxemburgi) 2–3 (gól: Robert Tambe – 85. és Billel Omrani – 88. perc, illetve Daniel Sinani 2 –51. és 54., továbbá David Turpel – 78. perc) – továbbjutott a Dudelange kettős győzelemmel, 5–2-es összesítéssel.

A találkozó után a portugál Antonio Conceicao vezetőedző benyújtotta lemondását. A bajnokcsapatot a Konstancai Viitorul elleni vasárnap 18.30-kor kezdődő mérkőzésen már más fogja irányítani (elképzelhető, hogy Eugen Trică játékosmegfigyelő), sajtóhírek szerint pedig az egyik esélyes az utódlásra Ionel Ganea lehetne, akinek a fiát nemrég igazolta le a CFR 1907.

*

Az FCSB a fővárosi Nemzeti Arénában 31 274 néző jelenlétében a Bécsi Rapid ellenében reményteljesebben játszott az első félidőben, Harlem Eddy Gnohere (12. perc) és Mihai Roman I. (45. + 2. perc) is betalált (utóbbi fejese irányt változtatott Marvin Potzmann hátvéden), s ekkor már a csoportkörben érezte magát. A román védelem azonban összehozott egy gólt az osztrákoknak, így ez a továbbjutás is elúszott. A 63. percben ugyanis a korábban is többször bizonytalan Andrei Vlad rossz döntést hozott: vetődve védett egy lövést egy szabadrúgás után, szögletet mentve, a labdát Mario Sonnleitner küldte vissza kapura, Mihai Bălaşa pedig már csak a saját kapujába tudta rúgni.

A vendégeknél Andrei Ivan csatár végigjátszotta a mérkőzést. A vendég osztrákok nem nevezték a sérült Szántó Tamást. A találkozót az angol Michael Oliver vezette.

Korábban a 2015–2016-os idényben fordult elő, hogy a román csapatok a kupaőszt sem tudták megérni.

A két együttes:

FCSB: Andrei Vlad – Romario Benzar, Bogdan Planics, Mihai Bălaşa, Alexandru Stan – Mihai Pintilii, Lucian Filip (85. perc Dennis Man) – Mihai Roman I (74. perc Florinel Coman), Florin Tănase (45. perc Raul Rusescu), Filipe Teixeira – Harlem Eddy Gnohere; vezetőedző: Nicolae Dică.Bécsi Rapid: Richard Strebinger – Marvin Potzmann, Mario Sonnleitner, Mateo Barac, Mert Muldur (65. perc Stephan Auer) – Dejan Ljubicsics, Stefan Schwab – Thomas Murg (90. perc Manuel Martic), Christoph Knasmüllner (76. perc Maximilian Hofmann), Deni Alar – Andrei Ivan; vezetőedző: Antrenor: Goran Djuricin.

Európa Liga, play-off, visszavágó: • FCSB–Bécsi Rapid (osztrák) 2–1 (Harlem Eddy Ghohere – 12. és Mihai Roman – 45. + 2. perc, illetve Mario Sonnleiter – 63. perc; kiállítva: Mihai Bălaşa – 91. perc, FCSB) – továbbjutott a Rapid 4–3-es összesítéssel.

A Kleinheisler Lászlóval felálló FK Asztana tizenegyespárbaj után búcsúztatta a Sallai Rolandot foglalkoztató ciprusi APOEL Nicosia gárdáját a labdarúgó Európa Liga selejtezőjének negyedik fordulójában, így a kazah együttes bejutott a csoportkörbe. Mindkét magyar játékos kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, amelyen a kazah együttes a 16. percben ledolgozta egygólos hátrányát a hazai visszavágón, majd a tizenegyespárbajban 2–1-re jobbnak bizonyult. Kleinheislert a 99. percben lecserélték, Sallai végig a pályán volt. Az APOEL múlt kedden szerződtetett magyar támadója, Balogh Norbert nem volt kerettag.

Drámai mérkőzésen jutott tovább a magyar válogatott Gulácsi Pétert nélkülöző német RB Lipcse, amely az idegenbeli 0–0 után otthon nagyon szenvedett Zorja Luhanszk ellen. Az ukrán gárda a második félidő elején átvette a vezetést, a döntést a 90. percben kezezés miatt megítélt büntető értékesítése hozta el.

A skót Glasgow Rangers idegenbeli 1–0-s sikere után 1–1-et ért el otthon, és sakkban tartotta az orosz FK Ufát, pedig a 37. percben emberhátrányba került, sőt, a 66-ban már csak kilenc játékossal maradt. A vendégeknél Ionuţ Nedelcearu végigjátszotta a meccset.

A bolgár bajnok Razgrad Ludogorec kettős győzelemmel lépett tovább, a grúz Torpedó Kutaiszi kiütéssel győzte le. Claudiu Keşerü csatár jegyezte a gólpasszt az első találatnál (összesen négyet rámoltak be a bolgárok), a csatár és Cosmin Moţi hátvéd is végigjátszotta a találkozót, Dragoş Grigorét nem nevezték.

A szerb Partizan Belgrád 3–0-ra kikapott Isztambulban a Besiktastól, és 4–1-es összesítéssel búcsúzott. A vendégeknél az 57. percben csereként állt be Gabriel Enache.

A KRC Genk nem nevezte a nemrég leigazolt Vladimir Screciu, belga együttes kettős győzelemmel búcsúztatta a dán Bröndbyt.

Eredmények, Európa Liga, selejtező, 4. forduló, visszavágók: • FK Asztana (kazah)–APOEL (ciprusi) 1–0, tizenegyesekkel: 2–1 – továbbjutott az Asztana 1–1-es összesítéssel, tizenegyespárbajt követően • FK Ufa (orosz)–Glasgow Rangers (skót) 1–1 – tj. a Rangers 2–1-es összesítéssel • Karabah/Qarabag (azeri)–Sheriff Tiraszpol (moldáv) 3–0 – tj. a Qarabag 3–1-es összesítéssel • Razgrad Ludogorec (bolgár)–Torpedo Kutaiszi (grúz) 4–0 – továbbjutott a Ludogorec kettős győzelemmel, 5–0-s összesítéssel • Molde FK (norvég)–Zenit Szentpétervár (orosz) 2–1 – tj. a Zenit 4–3-as összesítéssel • Midtjylland (dán)–Malmö FF (svéd) 0–2 – tj. a Malmö 4–2-es összesítéssel • Shkëndija (macedón)–Rosenborg Trondheim (norvég) 0–2 – tj. a Rosenborg kettős győzelemmel, 5–1-es összesítéssel • Spartak Nagyszombat/Trnava (szlovákiai)–Olimpija Ljubljana (szlovén) 1–1 – tj. a Spartak 3–1-es összesítéssel • Celtic Glasgow (skót)–Suduva (litván) 3–0 – tj. a Celtic 4–1-es összesítéssel • AEK Larnaca (ciprusi)–Trencsén/Trencín (szlovákiai) 3–0 – tj. az AEK Larnaca 4–1-es összesítéssel • RB Lipcse (német)–Zorja Luhanszk (ukrán) 3–2 – tj. az RB Lipcse 3–2-es összesítéssel • Apollon Limasszol (ciprusi)–FC Bázel (svájci) 1–0 – tj. az Apollon 3–3-as összesítéssel, idegenben szerzett gólokkal • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Sarpsborg (norvég) 2–1 – tj. a Sarpsborg 4–3-as összesítéssel • FC Koppenhága (dán)–Atalanta Bergamo (olasz) 0–0, 11-esekkel 4–3 – tj. Koppenhága 0–0-s összesítéssel, tizenegyesekkel • Besiktas Isztambul (török)–Partizán Belgrád (szerb) 3–0 – tj. a Besiktas 4–1-es összesítéssel • Bröndby (dán)–KRC Genk (belga) 2–4 – tj. a KRC Genk kettős győzelemmel, 9–4-es összesítéssel • Girnodins Bordeaux (francia)–KAA Gent (belga) 2–0 – tj. Bordeaux 2–0-s összesítéssel • Burnley (angol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 1–1 – tj. az Olympiakosz 4–2-es összesítéssel • FC Sevilla (spanyol)–Sigma Olomouc (cseh) 3–0 – tj. Sevilla kettős győzelemmel, 4–0-s összesítéssel.