Bundesliga: a Bayern gólrekordja

Megállíthatatlanul robog a címvédés felé a Bayern München, amely szombaton a Bayer Leverkusen vendégeként nyert 4–2-re a német labdarúgó-bajnokság harmincadik fordulójában.

A listavezető ugyan egygólos hátrányba került az első félidőben, de még a szünet előtt fordított, a második játékrészben pedig biztosította sikerét. A Bayernben Thomas Müller két gólpasszt adott, így ebben a mutatóban már húsznál jár a mostani idényben, míg a lengyel válogatott Robert Lewandowski a harmincadik bajnoki gólját szerezte. A lengyel válogatott csatárnak a mostani szezonban ez volt a 44. találata, amivel megdöntötte a 2016–2017-es szezonban felállított egyéni csúcsát.

A meccs utolsó gólját a leverkuseni Florian Wirtz lőtte a 89. percben, ezzel – 17 évesen, 1 hónaposan és 3 naposan – ő lett a német Bundesliga legfiatalabb gólszerzője. Az eddigi csúcsot Nuri Sahin tartotta, aki 17 évesen, 2 hónaposan és 21 naposan szerezte első gólját a 2005–2006-os szezonban.

A bajorok szezonbeli 30 bajnokijukon 90 gólnál tartanak, ami Bundesliga-rekord.

A magyar válogatott kapus Gulácsi Péterrel felálló RB Lipcse 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán az újonc és sereghajtó SC Paderbornnal, amely a 92. percben mentett pontot úgy, hogy a 43. perctől emberelőnyben futballozott. A lipcsei együttesben Willi Orbán a 88. percben, csereként lépett pályára.

A második helyen álló Borussia Dortmund 1–0-ra legyőzte a vendég Hertha BSC együttesét, a győztes gólt Emre Can szerezte az 58. percben. A Herthának Bruno Labbadia vezetőedző április 9-i kinevezése óta ez az első veresége. A fővárosiaknál  ismét a kispadon ült Dárdai Pál középső fia, Márton.

Frankfurtban meglepetésre az 1. FSV Mainz felülkerekedett a házigazdákon, a 2–0-s vendégsikerrel zárult összecsapáson a magyar válogatott csatárát, Szalai Ádámot a 93. percben cserélte be Achim Beierlorzer mainzi vezetőedző. A házigazda frankfurti csapatban pályára lépett a 36 éves japán Haszebe Makoto, aki ezzel rekordot döntött: ázsiai játékosként már 309 Bundesliga-mérkőzésen szerepelt. A korábbi csúcsot a dél-koreai Csa Bum Kun tartotta, ő 1978 és 1989 között három klub színeiben 308 német bajnoki meccsen kapott lehetőséget.

A Bundesliga mérkőzéseit a koronavírus-járvány miatt továbbra is zárt kapuk mögött rendezik.

Eredmények, Bundesliga, 30. forduló: • SC Freiburg–Borussia Mönchengladbach 1–0 (a házigazdáknál a magyar válogatott Sallai Roland kezdőként szerepelt, 57 perc játéklehetőséget kapott) • Borussia Dortmund–Hertha Berlin SC 1–0 • Fortuna Düsseldorf–TSG 1899 Hoffenheim 2–2 • Eintracht Frankfurt–1. FSV Mainz 0–2 • Bayer Leverkusen–Bayern München 2–4 • RB Lipcse–SC Paderborn 1–1 • Werder Bremen–VfL Wolfsburg 0–1 • Union Berlin–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 1–1 • FC Augsburg–1. FC Köln 1–1. Az állás: 1. Bayern 70 pont, 2. Dortmund 63, 3. Lipcse 59, 4. Mönchengladbach 56 (57–36), 5. Leverkusen 56 (56–40), 6. Wolfsburg 45.