Bajnokságról bajnokságra: szerdai eredmények

Az angol és a francia labdarúgó pontvadászat hétközi fordulója szerdán végződött.

Premier League

A Chelsea meglepetésre hiába vezetett a szünetben, végül 2–1-re kikapott a Wolverhampton vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 15. fordulójának szerdai játéknapján. A Manchester United–Arsenal rangadó pedig úgy zárult pontosztozkodással, hogy a vendég Ágyúsok kétszer is vezettek, de a Vörös ördögök mindkétszer néhány percen belül válaszolni tudtak.

Eredmények: • Burnley–FC Liverpool 1–3 • Everton–Newcastle United 1–1 • Fulham–Leicester City 1–1 • Wolverhampton–Chelsea 2–1 • Manchester United–Arsenal 2–2 • Tottenham Hotspur–Southampton 3–1. Az állás: 1. Manchester City 41 pont, 2. Liverpool 39, 3. Tottenham 33, 4. Chelsea 31 (31–13), 5. Arsenal 31 (34–20), 6. Everton 23.

Ligue 1

A francia bajnokság 16. Fordulójában a címvédő Paris Saint-Germain 1–1-es döntetlent játszott a Racing Strasbourg otthonában, azaz a Bordeaux elleni döntetlen után ismét megbotlott a PSG.

Eredmények: • Girondins Bordeaux–Saint-Étienne 3–2 • Caen–Nimes 1–2 • Dijón–Guingamp 2–1 • Olympique Lyon–Stade Rennes 0–2 • Nantes–Olympique Marseille 3–2 • Stade Reims–Toulouse 0–1 • Racing Strasbourg–Paris Saint-Germain 1–1. Az élen: 1. PSG 44 pont, 2. Lille 30, 3. Montpellier 29, 4. Lyon 28, 5. Marseille 26 (29–25), 6. Saint-Étienne 26 (24–21).