Bajnokságról bajnokságra: spanyolok és angolok

Az európai labdarúgó topligák közül a spanyol pontvadászatban a 20. forduló zárómérkőzését rendezték, Angliában pedig még egy FA-kupa találkozót bonyolítottak le.

Az Atheltic Bilbao hazai pályán 5–1-re verte az előző két meccsét megnyerő Getafét a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának hétfői zárómérkőzésén. A spanyol Szuperkupa győztese a 18. (!) másodpercben hátrányba került Marc Cucurella Saseta találata után, de a 12. percben egyenlíteni tudott Raúl García Escudero révén, s szünet után gólfesztivált rendezett. Még 1–1-es állásnál a 29. percben a Getafé játékosa, Jaime Mata Arnaiz 11-est hibázott.

Eredmény, La Liga, 20. forduló: • Athletic Bilbao–Getafé 5–1. Az állás: 1. Atlético Madrid 47 pont/18 mérkőzés, 2. Real Madrid 40/19, 3. FC Barcelona 37/19, 4. FC Sevilla 36/19, 5. Villarreal 34/20, 6. Real Sociedad 31/20, …, 9. Bilbao 24/19, …, 13. Getafé 23/19.

FA-kupa

Eredmény, FA-kupa, a legjobb 16 közé jutásért: • Wycombe (II. liga)–Tottenham Hotspur 1–4. Keddre maradt az AFC Bournemouth (II.)–Crawley Town (IV.) találkozó.