Bajnokságról bajnokságra: kezdtek a spanyolok és a németek is

Az európai topligák közül a spanyol és a német pontvadászat is kezdetét vette, az angolok és a franciák már a második fordulónál tartanak. A hétvégi összefoglalónkból a meglepetések sem hiányoztak, hiszen a most rajtoló élbajnokságok előző győztesei botlottak: az FC Barcelona kikapott, a Bayern München pedig remizett a nyitófordulóban (de a címvédők a másik két bajnokságban sem sziporkáztak).

A sérült argentin Lionel Messi nélkül felálló bajnok FC Barcelona 1–0-ra kikapott a spanyol labdarúgó-bajnokság nyitómérkőzésén az Athletik Bilbao otthonában. A győztes gólt a hajrában az egy perccel korábban beálló Aritz Aduriz ollózta a német Marc-André Ter Stegen hálójába.

Eredmények: • Athletic Bilbao–FC Barcelona 1–0 • Celta Vigo–Real Madrid 1–3 • CD Leganés–CA Osasuna Pamplona 0–1 • Villarreal–Granada 4–4 • RCD Mallorca–Eibar 2–1 • Valencia CF–Real Sociedad 1–1 • Deportivo Alavés–Levante 1–0 • Espanyol Barcelona–FC Sevilla 0–2 • Real Betis Sevilla–Real Valladolid 1–2 • Atlético Madrid–Getafé 1–0.

Bundesliga

A Dárdai Pál helyét átvevő horvát Ante Covics irányításával a Hertha Berlin SC 2–2-es döntetlent játszott a német bajnokság nyitómérkőzésén a bajnok Bayern München otthonában. Bár Robert Lewandowski révén a 24. percben megszerezték a vezetést a hazaiak, a szívós Hertha még a szünet előtt fordított a bosnyák Vedad Ibisevics és a szerb Marko Grujics révén. A szinte végig mezőnyfölényben játszó bajorok a videobírónak köszönhetően egy óra játék után kaptak egy jogos büntetőt, amelyet a gárda lengyel gólvágója magabiztosan értékesített.

Az RB Lipcse 4–0-ra győzött az abszolút újonc 1. FC Union Berlin vendégeként a vasárnapi zárómérkőzésén. Gulácsi Péter és a csapatkapitány Willi Orbán is végig a pályán volt a lipcsei együttesben, amelyben az osztrák Marcel Sabitzer három gólpasszal járult hozzá a sima sikerhez. A magyar válogatott kapusa 100. Bundesliga-mérkőzésén lépett pályára, amelyet egy szép győzelemmel, és egy újabb kapott gól nélküli mérkőzéssel tett emlékezetessé.

Eredmények: • Bayern München–Hertha Berlin SC 2–2 • Borussia Mönchengladbach–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–0 • Borussia Dortmund–FC Augsburg 5–1 • SC Freiburg–1. FSV Mainz 05 3-0 (Sallai Roland cserepados volt a házigazdáknál, a román válogatott Alexandru Maxim pedig szintúgy a vendégeknél) • Bayer Leverkusen–SC Paderborn 3–2 • Werder Bremen–Fortuna Düsseldorf 1–3 • VfL Wolfsburg–1. FC Köln 2–1 • 1. FC Union Berlin–RB Lipcse 0–4 • Eintracht Frankfurt–TSG 1899 Hoffenheim 1–0 (Szalai Ádám csak a cserepadon kapott helyet).

A címvédő Manchester City házigazdaként 2–2-es döntetlent játszott a Bajnokok Ligája-döntős Tottenham Hotspurrel az angol bajnokság második fordulójában. Az első félidőben nagy fölényben futballoztak a hazaiak, Raheem Sterling és Sergio Agüero révén kétszer is eredményes volt, de a londoniak egyetlen kaput eltaláló lövéséből a túloldalon Erik Lamela is betalált. A játék képe a folytatásban sem változott, ám Lucas Moura másodpercekkel a becserélése után egyenlítést érő gólt fejelt egy szöglet után. A 92. percben, Gabriel Jesus találata után már a győzelmet ünnepelték a manchesteriek, ám a játékvezető döntése nyomán, kezezés miatt középkezdés helyett kapuskirúgás következett.

A Chelsea házigazdaként 1–1-es döntetlent játszott a Leicester Cityvel, így a 2019–2020-as idényben még mindig nyeretlen az új vezetőedző, Frank Lampard irányításával.

Eredmények: • Aston Villa–AFC Bournemouth 1–2 • Brighton & Hove Albion–West Ham United 1–1 (a román válogatott idegenlégiósa, Florin Andone a 74. percben csereként kapott lehetőséget a Brightonban, Tudor Băluţăt viszont nem nevezték) • Everton–Watford 1–0 • Norwich City–Newcastle United 3–1 • Southampton–FC Liverpool 1–2 • Arsenal–Burnley 2–1 • Sheffield United–Crystal Palace 1–0 • Chelsea–Leicester City 1–1 • Manchester City–Tottenham Hotspur 2–2. Hétfőre maradt a Wolverhampton Wanderers–Manchester United mérkőzés. Az állás: 1. Liverpool 6 pont (6–2), 2. Arsenal 6 (3-1), 3. Man. City 4 (7–2), 4. Brighton 4 (4–1), 5. Tottenham Hotspur 4 (5–3), 6. Bournemouth 4 (3–2).

Ligue 1

Már a második fordulóban kisiklott a bajnok Paris Saint Germain, amely a Stade Rennes otthonában 2–1-es vereséget szenvedett. A piros-feketék amúgy sem tartoznak a párizsiak kedvenc ellenfelei közé, hiszen az elmúlt idényben a Francia Kupa döntőjében borsot törtek a PSG orra alá, és büntetőkkel elhódította a Rennes a kupát. A francia Szuperkupában ugyan visszavágtak Mbappéék, de a bajnokságban újra beleszaladtak egy pofonba. Pedig jól indult a mérkőzés, hiszen az uruguayi Edinson Cavani révén a PSG jutott előnyhöz, de a félidő hajrájában Niang egyenlíteni tudott. Fordulás után jött a meglepetés: Romain del Castillo is betalált Areola hálójába. A folytatásban meddő mezőnyfölényben játszottak a bajnok vendégek, de képtelenek voltak betalálni, a Rennes kontrái viszont állandó zavart okoztak. Intő jel lehet ez a vereség annak tükrében, hogy az elmúlt bajnokságban a 23. fordulóig kellett várnia az első vereségre a Tuchel-gárdának.

Az Olympique Lyon elszórakozott az Angers gárdájával (6–0), a román válogatott kapusa, Ciprian Tătăruşanu ismét csak a cserepadra szorult.

Eredmények: • Olympique Lyon–Angers 6–0 • FC Nantes–Olympique Marseille 0–0 • Metz–AS Monaco 3–0 • Toulouse–Dijón 1–0 • Nimes–Nizza/Nice 1–2 • Amiens–OSC Lille 1–0 • Girondins Bordeaux–Montpellier 1–1 • Saint-Étienne–Brest 1–1 • Stade Reims–Racing Strasbourg 0–0 • Stade Rennes–Paris Saint-Germain 2–1. A sorrend: 1. Lyon 6 (9–0), 2. Nice 6 (4–2), 3. Rennes 6 (3–1), 4. Metz 4 (4–1), 5. Reims 4 (2–0), 6. Saint-Étienne 4 (3–2).