Bajnokságról bajnokságra, focikörkép Európából

Hagyományos labdarúgó-összefoglalónkban az európai topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeiről szólunk.

Serie A

Az SS Lazio 2–1-re legyőzte a vendég Milánói Internazionalét az olasz labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának rangadóján, így a második helyre lépett fel a tabellán, míg milánói riválisa visszacsúszott a harmadikra (a Torinói Juventus a Brescia elleni sikerével visszatért az élre). A jó iramú találkozón a forduló előtt listavezető Inter szerzett vezetést az első félidő végén, a fordulás után viszont előbb a gólkirályi címre pályázó Ciro Immobile büntetőből egyenlített, majd a 69. percben Sergej Milinkovic-Savic fordított. A Lazio hátvédsorában végigjátszotta a mérkőzést a román idegenlégiós Ştefan Radu. A római csapat ezzel továbbra is egy ponttal van lemaradva az ismét éllovas Juventus mögött, az Inter hátránya pedig három pont.

Eredmények: • Atalanta Bergamo–AS Róma 2–1 • Lecce–SPAL 2–1 • Bologna–Genoa 0–3 • Torinói Juventus–Brescia 2–0 • Sampdoria–Fiorentina 1–5 • Sassuolo–AC Párma 0–1 (a házigazdák nem nevezték a lábadozó román válogatott Vlad Chiricheşt, a vendégeknél a cserepadon foglalt helyet honfitársa, Ionuţ Andrei Radu) • Udinese–Hellas Verona 0–0 • SS Lazio–Milánói Internazionale 2–1 • Cagliari–SSC Nápoly 0–1. Hétfőre maradt az AC Milan–AC Torino találkozó. A tabellán: 1. Juventus 57 pont, 2. Lazio 56, 3. Inter 54, 4. Atalanta 45, 5. Róma 39, 6. Verona 35.

La Liga

Az éllovas Real Madrid hazai pályán meglepetésre csak 2–2-es döntetlent játszott a kiesés elől menekülő Celta Vigo ellen a spanyol bajnokság 24. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. Zinedine Zidane együttese rögtön a meccs elején hátrányba került, majd a második félidőben Toni Kroos és Sergio Ramos találataival fordított, a hajrában azonban a Celta egyenlíteni tudott. A Real így egy pont előnnyel vezet az FC Barcelona előtt, a Celta Vigo pedig a 17. helyre lépett előre.

Eredmények: • Valencia CF–Atlético Madrid 2–2 • Granada–Valladolid 2–1 • FC Barcelona–Getafé 2–1 • Real Mallorca–Deportivo Alavés 1–0 • Villarreal–Levante 2–1 • Real Madrid–Celta Vigo 2–2 • Athletic Bilbao–Osasuna Pamplona 0–1 • Leganés–Real Betis Sevilla 0–0 • FC Sevilla–Espanyol Barcelona 2–2. Az Eibar–Real Sociedad mérkőzés légszennyezés miatt elmaradt. A táblázaton: 1. Real Madrid 53 pont, 2. Barcelona 52, 3. Getafé 42, 4. Atlético 40 (25–17), 5. Sevilla 40 (31–25), 6. Villarreal 38.

Bundesliga

Szalai Ádám együttese, az 1. FSV Mainz otthon 0–0-t játszott az FC Schalke 04 Gelsenkirchennel a német bajnokság 22. fordulójának zárómérkőzésén vasárnap. A magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, és a 72. percben cserélték le. Gulácsi Péter csapata, az RB Lipcse legyőzte a vendég Werder Brement, a magyar válogatott kapus végigjátszotta a találkozót, a térdsérüléséből lábadozó klubtársa, Willi Orbán nem lépett pályára. Sallai Roland csapata, az SC Freiburg döntetlent játszott Augsburgban, a válogatott szélső a kispadról nézte végig az összecsapást.

Eredmények: • Borussia Dortmund–Eintracht Frankfurt 4–0 • Fortuna Düsseldorf–Borussia Mönchengladbach 1–4 • RB Lipcse–Werder Bremen 3–0 • FC Augsburg–SC Freiburg 1–1 • SC Paderborn–Hertha Berlin SC 1–2 • TSG 1899 Hoffenheim–VfL Wolfsburg 2–3 • Union Berlin–Bayer Leverkusen 2–3 • 1. FSV Mainz 05–FC Schalke 04 Gelsenkirchen 0–0 • 1. FC Köln–Bayern München 1–4. Az állás: 1. Bayern 46 pont, 2. Lipcse 45, 3. Dortmund 42 (63–32), 4. Mönchengladbach 42 (42–24), 5. Leverkusen 40, 6. Schalke 36.

Premier League

A Tottenham Hotspur 3–2-re nyert az Aston Villa vendégeként az angol bajnokság 26. fordulójának vasárnapi játéknapján. A londoniak belga védője, Toby Alderweireld a 9. percben öngólt vétett, majd a 27. percben ő egyenlített. A szünet előtt a vendégek Szon Hung Min góljával vették át a vezetést: a dél-koreai támadó elvétette ugyan a büntetőt, de a kipattanó labdát a kapuba lőtte, ezzel az első ázsiai játékos lett, aki eljutott 50 gólig a Premier League-ben. A házigazdák az 53. percben a belga Björn Engels révén egyenlítettek, de a 94. percben Szon a győzelmet érő gólt is megszerezte.

Eredmények: • Wolverhampton Wanderers–Leicester City 0–0 • Norwich City–FC Liverpool 0–1 • Southampton–AFC Burnley 1–2 • Aston Villa–Tottenham Hotspur 2–3 • Arsenal–Newcastle United 4–0. Három mérkőzést még a múlt hétvégén lejátszottak, a Chelsea–Manchester United összecsapás hétfőre maradt, a Manchester City–West Ham United találkozót a kedvezőtlen időjárás miatt elhalasztották. Az élen: 1. Liverpool 76 pont/26 mérkőzés, 2. Man. City 51/25, 3. Leicester 50/26, 4. Chelsea 41/25, 5. Tottenham 40/26, 6. Sheffield 39/26.

Ligue 1

A francia pontvadászat 25. fordulójában az Olympique Lyon sorozatban negyedik nyeretlen mérkőzését jegyezte (két-két vereség és döntetlen), legutóbb a Racing Strasbourggal is csak remizni tudott, pedig Bertrand Traore révén már a 22. percben megszerezte a vezetést (három perccel a szünet előtt Kevin Zohi egyenlített). A jelenleg 11. helyen álló lyoniaknál a román válogatott kapus, Ciprian Tătăruşanu a cserepadot koptatta.

Eredmények: • AS Monaco–Montpellier 1–0 • Amiens–Paris Saint-Germain 4–4 • Toulouse–Nizza/Nice 0–2 • Nantes–FC Metz 0–0 • Girondins Bordeaux–Dijón 2–2 • Nimes–Angers 1–0 • Olympique Lyon–Racing Strasbourg 1–1 • Stade Reims–Stade Rennes 1–0 • Brest–Saint-Étienne 3–2 • OSC Lille–Olympique Marseille 1–2. Az élmezőny: 1. PSG 62 pont, 2. Marseille 52, 3. Rennes 41, 4. Lille 40, 5. Monaco 38, 6. Montpellier 37.