Bajnokságról bajnokságra: focikörkép Európából

Foci-összefoglalónkban hagyományos módon az európai labdarúgó-topligák (olasz, spanyol, német, angol és francia pontvadászat) hétvégi eseményeit foglaljuk össze.

A címvédő Juventus a vártnál nehezebben, 1–0-ra győzte le a vendég AC Milant vasárnap este az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának zárómérkőzésén. A torinói együttes a mérkőzés nagy részében nagyon pontatlanul futballozott, az AC Milan – különösen az első félidőben – veszélyesebben játszott, ám gólt nem tudott szerezni. A Juve pedig a Cristiano Ronaldo helyére az 55. percben becserélt Paulo Dybala 77. percben lőtt szép góljával meg tudta nyerni a találkozót (a sértődött portugál sztár nem ült le a cserepadra, s később kiderült, hogy a meccs végét sem várta meg, korábban elhagyta a stadiont).

Eredmények: • SSC Nápoly–Genoa 0–0 (a vendégeknél a román idegenlégiós Ionuţ Andrei Radu őrizte a hálót) • Brescia–AC Torino 0–4 • Milánói Internazionale–Hellas Verona 2–1 • Sassuolo–Bologna 3–1 (a házigazdák még mindig nem számíthatnak a sérült román Vlad Chiricheş játékára) • AC Párma–AS Róma 2–0 • SS Lazio–Lecce 4–2 (a rómaiak nem nevezték a sérült román idegenlégiós Ştefan Radut, honfitársa, Romario Benzar a cserepadot koptatta a vendégeknél) • Sampdoria–Atalanta Bergamo 0–0 • Udinese–SPAL Ferrara 0–0 • Cagliari–Fiorentina 5–2 • Torinói Juventus–AC Milan 1–0. Az állás: 1. Juventus 32 pont, 2. Inter 31, 3. Lazio 24 (28–13), 4. Cagliari 24 (23–12), 5. Atalanta 22 (30–18), 6. Róma 22 (20–14).

A spanyol bajnokság 13. fordulójában a két nagy rivális, az FC Barcelona és a Real Madrid négy-négy gólt lőtt ellenfelének.

Eredmények: • Real Sociedad–Leganés 1–1 • FC Barcelona–Celta Vigo 4–1 • Valencia CF–Granada 2–0 • Deportivo Alavés–Real Valladolid 3–0 • Eibar–Real Madrid 0–4 • • Atlético Madrid–Espanyol Barcelona 3–1 • Atheltic Bilbao–Levante 2–1 • Real Mallorca–Villarreal 3–1 • Getafé–Osasuna Pamplona 0–0 • Real Betis Sevilla–FC Sevilla 1–2. A sorrend: 1. Barcelona 25 pont/12 mérkőzés (33–15), 2. Real Madrid 25/12 (25–9), 3. Atlético 24/13 (15–8), 4. Sevilla 24/13 (17–14), 5. Real Sociedad 23/13, 6. Bilbao 20/13.

Bundesliga

Sallai Roland együttese, az SC Freiburg 1–0-ra legyőzte a vendég Eintracht Frankfurtot a német labdarúgó-bajnokság 11. fordulójának vasárnapi játéknapján. A magyar válogatott támadó kezdőként lépett pályára a mérkőzésen, és 0–0-s állásnál a 76. percben cserélték le. A Freiburg győztes gólját egy perccel később Nils Petersen szerezte. A vendégek a szünet után emberhátrányban játszottak, míg a 96. percben történt újabb kiállítást követően a mérkőzést kilenc játékossal fejezték be.

Eredmények: • 1. FC Köln–TSV 1899 Hoffenheim 1–2 • Bayern München–Borussia Dortmund 4–0 • Hertha Berlin SC–RB Lipcse 2–4 (a vendégeknél a magyar Gulácsi Péter védett, válogatottbeli csapattársát, a sérült Willi Orbánt nem nevezték) • 1. FSV Mainz–Union Berlin 2–3 (a mainziaknál a magyar válogatott Szalai Ádám végigjátszotta a mérkőzést a csatársorban, a román válogatott Alexandru Maxim pedig az 52. percben állt be) • SC Paderborn–FC Augsburg 0–1 • FC Schalke 14 Gelsenkirchen–Fortuna Düsseldorf 3–3 • VfL Wolfsburg–Bayer Leverkusen 0–2 • Borussia Mönchengladbach–Werder Bremen 3–1 • SC Freiburg–Eintracht Frankfurt 1–0. Az élen: 1. Mönchengladbach 25 pont, 2. Lipcse 21 (29–12), 3. Bayern 21 (29–16), 4. Freiburg 21 (20–12), 5. Hoffenheim 20, 6. Dortmund 19.

Az éllovas Liverpool magabiztosan, 3–1-re nyerte meg a vendég Manchester City elleni csúcsrangadót vasárnap az angol bajnokság 12. fordulójában, amelyet követően már nyolc ponttal vezeti a tabellát a Leicester City és a Chelsea előtt. Jürgen Klopp együttese a meccs elején átadta a területet a címvédőnek, s amikor alkalma nyílt, villámgyors és eredményes kontrákat vezetett: a 6. percben Fabinho, a 13. percben Mohamed Szalah talált a kapuba. A második félidő elején Mané góljával el is dőlt a mérkőzés, míg a manchesteriek – egy kivétellel – minden helyzetüket kihagyták. Josep Guardiola együttese számára nagyon fájó lehet a vereség, mivel már kilenc pont a hátránya Klopp csapatával szemben.

Eredmények: • Norwich City–Watford 0–2 • Leicester City–Arsenal 2–0 • Tottenham Hotspur–Sheffield United 1–1 • AFC Burnley–West Ham United 3–0 • Newcastle United–AFC Bournemouth 2–1 • Southampton–Everton 1–2 • Chelsea–Crystal Palace 2–0 • Manchester United–Brighton & Hove Albion 3–1 (a vendégek most sem nevezték a román válogatott Tudor Băluţăt) • Wolverhampton Wanderers–Aston Villa 2–1 • FC Liverpool–Manchester City 3–1. Az élmezőny: 1. Liverpool 34 pont, 2. Leicester 26 (29–8), 3. Chelsea 26 (27–17), 4. Man. City 24, 5. Sheffield 17 (13–9), 6. Arsenal 17 (16–17).

Ligue 1

A francia pontvadászat 13. fordulójában az Olympique-ok csatáját a házigazda Marseille nyerte 2–1-re a Lyon ellenében. A hazaiaknál a válogatott Dimitri Payet duplázott a vendégeknél csak szépítésre tellett Moussa Dembele révén. A lyoniaknál a román válogatott kapusa, Ciprian Tătăruşanu ismét csak a cserepadra szorult. A marseille-i szurkolók egyébként kiviselték magukat, rátámadtak a vendégek autóbuszára és a meccs is három percet állt a füstbombák miatt.

Eredmények: • Nizza/Nice–Gironins Bordeaux 1–1 • Brest–Paris Saint-Germain 1–2 • Stade Reims–Angers 0–0 • AS Monaco–Dijón 1–0 • Racing Strasbourg–Nimes 4–1 • OSC Lille–FC Metz 0–0 • Stade Rennes–Amiens 3–1 • FC Nantes–Saint-Étienne 2–3 • Montpellier–Toulouse 3–0 • Olympique Marseille–Olympique Lyon 2–1. A táblázaton: 1. PSG 30 pont, 2. Marseille 22, 3. Angers 21 (17–16), 4. St.-Étienne 21 (15–17), 5. Lille, 19 (18–13), 6. Montpellier 19 (14–10).