AO: Babos és Fucsovics kikapott a vegyes páros második fordulójában (FRISSÍTVE)

Babos női párosban folytathatja

Babos Tímea és Fucsovics Márton vereséget szenvedett a vegyes párosok versenyének nyolcaddöntőjében a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokságon.

Babos Tímea és francia partnere, Kristina Mladenovic címvédőként győzött a melbourne-i ausztrál nyílt teniszbajnokság női páros versenyének negyeddöntőjében.

Babosék ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a szlovén Katarina Srebotnik volt, akiket két szettben győztek le kedden. Az első játszmában a címvédő magyar, francia kettős 5:4-nél vette el ellenfele adogatását, és a másodikban is a végén használta ki kínálkozó lehetőségét, amikor 6:5-ös vezetésénél fogadott sikeresen. A találkozó 1 óra 17 percet tartott. Babos és Mladenovic következő ellenfele az amerikai Jennifer Brady és Alison Riske lesz.

Eredmény, női páros, negyeddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Atawo, Srebotnik (amerikai, szlovén, 9.) 6:4, 7:5.

Babos és Fucsovics Márton vegyespárosa viszont vereséget szenvedett, a magyar duó a szombati győzelmét követően kedden két szettben maradt alul a Nicole Melichar, Bruno Soares második helyen kiemelt amerikai, brazil kettőssel szemben. Az első szett második gémjében Fucsovics elvesztette adogatását, a másodikban pedig rögtön az elsőt nem tudta hozni, majd 2:4-nél Babos szervajátékánál is az összeszokottabb ellenfél játszott pontosabban. A mérkőzés mindössze 48 percet tartott.

Eredmény, vegyespáros, nyolcaddöntő: Melichar, Soares (amerikai, brazil, 2.)–Babos, Fucsovics 6:3, 6:2.

Tovább remekel Sztefanosz Cicipasz az ausztrál nyílt teniszbajnokságon: a húszéves görög játékos kedden legyőzte a spanyol Roberto Bautista Agutot, ezzel pályafutása során először elődöntőbe jutott Grand Slam-tornán. Cicipasz, aki egy fordulóval korábban a címvédő Roger Federert búcsúztatta, négy szettben, 3 óra 19 perces mérkőzésen bizonyult jobbnak negyeddöntős ellenfelénél.

Ugyancsak először szerepelhet a legjobb négy között GS-viadalon Danielle Collins. A 25 éves amerikai teniszező három játszmában, 2 óra 19 perc alatt győzte le az orosz Anasztaszija Pavljucsenkovát. Az amerikai játékos ellenfele a világranglistán jelenleg 6. cseh Petra Kvitova lesz, aki két játszmában búcsúztatta a hazai Ashleigh Bartyt. A cseh lány sikere azt is jelenti, hogy Simona Halep 64 hét regnálás után elveszti elsőségét a világranglista élén, mert Kvitova már biztosan megelőzi (de erre még további két teniszezőnek van még esélye).

Eredmények:

Férfiak, negyeddöntő: Cicipasz (görög, 14.)–Bautista Agut(spanyol, 22.) 7:5, 4:6, 6:4, 7:6 (2); Nadal (spanyol, 2.)–Tiafoe (amerikai) 6:3, 6:4, 6:2. A további párosítás: Djokovics (szerb, 1.)–Nisikori (japán, 8.) és Raonic (kanadai, 16.)–Pouille (francia, 28.).Nők, negyeddöntő: Collins (amerikai)–Pavljucsenkova (orosz) 2:6, 7:5, 6:1; Kvitova (cseh, 8.)–Barty (ausztrál, 15.) 6:1, 6:4. A további párosítás: Oszaka (japán, 4.)–Szvitolina (ukrán, 6.) és S. Williams (amerikai, 16.)–Ka. Plískova (cseh, 7.).Az ifiknél Nagy Adrienn folytatja nagy menetelését Melbourne-ben. Az MTK 17 éves játékosa nemcsak japán partnere oldalán párosban, de egyesben is nyerni tudott a korosztályos Australian Open második fordulójában. A korosztályos versenyen 11. kiemelt Nagy Adrienn ellenfele az orosz Darija Frajman volt, hatalmas küzdelemben, 2 óra 31 perces játékidőt követően a magyar teniszező emelhette örömmel magasba az ütőjét. A végeredmény 6:2, 2:6, 7:6 (7) volt. A néhány órával később kezdődő páros találkozón is remekelt Adrienn, japán partnerével, Kavagucsi Nacumival ugyanis mindössze 45 perc alatt győzték le (6:3, 6:0) a brit Victoria Allen, Destinee Martins kettőst. Adrienn tehát menetel tovább, egyesben a legjobb 16 (ellenfele az ötödik favorit Mananchaya Sawangkaew lesz), párosban pedig a legjobb nyolc között folytatja, ahol a Sada Nahimana, Mojuka Ucsijima (burundi, japán) duóval mérkőzik.

A román teniszezők közül is már csak egy ifi teniszező van versenyben, a szintén 17 esztendős Filip Jianu a spanyol Nicolas Alvarez Varona oldalán nyolcaddöntőbe jutott miután 68 perc alatt, döntő rövidítésben 6:3, 6:7 (4), 10–8 arányban jobbnak bizonyult a Jacob Fearnley, Connor Thomson duónál. A folytatásban Jianuék az ausztrál Tristan Schoolkate, Dane Sweeny páros ellen lépnek pályára. Egyesben a román fiú negyedik kiemelt Melbourne-ben, s szintén nyolcaddöntős, az amerikai Toby Alex Kodat a következő ellenfele.

Búcsúzott viszont a nyolcaddöntőben a Nicholas David Ionel, Phuong Van Nguyen (román, vietnami) kettős, amely a nyolcadik kiemelt Liam Draxl, Zane Khan (kanadai, amerikai) duótól kapott ki 7:5, 6:2-re.

Borítókép: A francia és a magyar lány kettőse a legjobb négy közé jutott