US Open: párosok parádéja

Babos Tímea és Andrea Hlavackova kettőse már nyolcaddöntős a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében, miután a második fordulóban két szettben nyert.

Az ötödik helyen kiemelt duó vasárnapi ellenfele az amerikai Raquel Atawo és a német Sabine Lisicki párosa volt. Babosék az első szettet elnyert adogatójátékkal nyitották, majd 5:3-as vezetésüknél egy újabb brékkel játszmaelőnyhöz jutottak. A folytatás kiegyenlített játékot hozott hosszú gémekkel, Baboséknak 3:2-es előnyüknél jött össze az újabb brék. Az esélyesebb duó 5:3 után saját szervajátékával befejezhette volna a mérkőzést, de azt elbukta, így egy újabb, nullára elcsent brékre volt szükség a győzelemhez. Az esőszünet miatt jelentős, közel háromórás csúszást követően megrendezett összecsapás 1 óra 21 percet tartott. A győztes páros ellenfele a nyolcaddöntőben a 12. helyen kiemelt Szu-vej Hszie, Monica Niculescu tajvani, román kettős lesz.

Niculescuék előbb a Kirsten Flipkens, Alekszandra Krunics (belga, szerb) kettősön jutottak túl 76 perc alatt 6:2, 6:4-gyel, majd egy japán páros következett a sorban. Az Eri Hozumi, Miju Kato duó elleni a találkozó egy perccel kevesebbet tartott, s „megfordították” az eredményt (6:4, 6:2). Monica eddig nem jutott túl Flushing Meadows-ban a harmadik fordulón párosban (2009, 2010 és 2016).

Sorana Cârstea és párostársa, a spanyol Sara Sorribes Tormo is a nyolcaddöntőt várta, miután az első körben az amerikai Kristie Ahn, Irina Falconi kettőst verte egy óra és 10 perc alatt, két sima játszmában (6:3, 6:2), majd a 16. favorit Nao Hibino, Alicja Rosolska (japán, lengyel) duót búcsúztatta mindössze 57 perc játék után két 6:3-as játszmával. A negyedik kiemelt Sania Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai) páros viszont már túl kemény diónak bizonyult számukra: 135 perc csata után, három szettben vesztettek, a 70 perces döntő játszmában rövidítésben maradtak alul.

Az első forduló viszont végállomást jelentett Irina-Camelia Begunak és Raluca-Ioana Olarunak, egy óra és 23 perc után, két 6:3-as szettben kaptak ki a Daria Gavrilova, Darja Kaszatkina (ausztrál, orosz) kettőstől. Beguék 16 500 dolláros csekket és 10 világranglistapontot kapnak a részvételért.

A harmadik fordulóba jutott párosok jutalma 44 ezer dollár és 240 világranglistapont.

Eredmények, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Gavrilova, Kaszatkina (ausztrál, orosz)–Begu, Olaru 6:3, 6:3; Niculescu, Szu-vej Hszie (román, tajvani, 12.)–Flipkens, Krunics (belga, szerb) 6:2, 6:4; Cârstea, Sorribes Tormo (román, spanyol)–Kristie Ahn, Irina Falconi (amerikai) 6:3, 6:2. 2. forduló (a 16 közé jutásért): Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 5.)–Atawo, Lisicki (amerikai, német) 6:3, 6:4; Niculescu, Szu-vej Hszie–Eri Hozumi, Miju Kato (japán) 6:4, 6:2; Cârstea, Sorribes Tormo–Nao Hibino, Alicja Rosolska (japán, lengyel, 16.) 6:3, 6:3. Nyolcaddöntő: Sania Mirza, Su-aj Peng (indiai, kínai, 4.)–Cârstea, Sorribes Tormo 6:2, 3:, 7:6 (2).

*

A Babos Tímea, Bruno Soares duó negyeddöntőbe jutott az amerikai nyílt teniszbajnokság vegyespáros versenyében. A nyolcaddöntőben a Grand Slam-torna honlapja szerint a negyedik helyen kiemelt magyar, brazil kettős két sima játszmában győzte le a Sofia Kenin, Michael Mmoh amerikai egységet.

A folytatásban hasonló magabiztossággal 77 perc alatt legyőzték a Raluca-Ioana Olaru, Nikola Mektics (román, horvát) duót.

Az első játszma több fordulatot is hozott, előbb Olaruék vették el Babosék szerváját, 1:3 után viszont sorozatban négy játékot nyert a magyar éljátékos és versenyzőtársa. A szettnek ugyanakkor ezzel még nem lett vége, 5:3 után a román, horvát kettős még kiegyenlített, Babosék 5:5 után 7:5-re megnyerték az első játszmát. A második szett már lényegesen egyértelműbb volt, ugyanis Babos Tímea és Bruno Soares rögtön brékelt, s magabiztosan tartotta előnyét, majd a rivális adogatójátékát elnyerve zárta le a mérkőzést. Olaruék 10 ezer eurós csekkel vigasztalódhatnak.

A negyeddöntőben az amerikai CoCo Vandweghe és a román Horia Tecău duója vár majd a magyar, brazil párosra. Utóbbiak egy óra alatt „intézték” el a Jung-zsan Csan, Nenad Zimonjics (tajvani, szerb) duót, két sima játszmában nyertek (6:4, 6:3). Igaz, előzőleg sem szenvedtek sokat Hlavackova és a francia Edouard Roger-Vasselin ellenében. A nyolcaddöntősök eddigi jutalma 15 ezer dollár.

Eredmények, vegyespáros, 1. forduló (a 16 közé jutásért): Babos, Soares (magyar, brazil, 4.)–Kenin, Mmoh (amerikai) 6:2, 6:2; Olaru, Mektics (román, horvát)–Brady, Fratangelo (amerikai) 6:4, 6:4; Vandeweghe, Tecău (amerikai, román)–Hlavackova, Roger-Vasselin (cseh, francia) 6:1, 6:2. Nyolcaddöntő: Babos, Soares–Olaru, Mektics 7:5, 6:3; Vandeweghe, Tecău–Jung-zsan Csan, Nenad Zimonjics (tajvani, szerb) 6:4, 6:3.

Tecău férfi párosban jeleskedik, a holland Jean-Julien Rojer oldalán előbb maratoni csatában, három szettben, de két rövidítéssel végződött játszmában nyert a Damir Dzumhur, Dusan Lajovics (bosnyák, szerb) kettős ellen, majd egy ázsiai kettőst vertek: 6:3, 6:2 mindössze 63 perc alatt a dél-koreai Hyeon Csung és a tajvani Jen-Hsun Lu ellenében. A 12. kiemelt párosnak a harmadik fordulóban a hatodik favorit Ivan Dodig, Marcel Granollers (holland, spanyol) sem okozott sokkal több fejtörést (6:4, 6:3 egy óra és 19 perc után). Tecăuék eddigi jutalma 82 ezer dollár és 360 ATP-pont, következő ellenfelük a Jamie Murray, Bruno Soares (brit, brazil, 4.)–Robert Lindstedt, Jordan Thompson (svéd, ausztrál) párharc győztese lesz.

Eredmények, férfi páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Rojer, Tecău (holland, román, 12.)–Dzumhur, Lajovics (bosnyák, szerb) 7:6 (5), 6:7 (4), 6:3. 2. forduló: Rojer, Tecău–Hyeon Csung, Jen-Hsun Lu (dél-koreai, tajvani) 6:3, 6:2. Nyolcaddöntő: Rojer, Tecău–Dodig, Granollers (holland, spanyol, 6.) 6:4, 6:3.

Egyéni, nyolcaddöntő:

Férfiak: Carreno Busta (spanyol, 12.)–Shapovalov (kanadai) 7:6 (2), 7:6 (4), 7:6 (3); Querrey (amerikai, 17.)–M. Zverev (német, 23.) 6:2, 6:2, 6:1; Anderson (dél-afrikai, 28.)–Lorenzi (olasz) 6:4, 6:3, 6:7 (4), 6:4; Schwartzman (argentin, 29.)–Pouille (francia, 16.) 7:6 (3), 7:5, 2:6, 6:2.Nők: Szevasztova (lett, 16.)–Sarapova (orosz) 5:7, 6:4, 6:2; Stephens (amerikai)–Görges (német, 30.) 6:3, 3:6, 6:1; Kvitova (cseh, 13.)–Muguruza Blanco (spanyol, 3.) 7:6 (3), 6:3; V. Williams (amerikai, 29.)–Suárez Navarro (spanyol) 6:3, 3:6, 6:1.