US Open: csak Monica Niculescu „élte túl” a második fordulót

Babosék a második körben

A New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokságon Sorana Cârstea és Ana Bogdan számára a második forduló jelentette a végállomást, utóbbit Monica Niculescu gyűrte le. Babos Tímea és a cseh Andrea Hlavackova sikerrel vette az első akadályt női párosban.

A 27 esztendős Cârsteát (54. a világranglistán) Roland Garros idei bajnoka, a 20 éves lett Jelena Osztyapenko (12. kiemelt) győzte le két 6:4-es játszmában. A szoros találkozó 92 percet tartott.

Monica Niculescu (29 éves, 57. a WTA-rangsorban) és a szabadkártyás Ana Bogdan (21 éves, 108.) negyedik összecsapását is előbbi nyerte, ám ezúttal három szettben bizonyult jobbnak (6:2, 3:6, 6:3), egy óra és 24 perc után ráztak kezek a felek. Niculescu 6:2, 3:0-ra vezetett, ekkor támadt fel Bogdan, aki a zsinórban megnyert hat gém után a döntő szettben is még egyszer talpraállt 0:2-es állásnál, de ekkor ellőtte az összes puskaporát. Niculescu a harmadik játszmában 3:2-nél orvosi kezelést kért, utána pedig „behúzta” a meccset.

Összeségben Niculescunak 18 bréklabdája volt, ebből 7-et nyert meg (Bogdan ilyen jellegű mutatója 6/5).

Tavaly 6:0, 6:1-ra nyert Niculescu, akkor is a második fordulóban találkoztak a US Openen.

A vesztesek 86 ezer dolláros csekkel és 70 világranglistaponttal vigasztalódhatnak. Niculescu eddigi jutalma 144 ezer dollár és 130 WTA-pont, tavaly a harmadik fordulóban zárt, legjobb eredménye Flushing Meadowsban a 2011-es nyolcaddöntő. A következő körben a házigazdák játékosa, a 22 éves amerikai Jennifer Brady (91.) lesz Monica ellenfele.

varosnapokHirdetés

Monica Niculescu az egyetlen a hét román egyéni induló közül, aki még versenyben van, Simona Halep, Irina Begu, Mihaela Buzărnescu és Marius Copil az első fordulóban veszített.

Tomas Berdych a második fordulóban szettelőnyről kapott ki Alekszandr Dolgopolovtól, a cseh 40 perc alatt jutott játszmaelőnyhöz, ukrán ellenfelének azonban fél óra sem kellett az egyenlítéshez, majd bő másfél óra alatt újabb két szettet nyert meg, és búcsúztatta a torna 15. kiemeltjét. Andrej Rubljov a második fordulóban legyőzte Grigor Dimitrovot, az orosz játékos 2 óra 31 perc alatt, három szettben nyert a hetedik helyen kiemelt bolgár rivális ellen.

A harmadik helyen kiemelt Roger Federer a nyitófordulóhoz hasonlóan a második körben is ötszettes mérkőzésen nyert. Ott van a legjobb 32 között a világelső spanyol Rafael Nadal is, bár csütörtökön ő is vesztett egy játszmát.

Federer az orosz Mihail Juzsnij ellen megnyerte ugyan az első szettet, ráadásul simán, a folytatásban azonban akadtak nehézségei, s végül szetthátrányból kellett fordítania a továbbjutáshoz.

Kezdetben Nadal sem találta a ritmust a japán Daniel Taro ellen, de aztán végül magabiztosan győzött.

A nőknél meglepetésre már a második fordulóban búcsúzott a US Open 2004-es bajnoka, az orosz Szvjetlána Kuznyecova, akit a japán Kurumi Nara vert meg  három játszmában.

Érdekesebb eredmények, 2. forduló (a 32 közé jutásért):

Férfiak: Dolgopolov (ukrán)–Berdych (cseh, 15.) 3:6, 6:1, 7:6 (5), 6:2; Rubljov (orosz)–Dimitrov (bolgár, 7.) 7:5, 7:6 (3), 6:3; Bautista Agut (spanyol, 11.)–Brown (német) 6:1, 6:3, 7:6 (3); Del Potro (argentin, 24.)–Menendez (spanyol) 6:2, 6:3, 7:6 (3); Mannarino (francia, 30.)–Fratangelo (amerikai) 6:3, 6:7 (4-7), 6:1, 6:2; Nadal (spanyol, 1.)–Daniel Taro (japán) 4:6, 6:3, 6:2, 6:2; Federer (svájci, 3.)–Juzsnij (orosz) 6:1, 6:7 (3), 4:6, 6:4, 6:2; Thiem (osztrák, 6.)–Fritz (amerikai) 6:4, 6:4, 4:6, 7:5; Goffin (belga, 9.)–Pella (argentin) 3:6, 7:6 (5), 6:7 (2), 7:6 (4), 6:3; Monfils (francia, 18.)–Young (amerikai) 6:3, 6:7 (3), 6:4, 2:6, 7:5; López (spanyol, 31.)–Verdasco (spanyol) 6:3, 6:2, 3:6, 6:1; Kohlschreiber (német, 33.)–Giraldo (kolumbiai) 6:2, 6:1, 3:0-nál Giraldo feladta.Nők: Niculescu–Bogdan 6:2, 3:6, 6:3; Osztyapenko (lett, 12.)–Cârstea 6:4, 6:4; Szvitolina (ukrán, 4.)–Rogyina (orosz) 6:4, 6:4; Brady (amerikai)–Strycova (cseh, 23.) 6:1, 6:1; Ka. Pliskova (cseh, 1.)–Gibbs (amerikai) 2:6, 6:3, 6:4; Rogers (amerikai)–Gavrilova (ausztrál, 25.) 7:6 (6), 4:6, 7:6 (5); Csang Suaj (kínai, 27.)–Ozaki (japán) 6:0, 6:3; A. Radwanska (lengyel, 10.)–Putyinceva (kazah) 7:5, 6:2; Vandeweghe (amerikai, 20.)–Dzsabur (tunéziai) 7:6 (6), 6:2; Kurumi Nara (japán)–Kuznyecova (orosz, 8.) 6:3, 3:6, 6:3; Vesznyina (orosz, 17.)–Flipkens (belga) 6:4, 6:4; Keys (amerikai, 15.)–Maria (német) 6:3, 6:4.Babos Tímea és Andrea Hlavackova kettőse győzelemmel mutatkozott be a női párosainak versenyében csütörtökön. Az ötödik helyen kiemelt duó első ellenfele a szerb Nina Sztojanovics és az orosz Natalija Vihljanceva párosa volt. Babosék 1:1 után brék-, majd negyven perc alatt szettelőnyhöz jutottak. A folytatásban is Babosék irányítottak, a második játszmában háromszor vették el riválisuk szervajátékát. Az összecsapás 1 óra és 11 percet tartott.

A győztes páros ellenfele a második fordulóban a Raquel Atawo, Sabine Lisicki (amerikai, német) kettős lesz.

Eredmény, női páros, 1. forduló (a 32 közé jutásért): Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 5.)–Sztojanovics, Vihljanceva (szerb, orosz) 6:4, 6:2.