US Open: Babosék fordulatos meccsen jutottak negyeddöntőbe

Babos Tímea – oldalán Andrea Hlavackovával – negyeddöntőbe jutott a női párosok versenyében a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokságon.

Az ötödikként rangsorolt magyar–cseh duó a 12. helyen kiemelt Hszie Szu-vej, Monica Niculescu kettőssel találkozott a hétfői nyolcaddöntőben, és rögtön a mérkőzés elején kétszer is elvette a tajvani, román páros adogatását, így magabiztosan nyerte a játszmát.

A második szettben is sikerült egyet brékelniük Baboséknak, így 5:4-nél a mérkőzésért adogathattak, de az ellenfél egyenlíteni tudott játszmán belül, majd a rövidítést megnyerve az összecsapáson is.

A döntő felvonásban Babosék kétszer is elbukták a szervajátékukat, ám 0:4 után sorozatban öt gémet nyertek. A szettről – így a mérkőzésről is – újra rövidítés döntött, amelyben a rivális 5–2-re elhúzott, ám Babosék innen már nem vesztettek több labdamenetet, így megnyerték a két óra 42 perces találkozót.

Niculescuék 44 ezer dolláros csekkel és 240 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Eredmény, női páros, nyolcaddöntő (a viadal honlapja alapján): Babos, Hlavackova (magyar, cseh, 5.)–Hszie Szu-vej, Niculescu (tajvani, román, 12.) 6:2, 6:7 (1), 7:6 (5).

Egyéni, nyolcaddöntő:

Férfiak: Nadal (spanyol, 1.)–Dolgopolov (ukrán) 6:2, 6:4, 6:1; Rubljov (orosz)–Goffin (belga, 9.) 7:5, 7:6 (5), 6:3; Federer (svájci, 3.)–Kohlschreiber (német) 6:4, 6:2, 7:5; Del Potro (argentin, 24.)–Thiem (osztrák, 6.) 1:6, 2:6, 6:1, 7:6 (1), 6:4.A negyeddöntőben: Nadal–Rubljov, Federer–Del Potro, Querrey (amerikai, 17.)–Anderson (dél-afrikai, 28.) és Carreno Busta (spanyol, 12.)–Schwartzmann (argentin, 29.).Nők: Ka. Plískova (cseh, 1.)–Brady (amerikai) 6:1, 6:0; Vandeweghe (amerikai, 20.)–Safarova (cseh) 6:4, 7:6 (2); Keys (amerikai, 15.)–Szvitolina (ukrán, 4.) 7:6 (2), 1:6, 6:4; Kanepi (észt)–Kaszatkina (orosz) 6:4, 6:4.A negyeddöntőben: Ka. Plískova-Vandeweghe, Keys–Kanepi, V. Williams (amerikai, 29.)–Kvitova (cseh, 13.) és Stephens (amerikai)–Szevasztova (lett, 16.).

Fedőkép:  Kiválóan szerepel a magyar lány (jobbra) és cseh párostársa