Román Kupa: kialakult a nyolcas mezőnye

Csütörtökön este lebonyolították a labdarúgó Timişoareana Romén Kupa utolsó nyolcaddöntőjét, amelyen a Bukaresti Dinamó visszavágott a Medgyesi Gázmetánnak.

Tíz nappal ezelőtt a bajnoki mérkőzésen a Gázmetán 4–0-lal kiütötte ellenfelét, most viszont a Dinamó kétgólos győzelmet aratott.

Eddig nem közölt eredmények: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–3 (Cristian Cigan – 40. perc, illetve Junior Morais – 33., Daniel George Niculae – 68. és Ionuţ Hlincă – 89. perc, öngól) • Konstancai Viitorul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok 3–0 (Gabriel Iancu – 30., Ionuţ Vână – 61. és Florin Purece – 66. perc) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó 1–3 (gól: Mircea Ionuţ Axente – 66. perc, illetve José Romera – 60., Ionuţ Buzean – 78., öngól és Dan Nistor – 93. perc).

A legjobb nyolc mezőnye: Temesvári ACS Poli, Krajovai Universitatea SK, Kolozsvári CFR 1907, Voluntari-i FC, Mioveni SK (II. liga), Astra, Viitorul és Dinamó.

A negyeddöntőket 2017. március 29-én játsszák, az oda-vissza alapú elődöntőket április 20-án és május 17-én bonyolítják le, míg a finálét május 27-én rendezik.