U FC–CFR 1907: 1–1-es remi, két vasutasgóllal

A Kolozsvári U FC a Kolozsvár Arénában fogadta a Kolozsvári CFR 1907 csapatát a labdarúgó Román Kupa C-csoportjának első fordulójában. Az összecsapás 1–1 (0–1) arányú döntetlennel végződött úgy, hogy mindkét gólt a vasutascsapat rúgta.

A két rivális együttes hét és fél év kihagyás után játszott ismét egymás ellen. A gólokon Daniel Bîrligea (2. perc), illetve Roger Rodrigues (64. perc) osztozott, az összecsapást a krajovai–bukaresti Sebastian Colţescu vezette.

A találkozó gyakorlatilag 1–0-s CFR-vezetéssel indult, Mihai Bordeianu szögletbeívelésénél a fiatal Daniel Bîrligea fejelt gólt (0–1). Az egyenlítésnél a 64. percben Ioan Constantin Filip kapáslövése irányt változtatott a brazil Rogeren, és a kapuban kötött ki (1–1).

A két együttes összeállítása:

U FC: Andrei Gorcea – Ştefan Marinel Vlădoiu (87. perc Florin Cătălin Mitrea), Florin Ionuţ Ilie, Andrei Ovidiu Pițian, Marius Ionuţ Briceag (46. perc Denis Florentin Ispas) – Gabriel Bogdan Simion, Romário Santos Pires – Martin Christophe Jannick Remacle (46. perc Ioan Constantin Filip) – Fülöp Loránd Levente, Adrian Ionuţ Bălan (71. perc Ovidiu Alexandru Bic), Mamadou Khady Thiam (92. perc Krystian Nowak); fel nem használt cserék: Plamen Ilijev – Florin Nichita Haită, Albert Hofman, Matei Moraru.

CFR 1907: Răzvan Sava – Rareş Cristian Bălan (46. perc Roger Rodrigues), Andrei Burcă, Jean-Claude Billong, Karlo Brucsics (46. perc Cristopher Braun) – Lovro Cvek, Mihai Bordeianu – Jose „Ze” Gomes (87. perc Rangelo Janga), Vito Hammershoy-Mistrati (57. perc Ovidiu Hoban), Daniel Bîrligea – Sergiu Buș (69. perc Cephas Malele); fel nem használt cserék: Rareş Gal – Adrian Mihai Gîdea, Tudor Lucaci, Japhet Emanuel Muanza; edző: Dan Petrescu.

Az U FC és a CFR 1907 vasárnap 21 órakor ismét összecsap a Kolozsvár Arénában a Szuperliga, alapszakaszának 15. fordulójában.

A csoport másik két mérkőzésén kedden a Bukaresti Rapid idegenben 4–1-re legyőzte a II. ligás Újszentesi SK-t és a bajnokságban éllovas Konstancai Farul 2–2-re végzett a harmadosztályú Alexandriai MSC otthonában.

Eredmény: • Kolozsvári U FC–Kolozsvári CFR 1907 1–1 (gól: Roger Rodrigues – 64. perc, öngól, illetve Daniel Bîrligea – 2. perc; a találkozó egyik partjelzője a zilahi Tunyogi Ferenc, tartalékbírója a nagykárolyi Kovács Szabolcs volt). További csütörtöki eredmény, A-csoport: • Ploieşti-i Petrolul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–3 (Gheorghe Grozav – 48. perc, illetve Mario Rondón – 51., Branislav Ninaj – 63. és Pavol Safranko – 89. perc).