Roland Garros: vegyespárosok búcsúja

Babos Tímea és Fucsovics Márton ötven perc alatt kikapott, így nem jutott negyeddöntőbe a francia nyílt teniszbajnokság vegyespáros versenyében.

A torna honlapja szerint a magyar kettős az első hét játékot elvesztette a Su-aj Csang, John Peers (kínai, ausztrál) duó elleni vasárnapi találkozón. A folytatásban ugyan 4:4-ig tartotta magát Babos és Fucsovics, ám ezután újabb két gémet nyert, s lezárta az összecsapást az ellenfél, amelyet az Australian Open nyitókörében legyőztek Babosék.

Babos – oldalán a francia Kristina Mladenoviccsal – a női párosok vetélkedésében ott van a legjobb nyolc között, ellenfelük a Samantha Stosur, Su-aj Csang (ausztrál, kínai, 5.)–Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty (fehérorosz, ausztrál, 11.) párharc győztese lesz.

Nem folytathatja Raluca-Ioana Olaru sem a vegyespáros küzdelmeit a horvát Franco Skugor oldalán, mivel egy szoros és egy sima játszmában 7:6 (5), 6:2 arányban kikapott a második kiemelt Gabriela Dabrowski, Mate Pavics (kanadai, horvát) kettőstől.

A férfi párosoknál a negyeddöntőig tartott a 10. favorit Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) kettős menetelése, mivel 81 perc alatt, két 6:4-es szettben vereséget szenvedtek az argentin Guido Pella, Diego Schwartzmann duótól. Tecăuék 79 500 eurós csekkel és 360 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Egyesben a 11-szeres bajnok Rafael Nadal és Roger Federer is könnyedén jutott negyeddöntőbe, Stanislas Wawrinka több mint ötórás mérkőzésen győzte le Sztefanosz Cicipaszt.

A 32 esztendős spanyol sztár 2 óra 16 perc alatt búcsúztatta a világranglistán 78. argentin Juan Ignacio Londerót, s sikerével 90–2-re javította örökmérlegét a Roland Garroson.

A 3. helyen kiemelt svájci favorit egyszer sem veszítette el az adogatójátékát a Leonardo Mayer elleni 1 óra 42 perces összecsapáson, miközben ötször vette el – a világranglistán 68. – az argentin szervagémjét.

Federer ötször volt már döntős a Roland Garroson, de csak egyszer, 2009-ben diadalmaskodott a fináléban. A svájci klasszis az előző három évben kihagyta a párizsi salakpályás Grand Slam-viadalt.

A nap meccsét Wawrinka és Cicipasz játszotta. A 34 éves, 24. helyen rangsorolt svájci teniszező – a torna 2015-ös bajnoka – 2017-es térdműtétje óta távol volt legjobb formájától, most azonban szenzációs, 5 óra 9 perces mérkőzést játszott az idei Australian Openen elődöntős görög Cicipasszal. Wawrinka, aki az elmúlt húsz hónapban mindössze egy tornán jutott el a fináléig, a vasárnapi döntő játszmában nyolc bréklabdát hárított, míg ő második lehetőségét kihasználta és továbbjutott.

Eredmények, nyolcaddöntő:

Férfiak: Nadal (spanyol, 2.)–Londero (argentin) 6:2, 6:3, 6:3; Federer (svájci, 3.)–Mayer (argentin) 6:2, 6:3, 6:3; Wawrinka (svájci, 24.)–Cicipasz (görög, 6.) 7:6 (6), 5:7, 6:4, 3:6, 8:6.

Nők: Vondrousova (cseh)–Szevasztova (lett, 12.) 6:2, 6:0; Konta Johanna (brit, 26.)–Vekics (horvát, 23.) 6:2, 6:4; Martics (horvát, 31.)–Kanepi (észt) 5:7, 6:2, 6:4; Stephens (amerikai, 7.)–Muguruza Blanco (spanyol, 19.) 6:4, 6:3.Férfi páros, negyeddöntő: Pella, Schwartzmann (argentin)–Rojer, Tecău (holland, román, 10.) 6:4, 6:4.Vegyespáros, nyolcaddöntő: Su-aj Csang, Peers (kínai, ausztrál)–Babos, Fucsovics 6:0, 6:4; Dabrowski, Pavics (kanadai, horvát)–Olaru, Skugor (román, horvát) 7:6 (5), 6:2.Junior fiúk, 1. forduló: Makk Péter–Micui Sunszuke (japán, 14.) 6:1, 7:5; Filip Cristian Jianu (15.)–Francesco Passaro (olasz) 6:3, 6:1; Keiszuke Szatoh (japán)–Nini Gabriel Dică 6:2, 6:0.

Junior lányok, 1. forduló: Emma Navarro (amerikai, 8.)–Nagy Adrienn 6:3, 6:4.

Borítókép: A magyar páros másodszor próbált szerencsét Grand Slam-versenyen